Тема Незабравима (Unutulmaz) 251 ,"Emanet"

  • 44 741
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 1 395
Да, гледах го - дразни само, че са различни някои от дубльорите, но сигурно се свиква. А и при превода има разлики - незабравими дни, незабравима болка /това последното май не беше така преведено предния път/. А иначе какво да кажа? Вече съм го казвал, а и всеки един от нас го е правил или го е чувствал - уникален филм, чието въздействие не намалява с времето, невероятна игра с очите на двамата, филм за величието на любовта, изиграна перфектно от двама незабравими актьори.

Но днес настроението ми е минорно заради трагедията в Париж. Има неща, които не могат да се пипат - те са фундамента на съвременната ни цивилизация. Свободата на словото е едно от тях, вкл. свободата да кажеш, да покажеш, да осмееш и да бъдеш осмян, да критикуваш и да бъдеш критикуван.  Това са свещени права, без които сме загубени. Да, те сигурно са силно деформирани, сигурно не са това, което трябва или искаме да бъдат, но това не дава право на никой да ги отрича и унищожава.

Волтер беше казал "Аз може да не съм съгласен с теб, но бих дал живота си, за да можеш да изкажеш мнението си!"- велика висъл и велик идеал, който още не сме постигнали.

Последна редакция: ср, 07 яну 2015, 19:29 от bganio

# 691
  • Мнения: 3 203
Привет дружина  Hug Heart Eyes Бганьо с една дума уникален   bouquet  bouquet Heart Eyes Жалко много жалко за днешната трагедия  Tired Tired Tiredс каква лека ръка се погубват човешки животи  ooooh! ooooh! ooooh!няма думи с които да може да се определят тези действия от "хора" независимо от етнос и религия  Naughty всички сме равни но умишлено да отнемеш живот е престъпление за което прошка не трябва и не бива  да има. TiredЗемята ,слънцето ,въздухът са  за всички къде някой по -богати ,къде някой по-бедни не може всички да сме равни защо защо е всичко това  ooooh! ooooh! ooooh!

Честит празник на всички именици.  bouquet  bouquet  bouquet

# 692
  • Мнения: 262
Днес третият епизод, който гледахме, включваше част от Незабравима (сезон 1 - епизод 2) и част от  Незабравима (сезон 1 - епизод 3)

...уникален филм, чието въздействие не намалява с времето, невероятна игра с очите на двамата, филм за величието на любовта, изиграна перфектно от двама незабравими актьори.
Волтер беше казал ......

Невероятната игра с очите е при всички актьори (при Толга (когато научи, че Еда е изоставена от приятеля си), на всички от семейството на Харун (когато се връщаха с колата) и т.н.  
Споменаването на Волтер стана повод да прочета биографията му - много е интересна.

# 693
  • София
  • Мнения: 1 395
Да, всички играят на ниво, вкл. и с очи. А Буура Гюлсой също играе страхотно и ролята му е ключова. Обаче покрай сравненията с дублажа и преводите, а се оказва, че и разкрояването на сериите е по-различно, започнах и в други детайли да се вглеждам, като например веждите на Еда. Сега на фона на следващите й вежди, тези почнаха да ми се струват леко тънки и прекалено извити. Но така са си в оригинал и не вярвам от БТВ и ретуш на вежди да са правили... Това са то рисковете на повторенията.

# 694
  • София
  • Мнения: 833

Последна редакция: чт, 08 яну 2015, 01:13 от Слънчогледка Яваш

# 695
  • Мнения: 315
Добро утро от мен! Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug
----------------------------------------------------
Поздрави за неуморния бай Ганьо!!!! Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

------------------------------------------------------
Поздрави и за всички , които са имали повод да празнуват през изминалите дни! 
 ura  ura  ura  ura  ura Tada Tada Tada Tada

---------------------------------------------------------
Аз продължавам да гледам епизодите с голям интерес, все едно не съм гледала никога!Дори вече посвикнах и с различния глас на Харун!!!Този дублаж е по различен и определено ще се окаже по - сполучлив,особено във втори сезон ,където дублажът на Харун е доста несъвършен!

# 696
  • Мнения: 315
Какво става с новия сериал на Йози!
Дали ще започва скоро?? newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

# 697
  • София
  • Мнения: 1 395

Тука от банята ли излиза с тая хавлия? Ама отдолу е с дрехи - да не би пак да е имало "гола" сцена под душа? Ей, не се научиха да се къпят тия хора по филмите...То вярно че по този начин се спестява прането им, ама едва ли това е съображението.

# 698
# 699
  • Русе
  • Мнения: 2 355


Играта с очите... Party

# 700
# 701
  • Мнения: 570
Още от играта с очи.

И едно  ''коктейлче Серхан''' Crazy.

# 702
  • София
  • Мнения: 833

Последна редакция: пт, 09 яну 2015, 10:22 от Слънчогледка Яваш

# 703
  • Мнения: 3 203
Привет дружина . Hug Heart Eyes Днес Вени ми липсва с кафенцето така ,че който не е пил сутринта да заповяда сега на обяд. Hug



И както винаги на Йози усмивката е 24 каратова. Hug

Последна редакция: пт, 09 яну 2015, 12:35 от mariq_72

# 704
  • София
  • Мнения: 13 726
Здравейте Незабравими  Hug Hug Hug
Докато се ровех из форумите вижте на каква новина попаднах



Özçivit, geçen yıl Star TV’yle anlaşmış ve Ay Yapım’la çalışacağını duyurmuştu. Senaryosunu Özlem Yılmaz ile Anıl Eke’nin yazdığı dizide yakışıklı oyuncu, çok fakirken zenginleşen bir genci canlandıracak. Özçivit, Neslihan Atagül’le tutkulu bir aşkın kahramanı olacak. Atagül’ün sevgilisi Kadir Doğulu da, şu günlerde atv’nin Sevdam Alabora dizisinde Elçin Sangu’yla başrol oynuyor.

А ето го и превода: Стана известна новата партньорка на Бурак Йозчевит в новия сериал на Ай Япъм. Това е Неслихан Атагюл. Неслихан и Бурак ще играят двама влюбени. Сериалът започва през м.март 2015г. на канала Стар ТВ. Сценарият на новия сериал се пише от Йозлем Йалмаз и Анъл Екен. Бурак ще играе ролята на бедно момче което внезапно забогатява.  

Нашето момиче ще се изявява като сценарист   newsm10 newsm44 smile3508
Йози има вече сниман сериал с Бурак - "Мъж по принуда" и двамата бяхо много млади тогава. Този сериал е преди Незабравима

Последна редакция: пт, 09 яну 2015, 19:11 от БлагаВест

Общи условия

Активация на акаунт