Усмивка, беззъба, голяма, радва най-много ЮЛСКАТА мама! - Тема 3

  • 28 998
  • 727
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 524
привет и от мен че отдавна не съм влизала тук и наминах в малкото време което имам от беб Simple Smile
първо на патерица бебе 2 ЧРД!!!!
Освен всичко което са ти пожелали, към което се присъединявам, ти пожелавам ти да запазиш винаги свежото си чувство за хумор! Simple Smile
Да се оплача че баткото за последните 2 м на 2 пъти изкара гнойна ангина че последния път я лепна и на баща си. едва го удъжрам да не се вре на бебето че ужаст ме лови какво може да му метне ама това е положението засега успявам.
второ успях да намеря пентаксим миналата седмица и сложихме преди 9 дни на беб от нея и направо се втрещих- цялата нощ и до вечерта на другия ден общо към 24 ч имаше Т която в един момент стигна 38.9 и тичахме на лекар да му вземат кръв да видим дали не е лепнал нещо, слава богу не беше и Т си отмина. това което ме впечатли е изобщо че вдигна понеже баткото не ми е вдигал от ваксини и това че беше почти до 39, което за ваксина ми се видя множко. 2ма доктори ми казаха че било нормално и аз сдега съм в ужас от следващите. към края на месеца тр да бием хепатит б а синфлорикса ще почака.... закъсняваме с "графика", но лека полека ще му ги сложим.

вие слагахте ли вече ваксини и какви или чакате новите?

отделно вече го мъчат зъби и уж е кротък ама като стане зор вика Simple Smile
иска да се върти и ни манипулира- ако не иска да е сам в леглото си или на гимнастиката почва да вика и леко да се заплаква и като дойде някой, се ухилва като тиква и млъква, и само да си обърнеш гърба и почва пак Simple Smile хитрушко Simple Smile

след 3 дни ще го захранвам и да видим какво ще стане.

накратко е това при нас Simple Smile

мама сънчо за подаръци той харесва ли лего? ако да ето ти една идея Simple Smile боички за рисуване с пръсти, мини лаптоп с буквите на български има едни много готини за по 20 лв по книжарниците които имат и игри от типа намери буквата на зайчето и пр. ако мислиш че са му подходящи за възрастта. за големите- бяхме взимали футболни топки от една промоция и много се харесаха, бяха за плажен и нормален футбол, готини тениски, но тр да знаещ какво харесват, а също и едни игри за по-големи от джъмбо, мисля стар уорс бяха, за по двама скрабъл и пр. дано ти помобне Simple Smile

# 61
  • Мнения: 613
Здравейте момичета,

Още веднъж лагодаря ви за съветите и подкрепата  Hug Снощи си сипах една чаша розе, с ММ гледахме чудесен филм и  тази сутрин се чувствам значително по-добре, след като размислих тази нощ. Такъв е животът - едни си отиват, други се раждат. Ами едно от тези раждащи се същества е моят малък и невинен син и сега той ми е всичко и му се отдавам изцяло. Щом му видях прекрасната беззъба усмивка сутринта и се почувствах друг човек. Леле колко го обичам! Освен това утре му е първият имен ден и искам да му купя подарък и днес ще му търся подарък!
За кърмата ще видим как ще е днес. В момента набивам овесени ядки с лактогонен чай. Перфектната закуска  Laughing Ако много ми намалее просто ще захранвам от по-рано ( Той става на 5 месеца след седмица). Ако пък се оправят нещата ще си изчакам 6тия месец.

Мама Сънчо - радвам се, че и ти си по-добре днес. За подаръците за съжаление не мога да се включа, защото хич не съм наясно.

elpet:  Hug Много често ми мисля за теб! Радвам се, че се включи ! На нас ни биха вече хепатит, синфлорикс и тетраксим. До този момент не е вдигал температура, дано е така и занапред.  Praynig


# 62
  • Мнения: 322
Здравейте отново, браво за темата на Лалето   bouquet. Толкова ми харесаха предложенията, че докато се реша да гласувам и то пързуууул на новичко  Grinning

Вече сме на 5 страница, а аз не можах да се включа тези няколко дни, но четох  Peace

Родители-деца, вечният конфликт между поколенията, кой ли не е минавал през това-онова. Вярно, че преживяванията в детството са базови и повлияват емоционално върху зрелостта, затова житейските уроци са си важни, както казват "не питай старило, питай патило". Нека се постараем да не повтаряме грешките на родителите си, пък и нашите с първите си деца. Мили момичета, искрени прегръдки на всички, споделили тези болезнени спомени - Лаленце, Мама Сънчо, а на юлианка търпение с ММ, и те са хора  Mr. Green

Относно захранването - нищо не помня с каката, захранена от втория месец някъде. Сега сме само на кърма, ще проконсултирам с педи в края на месеца.

Моника, аз преживях загубата на няколко много обичани човека, само заради бебка се държа, че трябва да я кърмя и всичко се предава, емоционално не се отпускам, много е тежко обаче  Sad

Относно подарък, че то момчетата са почти тийнейджъри, купували сме слушалки за музика, компютър и т.н.

До после ...




# 63
  • Мнения: 212
Здравейте wavey  малко се бях изгубила че ме мързеше да чета даже. 
Малкия е ок ще чакам да стане на 4 месеца и ще го пробвам с пюре. Мисля да взема био картофи за начало. Ще потърся инфо по нета за някоя схема.
Ваксините някак си ми е по спокойно че сме по стария календар, нали е изпитано. То и 6 валентната се била ползвала отдавна по цяла Европа ама де да знам така ми е по спокойно  Shocked В четвъртък му биха 4 валентната и тази дето не мога да и кажа името  hahaha поплака но го бързо го успокоихме със папането. Същата вечер температура нямаше но на следващата вечер вдигна 37,7 и му дадох Панадол. На другия ден пак имаше ама 37,5 и само му лепнах кулпач и спадна. Днес вече не съм го мерила, но не мисля че има пък и мина бая време.
Абе много странно ама дали на бебетата  им влияе пълнолунието  newsm78 две вечери спа много неспокойно (може и от ваксината да е било понеже съвпаднаха) Вдига високо 2та крака и ги тупка яко на леглото и така постоянно въртеше се пъшкаше абе ужас милия и аз не можех да спя. Още не мога да се осеферя от това неспане  #Puppy dog
Да разкажа за моя тест. Ние си решихме да почваме да работим по въпроса и аз взех тестове за овулация. И там няколко дена поработихме  luvbed и забравих понеже бях постоянно на работа. Скъсваха ни почти без почивен ден. Тая колежка болна, оная колежка болна замествай. Трябваше да почивам 3 дена и бях решила да ходя при сестричката в софия да ме лигави. Обаче шефката ми звъни идвай нощна смяна днес. Аз като полудях. Като взех да и викам по тоя телефон  Rage тая жена ахна. Каква е тази истерия пита. Аз обаче не млъквам накрая ревнах и и казах че ще отида ама ще си взема болничен на другия ден. Е взех си и викам сега една седмица няма да излезна от баровете. Да ама една седмица не станах от леглото много зле ми беше. Върнах се на работа и първата ми смяна беше нощна и по пътя взех един тест че ми закъсняваше с 3 дена и през нощта го направих и го зарязах че имах клиенти и по едно време гледам  EFP олеееее Ама това с истерия беше ужас. егати хормоните.
Сорка за дългия пост  Peace

# 64
  • Мнения: 770
И аз набързо да се впиша.

У нас, за пореден път в рамките на месец, таткото и баткото отново са болни. То не са сополи, температури, туберколозни кашлици... Аман.. Като една същинска сестра Найтингел бърша сополи, нося лекарства, готвя супи и манджи, мажа и капя мед и мас навсякъде, правя сиропи и всякакви шамански отвари... И баткото вечно е в Ивайло наврян и треперя да не му лепне нещо. Ииии, много мразя значи болни хора вкъщи. Айде дано им минава бързо, че ако и дребния се разболее ще вляза в лудницата.

