Много мина, мъничко остана, скоро всяко Декемврийче ще се гушка в мама!

  • 33 818
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 759
Tsvetivn , днес не беше ли на преглед...какво стана?
Надявах се да ме прегледат, но нямаше преглед. Отидох в болницата, "добър ден", "добър ден, за какво сте?", "Искам да си запиша дата за секцио", "Добре, изчакайте". Дойде шефа на родилно отделение, само ме пипита защо искам секцио, казах, че бебето е седалищно. "Добре, на тази дата ще направим операцията. Ще ти обяснят какво да носиш." И това беше. Аз така или иначе си имам час при моята докторка в петък, така че ще си поприказвам с нея по-обстойно. Освен това чакам резултатите от едно изследване, ако излязат положителни, няма да се колебая повече. Това, че някой си е записал някаква дата на хвърчащо листче, нищо не означава, бебока може да си реши да излезе и по-рано. Страх си ме е от секцио, знам какви са предимствата и недостатъците и на двете раждания, евентуални усложнения, така че от мен зависи да си реша кое ще е по-добре. Днес чух от 2 колежки от курса, че бебетата им са се завъртяли в последния момент, но някак си не ми се иска да чакам до последно, въпреки че много искам всичко да си мине по естествен начин. Упойките ще ги дискутирам с анестезиолога при приемането ми в болницата и преди операцията, въпреки че днес акушерката ми препоръча пълна.

Iva Hristova, честита годишнина!

# 721
  • Мнения: 675
Здравейте момичета Hug

Няколко дни бях заета с подготовка - шопинг за беби, фризьор, козметик и т.н., та сега наваксвам. Гледам, че вече си имаме солидна група в "родени", да са живи и здрави и малките и техните мами!
Сега се връщам от преглед, вече е слязла много надолу, отговаря си до ден и е напълно готова. Нямам разкритие, нямам контракции, имам и води и тапа, изобщо не може да се предположи кога ще реши да излиза, само 10 дни имам до термин и е напълно възможно да си го изчакаме Simple Smile
И аз имам болки подобни на менструалните, особено нощем, но съм на такъв етап вече, че не се плаша, по-скоро ме обнадеждават Simple Smile А мм е толкова нетърпелив, че цял уикенд ми и пра бебешки неща, сглобихме кошарата, наредихме всичко и сега само остана да чакаме Heart Eyes

Напълно съм съгласна с Адичка и Мимченце за упойката.
Не знам и аз за тези стрии - от тинейджърските години имам няколко доста големички, чак грапави точно под кръста, без да съм имала големи отклонения в теглото, а сега нямам нито една, а по моята логика кожата ми като по-стара сега би трябвало да е по-малко еластична, та може и мазането да оказва някакво влияние newsm78







# 722
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Момичета, имаме прекрасна новина (преписвам смс на Michaelina):

"Днес, в 9.15 се роди нашето русо ангелче Рая, 3 кг, 49 см. Стискам палци на неродилите мами. Михаелина."

Да й е жива и здрава принцесата, бързо възстановяване на мама и чакаме да ни пише!

# 723
  • Бургас
  • Мнения: 2 078
Честито бебче на Михаелина!

# 724
  • Мнения: 11 017
Честита дъщеричка на Михаелина Hug Да расте здрава и щастлива!

# 725
  • Мнения: 958
Честита принцеса Рая и бързо възстановяване Heart Eyes

# 726
  • Мнения: 657
Michaelina, добре дошла да е Рая!  Hug Да расте здрава и щастлива! Heart Eyes

# 727
  • Мнения: 10 660

Щях да ви казвам и за гърдите, понеже споделихте, че не носите сутиени в къщи.. Много е вероятно гърдите да увиснат повече от тежестта на кърмата ако не се използва никакъв вид поддържащо ги съоражение, така да се каже Grinning Нали знаете, гравитацията не прощава Wink Така че, според мен, по-добре някакъв сутиен - удобен, мек, не толкова пристягащ, защото и това не е добре, нещо което да не го усещаш, че е там, но да го има Peace


И аз по едно време се отказах да нося сутиен, заради невъзможността да си поема въздух. И тия телове ми се набиваха в корема. Обаче, понеже вярно, че гравитацията не прощава... Гледах разни сайтове, обиколих пазара, за да намеря уж някакъв сутиен за кърмачки, който да не ме стяга и да не ми се набива в стомаха, но да придържа. И кво - нищо не намерих, а тия от интернет не можах да се престраша да си поръчам, щото няма как да ги видя и пробвам, а и съм по-зле от козирог - 30 лв за сутиен не ми се дават! Така че се наложи да измисля една друга хватка. Една сутрин както си рових аз из гардероба гледам торбичката с банските и кво да видя - ама аз съм имала бански с подплънки!  Mr. Green И така вместо сутиен почнах да нося бански с лека подплънка и ми върши чудесна работа.  Wink  Peace

# 728
  • София
  • Мнения: 8 667
Аз имам един сутиен за кърмачки, купих го за 10-ина лв, докато ровех за безшевни бюстиета. Не бяха забелязали, че е такъв и го бяха сложили там.Но беше само той. Доста си го нося, но той няма подплънки или чашки, като бюстие е и му се откача предната част от презрамките.

# 729
  • Мнения: 107
Ива, честита годишнина и от мен!
Не искам да ви плаша, но според мен гледането на детето е доста по-трудно от бременността и е нещото, което мен лично ме спираше толкова време. Все пак колкото и да е трудна една бременност, знаеш, че има край. А детето, разбира се, всичко е индивидуално, но недоспиването е голямо, много нерви се хабят, почти нямаш време за себе си, болестите са неизменна част от порастването, после съчетаването на отглеждане на детето и работата, увеличени разходи... доста неща са. Естествено несравнима е радостта от детската усмивка, някое стихче за мама... а бе съкровища са, но никак не е лесно.
Съни, толкова си права, че няма накъде повече. Но си заслужава напълно.
Ива, честита годишнина!
Михаелина, честита рожба! Да е жива и здрава малката Рая!

