Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 17-та тема

  • 200 512
  • 530
  •   1
Отговори
# 495
  • Стара Загора
  • Мнения: 484
Добър дееееен има ли някой ?търся тема в която всичко е описано стъпка по стъпка
http://zi4e57.blogspot.bg/2014/08/blog-post_30.html

# 496
  • Мнения: 22 867
Добър дееееен има ли някой ?търся тема в която всичко е описано стъпка по стъпка
http://zi4e57.blogspot.bg/2014/08/blog-post_30.html

Може и в тая тема да пробваш, не знам дали са запазени снимките, май отдавна не е писано в нея. Иначе при Зиче е сигурно! Peace

# 497
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Да прегрешиш в зелено... или  Козунак със спанак

Наложи се да правя три пъти от този козунак, докато му се насладят вкъщи. Един изключителни вкусен, с нежна структура козунак. За тези, които се интересуват,  подробната рецепта, още снимки и други предложения за тесто със спанак, се намират в блогът на Катето.

https://mycandykitchen.blogspot.co.at/2018/02/blog-post_24.html







Последна редакция: нд, 25 фев 2018, 11:21 от Venetta

# 498
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728

Обикновен бял хляб





# 499
  • Мнения: 2 468
Здравейте, може ли рецепта за питка със суха мая?

# 500
  • Мнения: 22 867
Здравейте, може ли рецепта за питка със суха мая?

Ето една лесна и вкусна.

# 501
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Тази е повече като хляб, дай една от твоите рецепти, Labrex. Ти имаш чудесни рецепти на питки. Навремето бях правила една твоя, беше приказна. Не помня как се казваше. Отивам да я търся. Grinning

P.S. Намерих я. Всички си облизаха пръстите тогава. Препоръчвам я горещо.

КУХАРКИНА КОРОНА" /Короната на готвачката/

# 502
  • Мнения: 22 867
Вени, тъкмо се чудех коя питка имаш предвид, преди пробвах доста рецепти. Да, "коронката" е добра. А тая питка на Джорджевич е бърза и топличка е вкусна. То студена не съм я и пробвала, де, обикновено заминава, не е голяма.

# 503
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Labrex, aз така правя белия хляб, брашно, вода, сол, мая. Понякога прибавям и малко олио или вместо вода, прясно мляко. Но така, както е нейната рецепта, си е чист хляб според мен. По принцип топлият хляб все е вкусен. Но за мен питката е нещо по-различно от хляба. Твоята корона на готвачката е супер, много е вкусна. Hands Plus1 Heart Eyes

# 504
  • Мнения: 4 170
Kакво брашно използвате за приготвяне на питки и ви се струва най-хубаво? Някой пробвал и е бялото брашно на София мел, 25 кг. разфасовка, пише че става за всичко питки, погачи, хляб и много други.

# 505
  • Мнения: 6 298
Ето и моята питка от вчера по случай РД на ММ.
Скрит текст:

# 506
# 507
# 508
  • Мнения: 917
Добро утро, днес смятам да направя една питка, която правя вече 2-3 пъти и е много вкусна. Въпросът ми е, дали мога да заменя олиото с масло и дали ще стане по-вкусно? И колко масло да сложа? В рецептата за 2кг брашно е 10-11с.л. олио.

# 509
  • Мнения: 6 298
Добро утро, днес смятам да направя една питка, която правя вече 2-3 пъти и е много вкусна. Въпросът ми е, дали мога да заменя олиото с масло и дали ще стане по-вкусно? И колко масло да сложа? В рецептата за 2кг брашно е 10-11с.л. олио.
Аз в самото тесто никога не слагам масло, защото питката като изстине става стегната, не е на конци и не ми харесва въобще. Маслото го използвам само за разточване между пластовете или ако питката е на топки само за овалване. Иначе може би едно пакетче от 125 гр. като го разтопиш ще ти е достатъчно. Аз обаче не използвам толкова много мазнина вътре в тестато. Достатъчно са и 2 - 3 с.л. на кг. брашно.

Общи условия

Активация на акаунт