За захранването - след 6 месец съм решила  Naughty  По-рано считам, че не е добре. НО, това си е мое мнение, де. Всеки си знае и не налагам моето на никой  Hug  С баткото започнах на 5 мес и 2 седмици - пиеше по 200 гр. мляко на хранене, но видимо си беше гладен и затова захраних. Първо с картоф, после морков, тиквичка...  Бях изчела де що има литература на три езика, мислих и творих схеми, запознавах се с нови продукти, на които името не бях чувала /киноа, рошков../. Готвех му. Купените пюрета ми са отврат, освен това имаме продукти лично производство и знам какво има в моите пюрета. Бях направила меню за месец, в което една храна да се повтаря най-много три пъти. През деня гледах въглехидрати, мазнини и други дрън-дрън неща да са макс разпределени. И да няма примерно закуска макарони, обяд картофи. Всеки ден храната беше на различна основа, с добавка плод или зеленчук. Каши не купувах. Правех - примерно: кафяв ориз /по-полезен е от белия/ го сушах във фурната на 35 градуса. После смилах в блендера и това ползвах за основа на оризовата каша. Към нея добавях плод или зеленчук, зависи от вида каша която исках да предложа. Добавях АМ към приготвената храна. Често, понеже много хойках, сутрин приготвях храната в няколко бурканчета /закуски, обяди,..../ и още горещи ги обръщах да се херметизира капачката. После само отварях навън и хранех. Трябва да си намеря тефтера с всички схеми, че така ми е лесно и знам всеки ден какво да давам. Постигах изключително разнообразие, което и Нестле не може да постигне  Mr. Green. Често четях етикети на детски храни ей така, да имам идеи за комбинации. Дребния ядеше и ушите му плющяха, обаче купени пюрета направо плюеше /наложи ми се два-три пъти неуспешно да дам/. За мен не е било трудно да сготвя пет въшкави порции за деня - още сутрин, след като го нахранех в 6 ч. пусках двата котлона, Нико спи, а аз до 9 ч. съм готова и пасирала манджите и айде по улиците.

Прочетете много внимателно за всички видове алергени и предлагайте възможно най-късно. Така например млечни Ники опита на 1,6 г. Шоколад - на 3 г., мед - 4 г, риба - на 4 г.....Внимавайте с глутена! Също и с газообразуващите храни. Комбинирайте запичащ обяд примерно с разхлабваща закуска. А не в единия ден само разхлабващи, в другия - запичащи. Абе аз много четох и смея да кажа, че захраних идеално. Надявам се и сега да е така.

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Пловдивска среща в сряда,Галерията от 14 ч.На третия етаж,на заведенията

Последна редакция: пн, 10 ное 2014, 18:16 от ♥Elfita♥

# 66
  • Мнения: 3 404
Моника,Мама Сънчо,добре ли сте?
много сте ми полезни всички,за което благодаря,а мамите с опит да се включват,че да не закъсаме положението Simple Smile Аз мисля да сменям педито,че тая нещо не ми харесва,много ми е обрана,аз имам нужда от диалог.То все аз задавам въороси,да замервам и тегля и аз мога.Омръзна ми покрай процедурите аз да си назначавам и следя нещата,моята отговорност си остасва,ама все пак това й е работата.
снощи оставих малкия с баща му,а аз си кегнах в хола.Яде в 12 ч и викам сутринта в 5 ч се хранете.В  . Ч ме събужда,айде реве от 3.30 кво да го правя 😁😁
та ядохме и заспа чивека веднага,и сутринта ме вдигна Simple Smile ( имаше си работа де)ама егати и отмяната.Simple Smile Simple Smile пак друго беше,иначе всяко движение и звук чувам.За днес ще си помисля,че поизместиха режима,ще ги изпусна май Simple Smile

# 67
  • Мнения: 51
Запис от мен, че излизаме на разходка.
После ще опитам да се включа.

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 366
Днес бяхме на консултация, бебка е 7360 гр. и 64 см. Аз се чудя защо умирам от болки в кръста  Mr. Green
Боцнаха го милото в двете крачета   Cry голям рев падна. Сложихме веднага кулпач и като се прибрах дадох панадол. Много е неспокойна, едва я приспах и пак се върти и мрънка  Tired
Толкова ми стана жал като се разплака при ЛЛ, че забравих половината работи, за които щях да питам  ooooh! ама нали съм една бяла птица...другия път отивам със списъка с въпроси.
За мамите, които захранват да кажа, че на нас вече ни разрешиха сокче от ябълка, ама май ще го забавя още седмица поне.
Връщам се да чета, че пак сте се развихрили подобаващо  Hug

