Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 17-та тема

  • 200 564
  • 530
  •   1
Отговори
# 465
  • варна
  • Мнения: 256
Правя тази винаги http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=121976, като 2с.л кисело мляко може да не ги слагаш....по никакъв начин не се отразява на вкуса на питката.

# 466
  • Мнения: 4 097
Записвам се при вас, доста съм начинаеща, но имам голямо желание да творя като вашите красоти.

# 467
  • Мнения: 378
Здравейте, момичета! Малко снимки от мен   Flutter





 bouquet

# 468
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Леле, красота! Браво, Марияна!

Вени, време е за содените питки.
Подготви ни, моля те, за събота  Hug

# 469
  • Мнения: 4 097
Мариана, невероятни красоти! Браво!

Тази година за първа ще правя коледна питка с украси, дано се получи и ще опитам да кача снимки.

# 470
# 471
# 472
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Miriana86, Деница, чудесни питки сте ни представили!

Много, много отдавна не бях правила козунаци, но онзи ден децата си пожелаха и направих тези mini козуначета.





# 473
  • София
  • Мнения: 488
Лелелее, момичета, ъкъла ми взехте  Shocked
Невероятни сте!
Темата ми излезе на първа страница и защо ли ми трябваше да влизам ... олигавих лаптопа!

Venetta, ще съм ти благодарна, ако дадеш рецептата за тези козуначета и за начина им на сплитане!

Извинявам се за нахлуването в темичката ви, но видях такива неща, че не издържах  Embarassed

# 474
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Лелелее, момичета, ъкъла ми взехте  Shocked
Невероятни сте!
Темата ми излезе на първа страница и защо ли ми трябваше да влизам ... олигавих лаптопа!

Venetta, ще съм ти благодарна, ако дадеш рецептата за тези козуначета и за начина им на сплитане!

Извинявам се за нахлуването в темичката ви, но видях такива неща, че не издържах  Embarassed

Solima, по принцип аз претеглям само брашното, за да знам колко мая да сложа и всичко останало прибавям на око. За мен е важна консистенцията на брашното, нея следя да е такава, каквато аз я харесвам. А козуначетата са сплетена с 4 фитила. Аз бързах и ги сплетох на две на три, но важно е, че бяха вкусни. Simple Smile Иначе продуктите са, брашно, прясно мляко, захар, малко масло, ванилия, кора от лимон, мая. Всичко се омесва, тестото се оставя да втаса, докато удвои обема си, после се оформят козуначетата  или козунака, кой каквото иска и пак се оставят за около 20 минути да втасат. След това се намазват с жълтък+ малко прясно мляко, поръсват се с гранулирана захар или с обикновена захар, или с филирани бадеми, или кой с каквото обича и се пекат на 200° докато получат приятен златисто-кафяв цвят. Като се изпекат се оставят на решетка да изстинат.

# 475
  • София
  • Мнения: 488
Venetta, аз на око не знам дали ще се справя, но ти благодаря за рецептата.

# 476
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Venetta, аз на око не знам дали ще се справя, но ти благодаря за рецептата.

Ами виж в темата за козунаците, там на първа страница има много рецепти има и снимки към тях, все ще ти допадне някоя. Даже може да има и една моя рецепта, която преди бях публикувала, не съм сигурна, но иначе има много рецепти и повечето са добри. Също има много съвети, как да се постигне добър резултат.

# 477
  • София
  • Мнения: 488
Venetta, отивам да чета!  smile3529

# 478
  • Мнения: 781
Здравейте,

извинявам се, че така нахлувам. Фантастични са ви питките, но имам един въпрос/молба. Минах през повечето линкове на първа страница, а никъде не виждам снимка как се правят тези мрежи от тесто, които много от вас слагат и изглеждат много красиво върху питките? Някой би ли могъл да ми даде линк? Ще съм много благодарна...Явно е от онези неща, които майсторите си ги знаят и нямат нужда от обясняване, но за незапознат е непонятно как се прави  bouquet

# 479
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Здравейте,

извинявам се, че така нахлувам. Фантастични са ви питките, но имам един въпрос/молба. Минах през повечето линкове на първа страница, а никъде не виждам снимка как се правят тези мрежи от тесто, които много от вас слагат и изглеждат много красиво върху питките? Някой би ли могъл да ми даде линк? Ще съм много благодарна...Явно е от онези неща, които майсторите си ги знаят и нямат нужда от обясняване, но за незапознат е непонятно как се прави  bouquet

Ако имаш предвид такава мрежа,



то тя се прави със специална ролка за тесто.


Общи условия

Активация на акаунт