Усмивка, беззъба, голяма, радва най-много ЮЛСКАТА мама! - Тема 3

  • 29 048
  • 727
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Мама Сънчо,Блускай,Mrs Raven ,благодаря  Hug


Окончателно за срещата-остава сряда,14 ч,Галерията

Mrs Raven ,гледала съм снимки на Калина.Според мен ще сте доволни.Записвайте се,че часовете свършват като топъл хляб

# 76
  • София
  • Мнения: 3 454
Ей, колко много сте се разписали, бравос! Съвсем беше умряла темата, ще ме прощавате за израза. Много се радвам да видя отново толкова много мами! Пишете!

1905vv, и аз искам записките по захранването. Ако ги качиш някъде, свиркай.

Един глас и от мен за млякото на ДМ (био). Бях взела една кутия за всеки случай, че ми писна да изхвърлям по 20 лв. в кофата, а на това цената му е прилична. Сега дохранвам, Борис изпива по 150 мл. на ден общо, млякото му харесва и не съм забелязала алергични реакции за сега (пу-пу). Обаче докато открием шише, от което да пие, голям зор. Купила съм 4 вида шишета, ако щете вярвайте, най-любимо му е и най-лесно пие от най-евтиното и обикновено шише, с биберон без екстри - на канпол е.  Shocked Язък, че дадох толкова пари за засукани шишета.

Нашата кака май пребори грипа, сега на мен ми тече носа и още държа бебето под око, само го проверявам за температура, дано няма проблеми. Като чета за ваксините, косъмът ми се изправя  ooooh!
Дребният се научи да се обръща и сега и секунда не стои по гръб, като го оставя се засилва и бам - по корем. В кошарата се заклещва и реве, много е смешен. Започна и да бръмчи и размята лиги на поразия.   hahaha

# 77
  • Бургас
  • Мнения: 605
Здравейте, момичета!
Отново си имаме хубава нова тема!
И ние вкъщи всички се лекуваме, почна се  Rolling Eyes
Влязох да питам Мама Сънчо дали няма да си заслужава да направи поръчката с фирма - посредник в Германия. Аз веднъж съм пазарувала от въпросния сайт, спално бельо. Получих си го чрез такава фирма. Иначе за племенниците, на тази възраст вече имат ясни интереси. Моят син би се зарадвал на слушалки, дреха или аксесоар. Друго, което се сещам, и може да се поръча, са хвърчила. Не е много зимно, но ще им дойде времето. Ако обичат спорта, по един ваучер за спортен магазин - да си изберат топка и т.н.
О, лека полека се разсънвам - честит празник на нашите малки победители, Виктор/ Виктория! Да растат здрави и усмихнати!

# 78
  • Мнения: 556
Freeeedooooom!!!! Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Момичета много благодаря на всички за супер пожеланията Hug Hug Да ви се връща тъпкано и от хубаво да не се отървете Hug
Първо едно горещо Хелоууууу на елпет Hug. Тамън оня ден си мислех за теб, "ей жената си гледа двете деца, а  ние тука яко безработните, кой с едно, кой страници няма да останат в мамата от нас Laughing
1905vv, поклон! Ама малко ми е крайно това с алергените. Аз на мой дечо му давах от всичко по малко, и риба хапваше преди годинката, и кисело мляко, а шоколод след 1,5. Според мен всичко си е до дете, атова с алергиите и под други волове може да се търси, ама да не задълбавеме и да наклепаме новата тема със спорове Peace
РД-то с две деца, едното от които на 4 месеца, свекърите и моето хронично безсъние беше просто обяд, на който получих много много целувки от Лео и от ММ и две-три мощни оповръщвание от Амчето, но за мен беше прекрасно.
Ще си позволя да ви цитирам част от картичката на ММ " Какво ли не бих дал да съм отново на 28 и да те срещна още веднъж Мон Амур" Heart Eyes. ( навърших 28)
Моник@, апвай варено житце за повечко кърма. Ще се разплискаш направо, честно Laughing Laughing
Ми исках още да пиша, ама забравих по кои точни въпроси, по-късно пак ще се включа

# 79
  • Там някъде
  • Мнения: 122
Влизам ей тъй на бързо да се оплача! Първо малкия днес реши, че се е наспал в 5.40 и съоветно от тогава е крив. На ММ в неделя следобяд му изби нещо на челото, червено с големина на малък орех. днес ходи до ЛЛ и тя има съмнения за херпес зостер и ако е това, то Ивайло вече е заразен. Сега се чух с нея и тя каза, че нищо не мога да направя, това бил вируса /май това каза/ на варицелата и след 14 до 21 дни да следя малчо за температура Sad Така мипочна деня, че нямам думи, а още няма 9 часа.
Иначе ние с вансините приключихме - три приема пентаксим и три синфлорикс, остава ни една хепатитна шести месец. Ивайло ми вдига температура след вансините, не много висока, но сме с Панадол след всяка ваксина.
Лек ден на всички

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 421
Добро утро   bouquet
Малчо спи,а аз пия кафенце Simple Smile
Днес пак е мрачно и не знам какво ще правим цял ден вътре Sad

# 81
  • Мнения: 556

А, да ooooh!
Елфита, чудна е малката "кремка" Heart Eyes Как да плесна и аз една такава снимка на моята джуджанка?
Купешките пюрета и аз не ги уважавам. Смятам да правя захранване, водено от бебето. в смисъл че ще опитва първоначално това, което е в моето чиния, тип картоф, морков, тиква, хлебче, ябълка, банан, круша и т.н, по трохичка-две и после ще е на домашни пюрета от това което вече е опитала + пасирана крем супа от зеленчуци, защото всеки ден имам сготвена ( правя я без масло и сметана, просто сварявам и пасирам сезонни зеленчуци). Месо от към 7-8 месец, риба към 10, попара с масло и парченце сирене към 8... Абе синът ми на годинка ядеше вече от домашното меню на масата с нас, без пасирано без нищо. така че колкото по-малко се коркаме толкоз по-добре. както и за всичко до сега
Добро утро   bouquet
Малчо спи,а аз пия кафенце Simple Smile
Днес пак е мрачно и не знам какво ще правим цял ден вътре Sad

ще ходите навън Naughty. Било и за 20 минути. Ние до сега нямаме ден в който да не сме излизали. Ако трябва ще е 3 пъти по 20 минути, но ще излезнем

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 421

Добро утро   bouquet
Малчо спи,а аз пия кафенце Simple Smile
Днес пак е мрачно и не знам какво ще правим цял ден вътре Sad

ще ходите навън Naughty. Било и за 20 минути. Ние до сега нямаме ден в който да не сме излизали. Ако трябва ще е 3 пъти по 20 минути, но ще излезнем
Все се притеснявам да не го разболея заради ваксините не искам да ги отлагам,остават ни последните 2 и после вече по рядко ще ни бият.

# 83
  • Мнения: 556
е от каво ще се разболее? В някой парк/ градинка в количката вероятността да гепи вирус не е кой знае каква. Не е като да го качиш в градския транспорт или в някой мол да го навреш. Ти си знаеш де, но за бебета условията за НЕизлизане са силен вятър, мъгла и температури под -5 градуса ( някои даже казват - 10, то на тия температури на нас ни е студено, какво остава за вирусите)

# 84
  • Варна
  • Мнения: 483
Добро утро!
И наша мома Адриана тази сутрин в 4 реши, че се е наспала. 40 мин. я люшках на кошарата, бутам бибата, тя я плюе и пак и пак. Накрая заспа, ама много плака насън. Зъбките все повече се обаждат. Снощи бута ръцете в устата, плаче и се вайка "ай, ай, ай". Милото то. Засега мажа само с Бочко, но се чудя какво по-сериозно да взема като дойдат по-силните болки.  newsm78 Препоръчайте нещо.

Тези дни трябва да отидем за столче за хранене, че нашият момент със захранването наближава. Малко ме е страх, че още колики имаме, но ще гледам първо с по-щадящи храни. Мисля другата седмица пак да заведем Ади на гастро, да я види преди захранването и много силно се надявам да махне това хипоалергенно мляко. Много слуз имаме от него в акото.

Иска ми се за Коледа да подаря нещо занимателно на малката, нещо от типа на тези центрове за игра, но да не е много скъпо. Гледам в Асда има от тези активити масички за по 25-30 паунда. Може би ще почакам да започнат там коледните намаления и ще поръчам нещо. Тук всичко е ужасно скъпо. Иначе ми се струва, че активните гимнастики и другите играчки започнаха да ни омръзват вече. Преди сякаш повече си играеше. Чудя се с какво да я забавлявам, че да не трябва да я нося на ръце, че мнооого ме боли гърба вече.
Сега тихичко похвал, че се научихме ада заспиваме в леглото вече, макар и с люшкане. Преди само на ръце заспиваше и не даваше да я оставяш.
Много дълго стана. Хубав ден на всички!

# 85
  • София
  • Мнения: 71
Запис и от мен в новата тема.  Hug

# 86
  • Мнения: 23
Приемате ли още юлски мами?  Laughing
Никол се роди на 9 юли! Кърмим се, но отказва вода и биберон! Второто се оказва проблем, тъй като аз съм нейната залъгалка. От скоро започна да се буди дори и в полунощ за хапване, освен това в 3 през нощта  Sad. През деня започва да хапва и се почва едно дърпане, извиване, като накрая се стига до рев. Това продължава около час и накрая заспива (пак на гърда) изморена и със зачервени за сън или от рев очи! Незнам аз ли бъркам някъде, но доста често си поплаквам с нея! Съвети приемам всякакви! И последно да попитам, има ли мами от "Дружба 1" в София, та да си сформираме групичка за разходки напролет!

# 87
  • София
  • Мнения: 285
Хелоу и от мен! Сколасах най-накрая да се разпиша и тук, май последно беше за раждането.
Та по актуалните теми! Засега мисля да захранвам на 6 месеца, пада се средата на януари. Ще правя домашни пюрета, даже започнах да замразявам круша и ябълка, защото са ми домашни и ще се скапят докато дойде време. Приготвих ги на пара, после в пасатора и ги замразих във формички от лед, за да мога да размразявам малки дозички - в началото се започва с една лъжичка и постепенно се увеличава количеството. Иначе веднъж размразено пюрето може да се дължи в хладилника ден -два и трябва да се изхвърли. Замразих и сок от цвекло, пак в торбичките за лед. Мисля да подготвя от сега още тиква, броколи и карфиол, а моркови и картофи ще купувам био като му дойде времето.

1905vv, нареждам се и аз на опашката за твоята схема  Grinning. Ако ти се дава де  Embarassed.

Mrs Raven, много неприятно ако е херпес зостер. Аз съм го карала на 10 години и си сърби,  мога да си представя колко е неприятно на малко бебе.

Елфита, много е сладка малката  Heart Eyes

Аз още не съм на коледна вълна, но трябва да се задействам вече, че ей сега ще дойде. За моите деца съм взела разни неща още преди време, но трябва да избера за племенниците и други по-близки дечица. Не ми идват идеи и всяка следваща година ми е все по-трудно да избера.

А за пилатеса да кажа, имам желание да се включа и аз. Ходих два пъти на танци с бебета, много добре ми действа раздвижването. Всякакави занимания с бебето са ми опция, защото сингъл като гледам скоро няма да ме огрее  Crossing Arms. А кантарът не ми е приятел напоследък. 261uu

demaji, добре дошла  Hug

# 88
  • София
  • Мнения: 3 454
Хм, да не са затворили фейсбука нещо?  Mr. Green

# 89
  • Мнения: 556
Хм, да не са затворили фейсбука нещо?  Mr. Green
Joy Joy Joy
не, бе Тони, просто слухът че тук сме готини се е разпространил hahaha hahaha hahaha

Общи условия

Активация на акаунт