Как беше при вас с нощното хранене - докога???

  • 14 590
  • 96
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И ние до третия месец ставахме по веднъж на вечер.Сега като заспи в 23:30 се събужда в 9,а понякога я събуждам аз ако наближи 10 часа.Е имали сме и дни в които става в 7:30 но са рядко.На нощна лампа ли спите?Аз я махнах от 20я ден.

# 31
  • Мнения: 364
И аз да споделя моят опит на около 2 месеца тя сама си махна две от нощтните храненета и правеше 6 часова почивка след около месец махна още едно и спеше от 10 до 7 сутринта обаче като стана на 4 месеча пак започна да се буди което ме наведе на мисълта че кърмата не и стига и огладнява за целта исках да и давам изцедена кърма от сутринта или АМ но тъй като тя не смуче биберони и не пиеше вода не поиска да поеме от шишето тогава купих каша за 4 месечни бебета и при последното хранене в 10 и давах малко кажа около 70-80 грама и после я кърмех така почна да спи до 8-8,30 а понякога и до 9 сутринта и тогава ни е първото хранене родих се направо събужда се през нощта но пийва водичка и заспива а понякога спи и непробудно цяла нощ.
Знам че като се заситят бебета спят повече защо не опиташ може би ще трябва да мине малко време докато свикне но ако искаш да го махнеш нощното хранене стисни зъби и пробвай като е добре нахрано бебето през нощта да даваш само водичка така ще свикне че нощно време цица не се дава.
Дано съм ти била полезна и успех

# 32
  • Мнения: 781
Явно си е до дете. Моята дъщеря нямаше 40 дни и сама си спря нощното хранене.

# 33
  • Мнения: 5 393
Ние спряхме нощното на около 2 и половина месеца.Той сам се отказа де.

# 34
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
И ние си се кърмим 1,2 пъти през ноща, но иначе си ляга в 22 4аса и до 9 сутрин спи.Не ми тежат 5- те минутки кърмене посреднощ.Обожавам да гушна сънената му муцунка Wink

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 257
ние отказахме нощното ядене след 1 месец.Казаха ми,че ако не го откажа тогава после трудно става.Но при нас не яденето е причина да се будим нощем.Даже пробвахме и след отказването да хапваме,но пак нямаше сън.Така,че според мен си е от детето.Наш дребо чак след 6 месец започна да спи без да се буди.А имаме приятели на които момиченцето навърши 2 годинки и още си хапва нощем.

# 36
  • Мнения: 1 645
Дани сам се отказа от нощтното хранене точно когато стана на 1 месец.

# 37
  • Мнения: 3 663
мисля, че ако се чувстваш твърде изморена, спокойно можеш да премахнеш нощното хранене и да научиш детето да спи цяла нощ непробудно
в края на краищата е важно И майката и И бебето да се чувстват добре
изчислено е, че след 6тата седмица стомахчето на бебето е вече в състояние да поема нужното количество храна, за да не огладнява нощем
а макс до 6я месец (често и по-рядко) просто нямат нужда от хранене през нощта
имай предвид, че ако детето само не се откаже от храненето нощем, с течение на времето приучаването става все по-трудно
предлагам ти да прочетеш ето това:
http://www.babywhisperer.com/smf/index.php?topic=451.0
и да се въорижиш с голяма доза търпение, спокойствие и  евентуално помощ от някой (баба, татко)
понякога отнема 3-4 нощи, понякога по две седмици+, но веднъж започнеш ли - не се отказвай
за една нощ, ако спреш да прилагаш методите и се започва от началото
в случай, че решиш да действаш - успех!

# 38
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Иван никога не се е будел за нощно хранене, ядеше в 00:00 часа до третата седмица след раждането си и то аз го будех и след първата консултация, педито като разбра, че го будя в 0 часа за да яде ми се скара. Ако евентуално се събудеше през ноща, просто си търсеше чайчето, и след като изпиеше около 10-15мл, веднага заспиваше.

Защо не пробваш след като се събуди детенце да му дадеш малко чайче, поне да се увериш дали е гладно или просто е жадно  Grinning

# 39
  • Мнения: 124
Надя се буди обикновено към 4.30 - 5.00 за хранене, след това спи до към 8.30. И така от третата седмица. Даже се е случвало и направо в 6.30 - 7.00 да се събуди. А за последно яде към 21 ч., и то немного. Но според мен спи толкова много нощем не защото е заситена от последното ядене, а просто защото денем я й се съберат 3часа спане на пресекулки. Изобщо денем е ужас. И яде доста начесто, защото то като не спи - какво друго да прави?

# 40
  • Мнения: 79
първите 3 месеца ми бяха кошмарни!Дари си правеше 6 часова пауза ,но тя свършваше в 3 .00 #Crazy
само завиждах на мамите със спинкащите бебета!изведнъж ,как стана на 4 и започна да спи до 7-8 сутринта!!!!направо подивях от кеф! newsm10 smile3534обаче........щастието не продължи и месец и сега пак се буди ,около 3,изпива 120 гр ,без да си отваря очите,ама не става и да не стана да и направя,защото нито аз ,нито тя спи!!!! smile3514смятам ,че ще си откараме така до 2 години!!!
имам нужда и аз да се наспя,ходя и на работа smile3524
ама....май свикнах вече!!!!!бебешка му работа!

# 41
  • Мнения: 180
Бебоцка е вече на 7м.,но все си иска нощното хранене.Обикновено яде около 1часа.Да уточня,че тя се буди 3-4-5 пъти,но аз се стремя да я храня само веднъж.Струва ми се излишно насила да се премахва нощното хранене,както и да се въвеждат някакви измислени режими от 3-3.5часа.Бебето знае по-добре какви нужди има

# 42
  • Мнения: 3 537
Около 4-5 месечен спря да се храни нощем,постепенно залъгвах с вода.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 3 235
Все още се буди нощем. Покрай излизането на първото зъбче, ядеше по 4-5 пъти, сега пак яде по веднъж. Мисля че е нормално, з-то последно яде към 8 вечерта и в 3 през нощта вече си е гладна. После заспива пак, но най-късно до 7, в редки случаи до 8часа Sad иначе ставам още 3-4 пъти през нощта да давам биба.

# 44
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Около 4-5 месечен спря да се храни нощем,постепенно залъгвах с вода.
Да Адаптето засища повече

Общи условия

Активация на акаунт