** Млади майки 3-та тема **

  • 86 652
  • 327
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 196
Здравейте мами и бъдещи мами, и аз се присъединявам към вашата групичка. На 20 год. съм в 33с. + 6д. Малко съм стресирана от наближаването на раждането, супер изнервена и много се притеснявам дали ще се справя с бебка.

Juli много е неориятно да реагират по този начин за нещо толкова хубаво, особено близки хора. При нас само брат ми реагира малко остро и даже мислих да не му говоря, но той се притесняваше как ще реагира баща ми и след като видя, че се зарадваха всички и той се успокои и се зарадва. Не се притеснявай, живот и здраве като се роди бебчето сигурно няма да те оставят.

# 301
  • София
  • Мнения: 5 614
Добре дошла, Jessy.
В началото винаги е трудно близките да приемат такова решение. Много често ми задаваха въпроси от сорта дали детето е грешка, дали съм разбрала късно за бременността (тоест да е било късно за аборт). Важното е вие да сте ок с това решение и да имате подкрепа от татковците. Всичко останало минава и заминава.

# 302
  • Мнения: 1 212
Ех каква хубава темичка, направо съжалявам, че не съм я открила като бях и аз млада мама на 21 г.  очакваща първата рожба Heart Това беше през 2014 г., бях студентка втори курс, мен също ме беше много страх как ще кажа на нашите, защото в нашия случай беше станало непланувано... Но получихме подкрепа и от двете страни от родителите си. Успях да завърша и висшето си образование. Сега съм на 26 г. и на 30.12.2018г. се роди вторият ни син, а с таткото сключихме брак лятото и всички ни се чудеха как така сега сме се решили, като от 8 години сме заедно, че и дете имаме, второ на път, но за нас беше важно, подписахме скромно, само с кумовете. И така, няма нищо лошо да си млада мама, даже според мен е много по-лесно. После като станем на 40, децата ще са отлетели, а ние ще купонясваме Grinning
Успех на всички очакващи млади мами, само хубави моменти предстоят! Hug

Последна редакция: пт, 22 фев 2019, 13:54 от maggie22

# 303
  • Мнения: X
Здравейте! Чудя се как не съм намерила тази темичка до сега. Забременях на 20 и родих на 21г. Бебка е на 7м

# 304
  • София
  • Мнения: 5 614
Няма много активност в темата, затова не сте я открили Simple Smile

# 305
  • Мнения: 522
Ами ние вече съобщихме , дядовците реагираха адекватно и с чувство за хумор , но майките не са много добре настроени , наричат това “грешка” .. и аз малко заради техните реакции съм в лека депресия , не се чувствам особено добре , но се надяваме да отмине Simple Smile

Аз също бях млада майка,кой както иска да си реагира. Щом сте го желали не го мислете. Мен ми е интересно бъдещият татко как реагира? Simple Smile Лека бременност на теб Simple Smile

# 306
  • Мнения: X
Juli, ходи ли на лекар? В коя седмица си?

# 307
  • Мнения: 54
Здравейте, на 20 години съм и съм бременна в 16г.с. ще родя като съм на 21 и много се вълнувам! Това е много хубава тема! 🤰

# 308
  • Мнения: 68
Честито, млади мами! Не се притеснявайте от реакциите на родителите си. Още не са осъзнали каква прекрасна възможност е това и за вас и за тях да имате повече време с децата/внуците си. Няма да ви лъжа финансовата част не е лесна, но не е невъзможно с малко планиране.

# 309
  • Мнения: 54
Честито, млади мами! Не се притеснявайте от реакциите на родителите си. Още не са осъзнали каква прекрасна възможност е това и за вас и за тях да имате повече време с децата/внуците си. Няма да ви лъжа финансовата част не е лесна, но не е невъзможно с малко планиране.

Моите родители го приеха нормално, даже много се зарадваха .. 🔝🔝

# 310
  • Мнения: 68
Честито, млади мами! Не се притеснявайте от реакциите на родителите си. Още не са осъзнали каква прекрасна възможност е това и за вас и за тях да имате повече време с децата/внуците си. Няма да ви лъжа финансовата част не е лесна, но не е невъзможно с малко планиране.

Моите родители го приеха нормално, даже много се зарадваха .. 🔝🔝

Страхотно, така и трябва! Моят отговор беше насочен главно към Juli, понеже бъдещите баби са изказали някакви негативни коментари. В днешно време се изисква доста смелост, да станеш млада майка, понеже обществото е настроено така. Вече се смята за безотговорно да родиш преди да имаш висше образование, поне 2 години трудов стаж и собствено жилище. Което не е лошо, но насажда материани приоритети и хората не могат да се зарадват на подобна изненада, каквато е неочакваната бременност.

# 311
  • Мнения: 499
Здравейте, присъединявам се и аз към групичката. Не съм много “млада” майка де.. на 25 години съм, и бременна съм вече 38седмица. Обаче трябваше по-рано да “направим” бебето сега като си мисля за това, тъй като с бащата сме вече 6години заедно и имаме брак 3 години.

# 312
  • София
  • Мнения: 1 395
Здравейте от една вече стара млада майка 😁 Сина си родих на 20, дъщеря ми на 21 и сега на 29 имаме втора дъщеричка 😊 Някога и моите родители меко казано не бяха очаровани, но сега са много щастливи. Скоро толкова ще се радват на мъниците, че ще забравят какво са мислили преди да се родят. Всичко друго ще се подреди 😉 На 20 беше толкова по-леко бременеенето! Успех и сладки розови щастливи бебета на всички!

# 313
  • Мнения: 27
Здравейте! Аз съм на 18 години ,бъдещият татко на 24. Ние преди си бяхме споделяли колко хубаво ще е някой ден да си имаме бебче ,но мислех ,че ще стане след 3-4 години поне . Изведнъж при вида на два положителни теста се шокирах , не знаех какво се случва. Но след това помислих и осъзнах ,че не мога да убия малкото човече в мен ,пък и то е желано ,ще бъде отгледано с любов. Майка ми беше в шок и изпадна в истерия ,когато и съобщих в 4г.с. и до сега (10г.с.) още е на мнение ,че трябва да направя аборт. Но мисля ,че когато се роди малкото буболече ще се размекне и ще разбере ,че не си ”съсипвам живота”,а и тя обожава децата.

# 314
  • Мнения: 983
Каква хубава темичка привет и от мен  "стара" вече мама!Родих дъщеря ни когато бях на почти 18г а синът ни на 25г подписахме граждански брак след 10г съвместно съжителство!Малко след това съпругът ми почина млад и здрав го покоси Хеморагичен инсулт.Не съжалявам за нищо продължавам да го обичам все така силно и се радвам,че го срещнах макар и толкова малка да бях!

Общи условия

Активация на акаунт