Немски език 4

  • 116 642
  • 748
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Старая се, но явно ми идва в повечко и работата в момента е натоварена и немския. Освен всички тези падежи и граматика взимаме и много думи и глаголи, които също си искат време за научаване.
Но имам голямо желание и с ваша помощ надявам се да вляза в релси.
  bouquet

# 31
  • Мнения: 1 536
Какво ви е мнението за интензивните курсове в Германия?

# 32
  • Мнения: 3 675
Какво ви е мнението за интензивните курсове в Германия?


Ein Aufenthalt und Sprachkurs im Land in dem die Sprache gesprochen wird ist für die meissten Menschen der schnellste und effektivste Weg um eine Fremdsprache zu erlernen.

# 33
  • Мнения: 1 536
Danke  Grinning  . Със  сигурност e по -добре в Германия,отколкото в България.
Мисълта ми беше, за качеството на преподаване. Особено  напоследък,като че ли качеството се измества от количеството.Много училища и огромен наплив на нови ученици а
учителите са като роботизирани...  Thinking Но  то си е и до късмет явно  Peace

 

# 34
  • Мнения: 17 971
Снощи даваха кадри от залата, в която ще се бият Пулев и Кличко.

Отгоре висеше надпис "Unschlagbar"
Как се превежда това чудо  newsm78

# 35
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 466
Снощи даваха кадри от залата, в която ще се бият Пулев и Кличко.

Отгоре висеше надпис "Unschlagbar"
Как се превежда това чудо  newsm78

Непобедим

# 36
  • Мнения: 17 971
Боже....вярно, аз къде отидох .....

# 37
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 466
Боже....вярно, аз къде отидох .....
къде

# 38
  • Мнения: 17 971

Де да знам, нещо по- сложно мислех  Laughing
Айде дано да се отнася за нашия човек, не за техния  Heart Eyes

# 39
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 466
Дано, много ще се изкефя.   Mr. Green
Има слухове, че RTL купуват всеки един мач на Кличко, затова всеки път печели. Не че вярвам, но пък стана скучно на тази сцена, все един и същ да побеждава. Тъкмо гледах билетите за събота, но започват от 160 Евро за най-крайните места,  750 за свестните. Ще е забавно и пълно с известни личности, но ако кобрата падне,  ще ме е яд за парите хахаха

# 40
  • Мнения: 1 544
Хехеххее,с този пиар,който си правят със спорове и реплики един към друг , дори съм изненадана , че има билети от по 160 Е . Mr. Green За мен малко бие на украинска мафия цялата работа.

Извинете за спама Peace

# 41
  • На точното място
  • Мнения: 298
Аз съм много доволна от курсовете за чужденци в Германия. Учих 1+2 модул в България, 3  модул в къщи и сега 4 модул в Германия. Тук системата на преподаване е много по разчупена. Основно се преподава под форма на игри, много диалози и това което много ми хареса, че всяка една домашна се проверява от учителите, поправят се грешките и ти се обясняват. В България ми беше много сухо и скучно.

# 42
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 466
Преди 11 години бях на интензивен курс по немски на CASA, провеждаше се в университета, в който исках да уча. Беше много лабаво, имаше хора от всички точки на света, но предимно африканци. Те бяха много прилежни, всичко записваха, за разлика от мен, която редовно нещо с някого си говореше. Правихме си интернационални вечери - всеки сготвяше по едно национално ястие и го носеше. Това си спомням, изпитът след това (DAF) го взех с 19 от 20 точки.
Преди това (една година някъде, прясно дошла от БГ)  бях на някакъв курс на Гьоте институт, той беше кошмарен, нивото ми беше прекалено високо, караха ме да чета книги с Шерлок Холмс, а аз едва връзвах пет изречения. На онзи изпит се издъних по всички параграфи Mr. Green hahaha hahaha hahaha

# 43
  • Мнения: 3 675
Аз съм много доволна от курсовете за чужденци в Германия.
То оставаше и германци да има на тези курсове  Joy

Аз съм ходила на курс в България, но 1. беше за начинаещи и 2. не беше интензивен и е нормално да не съм впечатлена от курса, което обаче не означава, че курсът е бил лош.
В Австрия също съм ходила на курсове и от първия, който беше за начинаещи, също не бях във възторг.  Laughing
В началото се учи много граматика, трудно е и е нормално да не е чак толкова приятно и интересно в сравнение с по-високите нива.  Wink
Определено в страна, в която се говори немски, се учи по-лесно и бързо, но това не означава, че всички курсове там са много добри  Naughty
В моя университет също имаше курсове и те бяха ужаснииииии  newsm77 Една огромна зала пълна с хора от цял свят и по-общителните естествено доста бързо се опознаха и започнаха един разговорииииии  Mr. Green Laughing На тези курсове  се записваха чуждестранни студентите за да съберат точки за виза, а за учене на немски език и дума не можеше да става  Rolling Eyes Laughing
В момента се предлагат курсове за новодошли и за безработни, но и за тези курсове чувам много лоши неща  Rolling Eyes

# 44
  • На точното място
  • Мнения: 298
А има,има ама не са по немски   Laughing
Програмата по която уча е една и съща, но тук ми е доста по забавно. Определено случих на колеги и на учителки, но въпреки всичко ,колкото повече уча, толкова по ясно ми става , че нищо не знам.

Общи условия

Активация на акаунт