# 69
  • Мнения: 613
Здравейте отново.

С Виктор си направихме чудна разходка. Купих му и подарък за именния ден утре  Whistling Да, знам че нищо не разбира, но ще му го опаковам и подаря и след години ще му го покажа на снимка  Heart Eyes Mr. Green

Звезда : По-добре съм, благодаря. Отдавам се изцяло на Виктор и гледам да не мисля за друго. Размразих и малко кърма от фризера, че малко не му достига.

misi77: Браво на бебка  Hug

1905vv : УБИВАМ за твоите записки!!  Mr. Green Абсолютно бих следвала твоя пример и ще те тормозя много с въпроси, да знаеш. Мисли му ако напуснеш форума. Ще те намеря  Whistling Mr. Green Hug

Авенсис; и аз имам някакво усещане, че пълнолунието им влияе ..а уж не вярвам на тези неща  Thinking

Лаленце; Къде си? Как си? Откакто ТМ се е върнал хич те няма, дано сте се отдали на много любоФФФ.

бебе2: Как изкара рождения ден?

Хайде аз почвам да чистя, че днес сутринта прекалено много ме мързеше. Спокойна вечер на всички.

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Цитат
Пловдивска среща в сряда,Галерията от 14 ч.На третия етаж,на заведенията

Май ще остане за четвъртък,че някои мами не могат.Ще пиша допълнително

elpet ,включвай се по-често

Мама сънчо,много мами са доволни от млякото на ДМ

Monik@ ,радвам се,че си се успокоила и нещата с кърмата ще си влезнат в релси.Търпение

Авенсис,предполага се,че неразположението му е било от ваксината

1905vv ,много мераклийка си била с готвенето за бебето.Браво.И аз готвех,но чак каши не правех.Купувах такива без захар,добавях плод и АМ,и готово.И аз съм за късното захранване та още ще сме на АМ

Тези дни е топличко,макара и мрачно.Така да е цяла зима  Mr. Green
Трябваше да обяснявам на две съседки-как така мъжът ми е позвалил така да се казва бебето!?!И кога съм била бременна,тя не била разбрала.Едва ли не това бебе съм го откраднала  ooooh!
НЕкои хора не са у ред

Последна редакция: вт, 11 ное 2014, 19:32 от ♥Elfita♥

# 71
  • Мнения: 322
Eлфита, страхотни сте.

Аз да питам кърмещите мами, хапвате ли вече неща като боб, леща, зеле и т.н. и изобщо пазите ли се от определени храни? На бубката още й къркори коремчето и понякога като я храня търка крачета, а започнахме петия месец  newsm78.

# 72
  • Мнения: 366
 Здравейте  мамчета

Ей мамчета това да лъжем на дребно не била черта присъща само на българина - днес много се разочаровах от сайта mytoys.de - както споменах днес бяха ми пратили ваучер на които пише - ваучер за безплатен транспорт - е да ама не - то той бил само за 2,95 евра колкото е транспорта в Германия, а останалите 13 евра си ги плащам. И аз малко се поядосах и реших щом ще ме лъжат на дребно няма да правя поръчка от тях - а им бях подготвила една за 80 евра. Не че ня мога да си разровя пощата и да намеря ваучер за 10 евро отстъпка и транспорта да падне на 6 евра, но въпроса е в принципа, защото зареди тях прехвърлях два пъти пари по карта която иначе не ползвам и платих комисионни, губих си времето - сега като ги тегля пак същото ще е и нали съм си проклето се запънах   - та сега от два часа ровя по българските сайтове за хеликоптер на баткото и се оказа че има доста намаления за Коледа и ще се вместя в 60 лв с отличен хеликоптер - довечера ще покажа и на ММ и ще решим.

Поне в Зора ми провървя и купих на майка ми преса за коса - подаръка и за Коледа и понеже баткото беше с мен измислих че дядо Коледа ми писал за помощ че много били заети джуджетата с играчките и ме помолил да я купя и да му я изпратя пък те ще че доправят и ще я дадат на баба му за Коледа - как ми ги сътворява акъла тези неща незнам Simple Smile


elpet
ама и ти премеждия - ей тия болести са ужасни .