# 730
  • варна
  • Мнения: 1 228
Аз си взех сутиен за кърмене за 3.50 .Като ги гледах в интернет по 30-50-60 лв ,няма смисъл според мен -я кърмя ,я не .
А иначе за носене сега  скоро си купих от лидл ,мн са ми удобни .

# 731
  • Мнения: 86
Добро утро!

Честито на най-новите мами... Да са им живи и здрави малките сладури Simple Smile))

За стриите, и аз имам от пубертета още, по бедрата и дупето, та ако са се появили сега нови едва ли ще забележа. Иначе по корема за сега няма, нито по гърдите. Мажа се сутрин и вечер с лосиона на палмърс профилактично, та ще видим дали какво ще стане накрая, дано да не се появят никакви  Praynig

Напълно съм съгласна със Съни, да имаш дете е ангажимент за цял живот, бременността бързо минава, поне аз не я усетих Simple Smile Работата и финансите при нас също бяха основният мотив да изчакаме няколко години, ако трябва да си призная дори и сега съм леко притеснена. Още повече че в Лондон, да се отгледа едно бебе, докато тръгне на детстка градина/училище на 5 г. е доста скъпо, при положение че пълно платеното майчинството е два месеца, и после 6 месеца ти дават някакви минимални пари, които до никъде не стигат. Да не говорим че на работа трябва да се върна до една година. А за таксите на яслите няма да коментирам, че са космически, а и няма баби около нас да гледат и помагат.. Sad Поне от тази гледна точна в БГ нещата са доста по добре.

Сутиени за кърмене аз си купих от h&m, два за 15 паунда (тук мисля че са към 35лв двата). Изглеждат доста добре. Похвалиха ми и техните потници за кърмене, и те май са на същата цена. Ама тия за 3.50 звучат като доста добра оферта Simple Smile

А да ви кажа, че май ще ме запишат за секцио другата семица м/у 1 и 3 дек. Колкото и да исках да раждам нормално, докторът каза че е добре да не се рискува защото съм с много малък таз, и въпреки че бебо не е голям, може да се появят усложнения. Стискайте палци всичко да мине наред, че много се ошашках на последък  Hug

# 732
  • Мнения: 1 604
Добре дошла на Рая.  bouquet
Аз си поръчах два такива -http://www.aliexpress.com/snapshot/6302057303.html

Давам отчет от прегледа. Малкият калпазанин е качил 1 кг за 20 дена  Shocked. Не мога да го повярвам това. В 35 г.с. 2700, но хубавото е, че мама е качила само 2 кг, които не са мазнинки по дупето, въпреки стриите ми там. В 37- ма спирам магнезия, а секциото го насрочихме почти на термина- не ми се вярва да го дочакаме обаче. Всичко друго иначе е по учебник. Шийката е супер. Болките, които са като менструални са признаци на фалшиво раждане, както една съфорумка ни разясни. Ако раждането започва ще има и болки в кръста и болката няма да мкнава при смяна на позата. А в моите книги пише, че ако е болката е толкова силна, че не можете да говорите докато не премине- значи раждате Simple Smile . Значи стигнах до извода, че почти всяка моя менструация е била почти като раждане  Laughing.

Ади благодаря за инфото за левкоцитите. Действително нивата са ми доста ниски, затова ще чакаме МБ и тогава ако тя е чиста няма да взимам нищо. Засега отложихме хапчетата с няколко дена Simple Smile

# 733
  • Пловдив
  • Мнения: 161
Добро утро, момичета   Heart Eyes
Нека Кевин и Рая растат здрави и усмихнати  Grinning
Аз у нас не нося сутиен ( и никога не съм носила ), просто не мога да го търпя. Още не съм си купила за кърмачки. Иначе изпрах всички дрешки на бебчо, сега ми остава гладенето, което толкова "обичам". Почти всичко сме купили за него. Само за мен остават още някои дреболийки.
Да ви кажа, никак не съм добре с нервите. Много ме дразнят...ВСИЧКИ, с изключение на моят приятел, но и той понякога е в кюпа  ooooh! Изнервям се, само като ме питат как съм, а роднините ми направо  #2gunfire  То не е предлагане на помощ, месене в начина по който си мисля да отглеждам бебчо ( все едно бебето не е мое  ), вкл и че не искам много хора да идват на изписването, мах 3-4....аз казвам не искам, сестра ми: ама как така? Ще ти помогна да изгладим дрешките....Станала съм закрилница и отцепник, що се отнася някои да ми се меси, всеки път едвам се сдържам да не се скараме.
Pepsieeee, ще стискаме палци! Всичко ще е наред  Hug
От днес спирам Нутри Мага.

# 734
  • Мнения: 958
Момичета, поствам съобщението на Кукумицина от ФБ групата:
"Mamenca, malkuqt Adrian se poqvi v 6 i 26 sutrinta. Perfekten, sladichak, nay-prekrasnoto angelche na sveta!!! 3780 g, 52 cm. Predi malko go gushkah i napravo bqh v nebesata. Suvursheno momchence!♥ Sega sum v reanimacia. Utre shte me premestqt v druga staq, kudeto bebko shte e s men postoqnno. Az sum dobre. E, s minavaneto na upoikata korema veche boli, ama si struva. Celuvki na vsichki ot dvama ni!!!"

  bouquet   bouquet   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт