Боледуване на децата ни – тема 19

  • 32 288
  • 746
  •   1
Отговори
# 15
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Благодаря за темата  Hug
И повече здрави дечица  Hug

# 16
  • Мнения: 195
Хайде и аз вместо запис - инахалциите ги правя с ФР от банка - издърпвам със спринцовка колкото трябва

# 17
  • София
  • Мнения: 235
И аз от банка забождам само игла без спринцовка и стискам Simple Smile Струйката директно в инхалатора наливам. Ако ми го предпишат с лекарство естествено ще трябва да меря точно със спринцовка но за сега  слагам на око.
Иначе и ние сме от вчера с температура през деня не беше много само за следобедния сън я вдигна и давах парацетамол сироп, после и вечерта пак я качи и преди да си легнем пак му дадох въпреки че беше 38, но знаете нощем как скача изведнъж и така преди сън така действам. Мисля че отново караме повечето едно и също нещо. Суха кашлица със сополи, по късно влажна (всеки го удря в слабото му място при нас дробчетата) още на втория ден му свиреха гърдите леко и следва температура. По нататък надявам се да следва оздравяване Simple Smile Ние сме на вентолин сироп(че имахме в къщи) + мукоплант + виброцил и инхалации с физиологичен разтвор.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 3 536
Аз знам, че банка се ползва само 48 часа след като се бодне иглата.
Предпочитам ампули Braun x 10 ml. Слагам по 5 мл а остатъка издърпвам в спринцовка.

# 19
  • София
  • Мнения: 235
Еми те и банките са на браун, и 48 часа са си два дни по 4 инхалации са ни предписали....за 80 ст си е екстра. Купувам от най малките банки въпреки че разликата е 10-15 стотинки и пак взимам от тези по 100 мл. и после хвърлям.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Аз да попитам-тези инхалации с физиологичен още като почне хремата и лека кашлица за какво ги правите?за да се спре да слезе надолу инфекцията ли,или ?
Защото аз досега съм свързвала правенето на инхалации със спазъм.Зачетох се тези дни в темата и затова питам.
Ако гърлото е червено и кашлицата е суха,фарингитна инхалациите помагат ли нещо?

# 21
  • София
  • Мнения: 235
Хора помагайте преди малко установих че малкия е целия в херпеси около устата! За пръв път ми се случва такова нещо с какво се маже при децата?

# 22
  • shumen
  • Мнения: 17 902
Октавия,за херпеси не се ли мажеше с Ацикловир.Да не би да са от Т тия херпеси.

# 23
  • София
  • Мнения: 235
Ами може или от някое от лекарствата...де да знам , вчера имаше нещо мъничко и изпъкнало в ъгълчето на устата и го мацнахме с бебешки крем, не съм се замисляла че може да е херпес и днес изведнъж забелязах още петна около устата, може и от температурата не се е случвало до сега. Ацикловир-а не е ли за възрастни само...не знам следобяд сме чак на лекар след като се наспи и ми се искаше с нещо да го намажа до тогава поне...

май ще пробвам с това - http://apteka.framar.bg/30016955/%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0% … D0%BF%D0%B5%D1%81

Последна редакция: пн, 10 ное 2014, 10:24 от oktavia_be

# 24
  • София
  • Мнения: 10 692
Гол запис

# 25
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Копирам си въпроса и тук щото ми писна от безхаберие... #Cussing out
Отново скарлатина в групата.... Confused
За втори път.... #2gunfire
Цитат
При наличие на 2 случай на скарлатина в детско заведение за по малко от месец и  без извършена проба за гърлен секрет/по закон/ от страна на мед.персонал къде мога да сигнализирам за проверка?
РИОКОЗ по местонахождение?
Как действат по нататък?

# 26
  • Мнения: 8 173
Meрси за темата  bouquet

Инахалаците действат много добре на сухата кашлица. Овлажняват лигавицата.

 ~Dev~  можеш да сезираш РИОКОЗ - да вземат гърлен секрет на всички деца. Но общо взето до там. Дали после всеки родител чието дете е носител ще му даде АБ - никой не знае.

 Месечинка виторога - защо не купиш Ксизал. У дома винаги има. Ползвам го до 6 месеца след отваряне като го държа в хладилника.

# 27
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193

 ~Dev~  можеш да сезираш РИОКОЗ - да вземат гърлен секрет на всички деца. Но общо взето до там. Дали после всеки родител чието дете е носител ще му даде АБ - никой не знае.

 
Хоуп,да знам това и смятам да го направя..заявявам го най открито... Peace
Аман от безочливост и неадекватни постъпки... Tired

Въпроса ми беше как да формулирам обаждането,не ми се е случвало досега и какво да очаквам от тях?

Вече попитах мед.персонал дали са взети проби,отговора беше,че изчакват..... ooooh!

# 28
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Хоупче,
ще взема, реших вече. Не смея да го спра засега...
~Dev~,
не съм запозната за съжаление. Защо не се обадиш и просто да обясниш случая, а писмено как да документираш нещата може би те ще ти разяснят.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 3 536
~Dev~ миналата година имаше скарлатина в нашата група. Пълно безхаберие от персонала.
На 5тия случай попитах госпожата не е ли време да се вземе гърлен секрет от децата, отговорът беше "Нямам представа".  ooooh!
Тя няма, сестрата няма..... Всички чакат така да мине от самосебе си, да се изредят всички деца по ред.
Буквално нещата са оставени на естествен подбор....който се зарази - зарази, който не - не. И не само за скарлатината важи това, а за всичко, като се почне от сопол и кашлица.

Общи условия

Активация на акаунт