За играчките
- те свекърите ще купят Лего - та аз трябва друго да мисля- а пък на племенниците вече подарявахме топки- ох много са ми трудни те всяка година- понеже рядко ги виждам и въобще не съм наясно какво харесват Sad

За ваксините - ние нямаме кьорава - малката нали от 19,09 до сега вече 3 грипа изкара  и сега 4 кара #Cussing out и все е болна и аз не давам. Та сега чакам да и минат и тези сополи и да видим ще сколасаме ли преди да си лепне нещо пак.

Звезда- а да о.к. сме Simple Smile - благодаря   bouquet

Мерси Моник - надявам се и ти да си по-добре - и всичко да размине - правилно си се отдала на малкото човече - голямо гушшш

Елфита ама имаш страшно бонбонче Simple Smile
Млякото на ДМ наистина е супер - разлика с Лактана не виждам - яде същите дози - ака си детето - май на него минаваме Simple Smile Joy

На малката май и расте зъб - цял ден се оплаква и дъвче каквото и попадне- аз 10 пъти гледах устата, но нещо нищо особено не виждам но явно я дразни сега заминавам да търся пансорала Simple Smile

Айде лека от мен и голямо гушшшшш

# 73
  • Мнения: 56
Здравейте, за да не е просто запис да Ви се похваля кръщенката на Ангелчо мина страхотно Simple Smile
Малчо беше много очарован от дедо му поп и получи толкова много подаръци... доста обикаляне ми спестиха... Но подробности друг път, че след 2 седмици сам мъж вкъщи си представете какво заварих вкъщи Simple Smile #Crazy

# 74
  • Там някъде
  • Мнения: 122
Докато се включа и вече сме на 5 страничка от новата тема  Mr. Green
Бебе2, честит рожден ден на патерици! Много, много здраве и любов! Как беше купона по случай РД- то?
Моника, съжалявам за това, което ти се е случило! Зная от опит, че е трудно, но действително най-важното сега е детенцето и ти да сте спокойни. Aз не знаех, че Виктор празнува на Св. Мина - миналата година точно на Св. Мина бях на лекар за установяване на бремеността, та имам големи сантименти към този ден  Heart Eyes
1905vv, направо ме разби  Peace ! Пък аз си мислех, че съм готова за захранването с моите 2 лъжички, 5 купички и твърдото решение "Първо картоф, после морков, после тиква". Аз също ще се радвам, ако споделиш повечко инфо от твоите записки (ако имаш възможности желание, де  Hug) Исках и друго да те попитам - по мои спомени твоя батко не е искал да стои в количката и се е дерял когато го сложиш в нея. Искам да попитам този период отмина ли или така и не пожела да стои в количка? Направо в чудо се виждам с Ивайло - излизаме, заспива като го бутам по най-разбития тротоар в квартала, спи между 20 и 40 мин и като се събуди и като отвори тази ти ми уста.....Надявах се да е период, ама тоз период е вече два месеца и ми омръзна все три пресечки около нас да си обикалям, че не ми се носи бебе на ръце и да бутам празна количка - предпочитам да се прибера.
Елфита, малката е уникална сладурана!!!
Мами, поръчах на Ивайло едно костюмче на джудже от GEORGE и с ММ сме решили, че ще му направим коледна фотосесия и това ще е специален подарък за бабите и дядовците. Само го чакам да пристигне и се обаждам да запазвам час. Много се чудихме къде да я направим фотосесията и май, май се спряхме на Калина от Калина ме снима (става въпрос за София). Ако някоя мама е правила някъде другаде фотосесия и е доволна ще се радвам да сподели.
И още нещо да попитам - някоя от вас дали има отзиви за тези обувки http://attipas-bulgaria.com/ ? Много ми харесахакакто на външен вид, така и по описание какво представляват, но все още се чудя, че не са и евтини.

Последна редакция: пн, 10 ное 2014, 22:00 от Mrs Raven

Общи условия

Активация на акаунт