Подарявате ли нещо на учителките в ДГ за 8март?

  • 2 609
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Ей, това за цветето в саксия е идея, вместо да им подарявам поотделно китки. Хем ще си имат постоянна зеленина в групата

# 16
  • София
  • Мнения: 3 421
 Да, подарявам. Цветя задължително за учителките, за лелята, за медицинската сестра. И малки подаръчета за учителките.

# 17
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
За събирането на парите - една от майките се ангажира и дежури от 16,00 до 18,00 вчера. Всички бяха предупредени и резултатът е налице - всички пари са събрани.

# 18
  • софия
  • Мнения: 181
Вече 3 г. на 8 март нося по една кутия бонбони/средна цена/ да се почерпят всички и ми се струва пои-добър вариант от букети.

# 19
  • Мнения: 1 809
Задължително цветя на учителките и лелите,все пак те са хората,които цял ден се грижат за детенце.Ще занеса и нещо за почерпка-нали е празник ,пък и съм рожденничка Wink

# 20
  • Мнения: 574
Идете в гората и съберете кокичета ,че и минзухари. Може пък някоя хубава иглика за стаята на децата. Ние трудно се събираме, че много се влачим от 7-10.30ч. То не е работа да чакаш ,че нали трябва да е изненада.

# 21
  • Мнения: 3 886
да ВИНАГИ

# 22
  • София
  • Мнения: 7 242
Идете в гората и съберете кокичета ,че и минзухари. Може пък някоя хубава иглика за стаята на децата.
Че има ли вече Grinning
А не е ли по-добре вместо отделни букети за г-жите и лелките да се подарява един голям, хубав букет, който да си остане в детската newsm78

# 23
  • Майничка
  • Мнения: 12 584
Да, поръчвам предварително да ми аранжират по едно малко букетче с някакво сувенирче на гъба (еднакви, само в различен цвят и до 5-6лв.) за двете госпожи и лелята, а на сестрата подарявам така букетче. Тази година им е последна,та по-активните майки от комитета се организираха и събраха по 5лв. за подаръци и на трите.
Не съм забелязвала по-специално отношение заради това, но не това е и целта - просто ми е приятно да подарявам, макар и нещо дребно.

# 24
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
...............
А не е ли по-добре вместо отделни букети за г-жите и лелките да се подарява един голям, хубав букет, който да си остане в детската newsm78

Ние за това решихме така - да подаряваме цветя в саксии. Сега групичката на Дени е като ботаническа градина.  

# 25
  • Мнения: 3 153
Моят син днес беше за първи ден на ясла (което между другото беше повод да си поревем и двамата, дори в момента още съм под влияние на това чувство), но аз предните дни се бях замислила, че макар и съвсем нов там, ще трябва да взема нещо. Цветя не обичам да подарявам, особено на 8ми март, така че взех оптималното решение-поръчах на nad_tab от каталога на Ейвън едни кремове и лосиони за тяло, бяха в промоция и ще има за всяка лелка и сестра по нещо, пък смятам и че ще останат по-доволни от такъв подарък. Излиза ми около 3-4 лв. на човек, заради промоцията, което е просто чудесно, на фона на някоя роза на същата цена!

# 26
  • Варна
  • Мнения: 6 877
В началото на учебната година всички родители събираме по определена сума пари, с която разполага избрана от нас жена-касиерка на групата. С тези пари се купува всичко необходимо за групата, подаръчета за децата за Коледа/еднакви за всички/, подарък за групата/тази година беше бебе център и работилница/, подаръци за госпожите. Никой не носи отделно подаръци, струва ми се неудачно, задължаващо и някак си 'мерене на ...възможности'. Обикновено купуват цветя или сувенири според празника, за двете учителки и двете лели. За директор и прочее не са купували доколкото знам.
На мен този вариант ми харесва.

# 27
  • Мнения: 463
За подаръците - ДА, за цветята - твърдо НЕ .
Предпочитам да купя нещо дребно /не да си ги мерим/ за всяка сестра/леля поотделно, и то не сувенир, а нещо, което ще влезе в употреба.Не го считам за подкуп, няма телевизори да им купувам, я. Смятам, че е редно да се засвидетелства внимание, като се има предвид, че ми гледат детето.
Дали ще се промени поведението йм към детето - не мисля.
Аз лично вместо цветя нося нещо сладичко, безалкохолно, кафе....и то без повод.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 10 793
За подаръците - ДА, за цветята - твърдо НЕ .

Хм... аз пък съм на точно обратното мнение.

Засега не съм мислила нещо да подарявам на госпожите и лелките в яслата, но мисля, че едно цвете е по-удачно, отколкото да се поставят жените в неудобното положение да приемат лосиони, кремове и т.н.
Все пак като ги подарявате тези неща, ще е в присъствието на други родители, госпожите може да се притеснят....

# 29
  • Мнения: 1 608
Цветя.

Общи условия

Активация на акаунт