Сколопендри

  • 2 272
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Здравейте!

Прегледах ей тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=594771.0,
но не намерих лек за моя проблем.

Живея на 3-ти етаж в жилище, построено през 2007, което се намира във вилната зона във Варна.
От миналата есен, през 2013, имаме такова животно вкъщи, първо намерихме едно в леглото си (!!!), около 20см дълго; през лятото на 2014 намирах отделни по-малки и последно преди няколко дни излезе още една голяма.
Изчела съм всичко по темата и не намирам решение - не знам откъде влизат и дали не живеят някъде в стените (с гипсокартон сме) или под паркета вкъщи.
Моля ви за помощ, много ме е страх да не ухапе някого - с дете и котарак живеем! Добре, че котаракът ги надушва и обикновено ни предупреждава...
Пръскаме с Фендона и действително ги изтребва, но пак влизат отнякъде..

Благодаря!

# 1
  • гр.Варна
  • Мнения: 869
И ние живем във вилна зона,в къща на два етажа.Тази есен убих една такава 20 см. гадина до входната врата,а миналото лято убих една в стаята на детето,която е на втория етаж.Тогава предположих,че е влязла през терасата и затова забраних на детето да отваря .Проветряваме през прозореца ,на който има сложен комарник.Знам ,че може да се извика фирма ,която да напръска,но не знам колко ще има ефект и  колко време ще трае.  newsm78 И аз търся решение на проблема,понеже знам, че са отровни и ухапването много боли.

# 2
  • Русе
  • Мнения: 623
Направо ми се повдигна като разбрах за каква гадина става въпрос  Sick Не предполагах, че може да обитават апартаментите и къщите ни...  По това, което прочетох, ми става ясно, че са плъзнали във Варна и няколко други областни градове след проливните дъждове.
Едва ли живеят под паркета и в стените - обичат влажни места и идват от такива - улуци, канализация и т.н. Фирмите за ДДД  предлагат услуга за борба със сколопендри. Потърси тяхната помощ. Не е безобидна гадина, за да я трепеш с голи ръце.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 530
Здравейте, това, което сме изпробвали и наистина помага е препарат от арго аптека - АЙКЪН, в концентрация за изтребване, а не за профилактика. Мисля, че беше едно шишенце на 4 л вода, но на етикета пише. Правя тази уговорка, защото в началото само "изкъпахме" добитъка с 15 л вода и след първоначалното замайване пак си се разхождаха, макар и по - бавно. Аз лично го ползвах за бълхи, кърлежи и стоножки на вилата, но го научих от човек, който го ползваше за сколопендри точно. Мисля, че и фирмите използват него, или някакъв аналог.

ПП И после профилактика - на около 6 месеца. За всеки случай Peace

# 4
  • Мнения: 35
Много ви благодаря, момичета - ще пробвам с Айкън-а, че не се трае...
Добре, че е котаракът да ги усеща и да предупреждава, иначе ще не изядат...

Ще пиша резултата Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт