МБАЛ Дева Мария, кв. Ветрен, Бургас - тема 17

  • 76 992
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 52
Здравейте момичета, днес попаднах на информация за кампания за превенция на глаукомата в МЦ "Света София". Поздравявам екипът на болницата за подетата инициатива. Лично аз ще се прегледам, но е добре да го направят всички, без значение от възрастта. Казвам го от опит... преди 3 години на брат ми му причерня, изведнъж каза не виждам, беше страшно. Обиколихме всички очни болници в Бургас, до Варна ходихме и там попаднахме на един професор, няма да споменавам името му, но той постави диагнозата глаукома. Оказа се, че и без да има роднина болен от заболяването, човек може да се разболее, в случая от голям стрес. Сега поддържа останалото му зрение с капки. Благодарна съм, че разбрахме за глаукомата преди да е загубил напълно зрението си, защото заболяването наистина е много коварно и много хора се усещат, когато вече е късно. Още веднъж адмирации за кампанията за превенция, поставям линк тук, с надеждата повече хора да се прегледат, превенцията наистина е важна https://www.facebook.com/notes/%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1 … 0/943946142299661

# 61
  • Мнения: 123
Честито на новите мами! Да са ви здрави бебчетата, момичета  Hug
andreeva_tt, права си мила, превенцията е много важна. Жалко че българите сме свикнали чак като ни заболи нещо, тогава да търсим помощ.

# 62
  • Мнения: 140
Момичета, малко ми е притеснено, дайте съвети. Влади от вчера е неспокоен, не иска да се храни, а преди малко даже вдигна температура. Предполагам е от изникването на първите зъбки, вече е 9,5 месеца, време му е даже позакъсняхме с първите зъбки, но все пак се притеснявам. Какво мога да направя, за да го успокоя? За сега давам панадол бебе, но ако знаете някакви изпитани методи ще съм благодарна, ако споделите.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 4 518
Момичета, малко ми е притеснено, дайте съвети. Влади от вчера е неспокоен, не иска да се храни, а преди малко даже вдигна температура. Предполагам е от изникването на първите зъбки, вече е 9,5 месеца, време му е даже позакъсняхме с първите зъбки, но все пак се притеснявам. Какво мога да направя, за да го успокоя? За сега давам панадол бебе, но ако знаете някакви изпитани методи ще съм благодарна, ако споделите.

Ако няма други видим причини - вероятно са зъби.Виж дали слюноотделя обилно, слага ли постоянно ръчички и играчки в устата.Може да му вземеш гумени чесалки за венците, редувай Панадола с Нурофен и се запаси с търпение.Зъбоникненето е болезнено и трябва да се изтърпи, няма какво да направиш друго.Ще се криви, ще намали храната и всичко ще му омръзва бързо, но такъв е периодът, всякакви гелове за успокояване са вкусни за децата и с краткотраен до нулев ефект.Може да се консултираш с хомеопат евентуално.Търпение и много гушкане му е майката.

# 64
  • Мнения: 143
Здравейте,момичета! Ще следя темата с интерес,тъй като мисля да раждам в болницата.АГ,което ме следи не е от персонала им,но мисля да ида на частно и там да поразпитам за раждането.Има ли някой като мен,или вие си се следите при техните специалисти? Благодаря и се надявам да си изкараме тук весели дни до раждането!

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 304
V.r.i. ,благодаря!
Момичета,някоя от вас раждала ли е секцио при д-р Недялков и какви са впечатленията и мненията ви?
Благодаря Ви предварително за отговорите!

Аз раждах секцио при д-р Недялков и съм много доволна.  Peace
Шева ми е перфектен и не съм имала никакви проблеми, за разлика от първото ми секцио. Впечатленията ми са, че е добър специалист, който си гледа работата и вдъхва спокойствие  Simple Smile
Искам да използвам форума и да благодаря на д-р Недялков, д-р Панайотова, огромни благодарности и на Светлина Николова (Светле, знаеш за какво!  Hug ) , както и на акушерките от неонатология и особено на  Гери.
Поздрави от мен и бебе Николета!

# 66
  • Мнения: 140
Момичета, малко ми е притеснено, дайте съвети. Влади от вчера е неспокоен, не иска да се храни, а преди малко даже вдигна температура. Предполагам е от изникването на първите зъбки, вече е 9,5 месеца, време му е даже позакъсняхме с първите зъбки, но все пак се притеснявам. Какво мога да направя, за да го успокоя? За сега давам панадол бебе, но ако знаете някакви изпитани методи ще съм благодарна, ако споделите.

