Вече сме в ЧЕТВЪРТИ клас

  • 52 804
  • 755
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 46 645
Не ме притеснява НВО, още повече че синът няма да кандидатства никъде. Тестовете от миналите години са лесни, но той се разсейва и прави глупави грешки, така че не очаквам максимален резултат. Уж всеки път се разбираме като прави тест след това да се провери, ама тя неговата проверка е... да обходи с поглед въпросите и отговорите.

В нашия клас не е ставала драма за НВО, общо взето децата го приемат като изходните нива - без голяма емоция, няма и подковаване от учителката им.

И дъщеря ми няма да кандидатства, обаче от 5 клас се разпределят в 4 нови паралелки с определен профил и в първите 2 ще са тези с най-висок успех, особено в Математика-та. И сега всеки трепери да не е в класа на "двойкаджиите"  Tired не ми харесва, но гледам, че и по други училища е така. Не е доизмислено, не всеки е математик все пак, а излиза, че ако ти върви литературата, няма къде да идеш  Tired

# 691
  • София
  • Мнения: 9 519
При нас също ще има природо-математически клас, като за него се кандидатства, т.е. за да се класираш ти трябва успех от НВО, но синът ми не е за математически клас. Но пък и няма класиране от училището кой-къде - родителите кандидатстват за профили и ако се съберат деца (с изключение на математическата паралелка), се сформира дадения профил. Мисля, че няма да имаме проблем с профила, понеже повечето деца от неговия клас са писали нашето желание , а нашия клас е единствения с първи език английски Peace

# 692
  • Мнения: 46 645
Звънна, много лесно било Simple Smile Но колко е лесно ще се види като излязат резултатите  Mr. Green
Само 11 въпроса, диктовката била елементарна, за някаква лисица, учителката, която им се е паднала казала, че е подходяща даже за 2 клас.

# 693
  • 1st floor
  • Мнения: 9 165
Дано да си е седнал на Д-то моя хубостник и да е внимавал. Знам, че може...също така знам, че и много го мързи да мисли... Rolling Eyes
По едно и също време ли почват и свършват във всяко училище. Сори за тъпия въпрос, предполгам, че да, но все пак да питам...

# 694
  • Мнения: 46 645
Би трябвало всички да са заедно, да, иначе от едното училище може да се даде информация в друго.

# 695
  • 1st floor
  • Мнения: 9 165
Би трябвало всички да са заедно, да, иначе от едното училище може да се даде информация в друго.
Точно! Само дето моят хубостник не ми каза в колко почват, та затова се чудя...толкова е неинформиран, милият.. Rolling Eyes Толкова да не го интересува нищо...Пълно спокойствие си е човекът.  Laughing

# 696
  • Пловдив
  • Мнения: 1 245
Здравейте!
И моята мома се обади. каза, че са разделили класа, по един на чин и за 13 човека били 3 госпожи.  Преди започването всички се били притеснили, макар че до снощи сме говорили и обяснявали да не се стяга и да е спокойна. Явно напрежението е дошло в повече. Но като започнала госпожата да чете диктовката / тяхната госпожа не е била в стаята/, моята се е успокоила и започнала да мисли, поне така каза  Simple Smile
Успех и късмет на всички деца!

# 697
  • Мнения: 46 645
При нас класовете са били тотално разхвърляни, по 3-4 деца от клас са се падали заедно в стая.
Класните на 4-тите класове въобще не са допускани до училището.
Страшни мерки за сигурност  Mr. Green

# 698
# 699
  • София
  • Мнения: 9 519
При нас класовете са били тотално разхвърляни, по 3-4 деца от клас са се падали заедно в стая.
Класните на 4-тите класове въобще не са допускани до училището.
Страшни мерки за сигурност  Mr. Green
И при нас така, само дето знаехме разпределението още преди празниците - публикуваха го в сайта на училището.

И моя син каза, че тестът бил супер лесен... ясно, ще вържем четворката, че той точно на лесното се проваля  Mr. Green

# 700
  • В реалния живот
  • Мнения: 304
Привет и от мен!

Видях теста от сайта на МОН, не ми се струва труден, но 6 задачи със свободен отговор ми се струват много.

А да ви питам за качеството на копията на тестовете. Дъщеря ми каза, че при тях не се е виждал добре оцветения тест и предполагам, че това е от училищното копие. Знаете ли дали копията се доставят от РИО или се правят в училище?
И при нас са били по 1 на чин, по няколко деца от класа.

Успех и утре на всички!  bouquet

# 701
  • Мнения: 46 645

Мерси! Разгледахме го. Сега у нас са ред сълзи, ред сополи  Mr. Green

За врабчето е писала, че е добро и съобразително, което вероятно няма да донесе точка.
Изводът от историята - че Лиско не заслужава такъв добър приятел като врабчето, което също вероятно ще е 0 точки...
И какво е направило кучето - вместо отмъстило, оградила - подгонило лисицата.

Видях теста от сайта на МОН, не ми се струва труден, но 6 задачи със свободен отговор ми се струват много.

Да, дано поне не ги преглеждат под шаблон, а приемат и други варианти, освен техните  Mr. Green

За копията добри са били, според дъщеря ми се правят във всяко училище, защото й се сторило да казва учителка, че сега се снимат.

# 702
  • Мнения: 5 160
Предполагам, че ги печатат на момента ...  Не се сещам дали се изтегля вариант в 10 часа (както е при големите).

Не се сърди, миналата година имаше разнородни отговори (извън посочените в Ключа). Бяха казали, че ако детето се е обосновало - ще се приеме за верен отговор.

# 703
  • София
  • Мнения: 6 597
Здравейте дами,
Видях теста, видях и смисъла от изрешените всички налични НВО през годините назад.  Mr. Green
Половината тестове по БЕЛ бяха точно такива.
Мен лично ме кефят повече  отворените отговори, защото ги карат да мислят, а и не може да се играе тото.
Успех на децата и утре !  Peace

# 704
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Привет! Още не съм видяла теста ,но първото ,което каза "Беше много по-лесен от решаваните в клас преди това".  Припотил се е на един отворен и не е сигурен дали е отговорил както се очаква.  Mr. Green
Нашите след матурата ги пускат ,всъщност на ден карат по 2 часа ,малко игра навън и матура и така до четвъртъка ще бъде.

Общи условия

Активация на акаунт