Ако няма други видим причини - вероятно са зъби.Виж дали слюноотделя обилно, слага ли постоянно ръчички и играчки в устата.Може да му вземеш гумени чесалки за венците, редувай Панадола с Нурофен и се запаси с търпение.Зъбоникненето е болезнено и трябва да се изтърпи, няма какво да направиш друго.Ще се криви, ще намали храната и всичко ще му омръзва бързо, но такъв е периодът, всякакви гелове за успокояване са вкусни за децата и с краткотраен до нулев ефект.Може да се консултираш с хомеопат евентуално.Търпение и много гушкане му е майката.

Да, явно са зъбки, защото се лигави доста и все е нервен. Не спирам да си го гушам, ама ми е свито сърцето като е такъв неспокоен, дано бързо да ги вади тези зъбки. Благодаря ти за съветите   Hug

# 67
  • Мнения: 140
Здравейте,момичета! Ще следя темата с интерес,тъй като мисля да раждам в болницата.АГ,което ме следи не е от персонала им,но мисля да ида на частно и там да поразпитам за раждането.Има ли някой като мен,или вие си се следите при техните специалисти? Благодаря и се надявам да си изкараме тук весели дни до раждането!

Можеш и да идеш в дните на отворените врати, там ще ти отговорят на всички въпроси, ще те разведат из болницата да се запознаеш с обстановката.  Лека бременност  Hug

# 68
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Moly_d, аз те съветвам да го заведеш да го видят за всеки случай. При никненето на зъбки им пада имунитета и стават по-податливи на вируси, а в това време  Tired
Ние бяхме 2 дни с 38 и я заведох да я види д-р Търнева, оказа се, че и гърленцето ни е малко зачервено, точно по горната причина. Изписа ни лечение и вече сме добре. То иначе и ти и детето се мъчите, моята даже спи върху мен - освен, че е нон-стоп на ръце, спим така - аз лягам по гръб, тя се катери върху мен и така спи гушната  Crazy  Но както казах, благодарение на д-р Търнева вече е по-добре и аз успях малко да си отдъхна  Peace 
Междудругото не спирам да се изненадвам, приятно разбира се, от знанията и уменията на специалистите в ДМ  Hug

# 69
  • Мнения: 140
TDI, днес си мислих за д-р Търнева, че пак вдигна температура. Не е много висока, но 37,5 си е за притеснение. Утре ще идем да го видят в Девата, да не се окаже че е вирус някакъв.

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 4 518
Темепература за притеснение е над 38,5. Стойности между 37 и 37,5 са субфебрилни и в повечето случаи  не са опасни. Бебешкият организъм има неукрепнал терморегулационен център и е възможно  да има такива стойности. Изключение прави, ако са съчетани с други симптоми и са продължително време. Моят син вадеше зъбите по два, вдигаше над 39 градуса, понякога се  и расополявяше, дупето му се зачервяваше и като избият зъбите всичко изчезваше.За твое успокоение може да заведеш детенцето на преглед.

# 71
  • Мнения: 140
Да, така и направих днес. Ходихме до Девата при д-р Търнева, прегледа ни, оказаха се зъбки. Добре, че не е вирус. Изписа ни мехлемче да мажа венците, и за температрата свещички, ако пак започне да вдига. Даде ми няколко добри съвета и за храненето. Посмяхме се и на Влади, защото както беше намръщен започна да се усмихва на докторката, голям шемет е. Ама и д-р Търнева е страхотна и като специалист и като човек - много мила и лъчезарна, децата я усещат явно и ѝ се радват много, поне моят мъник.  Hug  bouquet

Последна редакция: вт, 09 дек 2014, 00:09 от moly_d

# 72
  • Мнения: 123
krisi_8576, добре дошла! Лека бременност   bouquet
moly_d, всичко което си написала за д-р Търнева е така. Невероятно отдадена на работата си, прекрасна е Hug

# 73
  • Мнения: 93
За д-р Търнева и от мен вдигнат палец, много добър неонатолог е. Аз обаче влизам да попитам друго. Днес видях във фейсбук информация за избелване на зъби с 20% отстъпка в МЦ-то. Някой знае ли подробности? newsm78

# 74
  • Мнения: 194
Здравейте, момичета! Бременна съм в 13седмица и вчера бях на ранната ФМ в Дева Мария при др. Драгнева. Останах много доволна от прегледа, докторката ми обясни всичко, но едно нещо много ме разочарова- записвачката за диск не работи. Д- ката опита два пъти- първият път като видя, че няма нищо на диска каза да легна пак, за да ме запише пак. Вторият път каза, че май се получи, но като проверих вкъщи диска беше празен. На някой друг случвало ли се е това? Исках и втората ФМ да си я направя там, но ако пак ще е така ще се откажа. Дъщеря ми толкова се зарадва като и казахме че има и запис и после като видя, че няма нищо и стана много мъчно.
 Надявам се някой от Дева Мария да прочете това и да вземат мерки!

Общи условия

Активация на акаунт