Тренировки в домашни условия и здравословно хранене - Тема 60

  • 34 430
  • 746
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 5 405
Rain, работата е напълно сериозна  Grinning след няколко тренировки сигурно пак ще я повторим и ще ни се стори по-лесна, напредваме си  Crazy
Хубава седмица на всички!

# 706
  • Мнения: 989
Здравейте  Grinning

Аз установих, че след краткото разреждане на тренировки заради нещата, по които работих, не само ще трябва да работя за стягане на тялото, но съм и качила 2 кг. - тоест, от 51 трябва да достигна 49 кг.

И сега се чудя коя от програмите да подхвана. Минах програмата за начинаещи на Румяна, но ми се видя лесна и не ме уморяваше. Дали да не пробвам и аз предизвикателството се чудя. При вас как вървят нещата? Виждате ли разлика по себе си? Колко свалихте? Постегнахте ли се?

Ще се радвам, ако някой отдели време, за да сподели как да се храня, за да изчистя мазнините и да започна работа по стягането. Знам, че най-вероятно е обсъждано хиляди пъти, но темите са толкова много, че не знам къде търся. Като цяло вкъщи не се яде пържено, тестено (с изключение на домашната пица в събота или неделя вечер), не се пие газирано... единствено на шоколадови изделия не устоявам, но мога да си го наложа.

Споделям мнението на мрънкащите хора. Без усилия, няма резултати. Аз пък преди няколко дена говорих с една позната, която ме пита как си поддържам свалените след ражданията килограми. Според нея пазя диета и търпя ужасни лишения. Ами не, не е диета. Това е промяна в навиците, промяна в начина на живот, промяна в ежедневието, в начина, по който възприемам нещата. Говорихме си и на тема стягане на тяло. Според нея каузата е загубена. Коремът не се стягал, мускул и повдигане на дупе са невъзможни неща, а месото на бедрата винаги си се тресяло, освен ако не си културист. Ами всеки, който видя снимките на Фъстъчето, може да каже, че дупе със сигурност се повдига и че целта си е съвсем постижима. Мен лично това ме амбицира много. Не да докажа на нея, че тялото се стяга, а да го докажа на себе си. Стискам си палци този път да бъда абсолютно стриктна и взискателна към себе си и да не си намирам оправдания.

# 707
  • Мнения: 247
Добър ден, спортни мацки!

Благодаря ти ТДИ за инфото, може ли да ми дадеш пример за хранене с мазнини, примерно като ти е ден с прием на мазнини, какво ти е менюто?
За днес отчитам ден 50, нямах никакви сили, но направих и полувината ит ниво 2.
Не знам какво став амаа много съм разочарована и аз, уж с храната съм ОК, тренирам си , а резултат никакъв. Решила съм да мина на диета, може би няма да мога да се справям с тренировките поради минималното количество храна, но в момента имма нужда да видя кантара на долу и промяна в обиклолките, за да мога да продължа с тренировките. Смоки, при теб отразяват ли се противозачатъчните? За мен проблема ми с това забиване на едно място, се дължина тях, друго обяснение нямам. Не може до преди 4-5 месеца с 2 седмици чисто хранене и мусколите ми да се изчистваха така добре, а сега вече 2 месеца нищо. Извинявам се за мрънкането, но наистина съм демотивирана   

# 708
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Добро утро,
Отчитам 10,5 К и корем на гладно.

# 709
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 442
Отдавна не съм се включвала, та да го направя, че да не ме забравите - Piyo Sculp.

Поли, по принцип това, което се "тресе" са мазнини. Те се чистят само с правилно хранене. Основно без джънк, без бяло брашно, без транс мазнини. Другото вече е въпрос на предпочитания, но основно гледам, когато вдигна въглехидратите да намаля мазнините. Аз съм почитател на месото, яйцата и обикновено това ям + салата. Също понякога ориз, но рядко. От полезните въглехидрати - пълнозърнест хляб, овесени или елдени ядки. Мляко, сирене, кашкавал.

# 710
  • Мнения: 1 004
Здравейте и от мен  Hug
Отчитам ден 64, Румяна хич не си поплюва хора! Последните три тренировки ни разказа играта- днес са 10 табати 20/10 по 3 минути- кардио + упражнения за дупе. Буквално пот се лееше от мен
Откакто се старая да се храня здравословно, и на мен ми прави много лошо впечатление как се хранят хората около мен, особено когато съм на работа. Последните два дни бях по 12 часа и дори когато съм по 8 винаги си нося храна, защото храната, която се продава около мен е само джънк фуд, а "готвеното" е кебапчета, ориз и салата по сто хиляди пари, супер мазни и гадни. Момичетата, с които работя ядат всичко това, или карат на един донат, два бейкролса и като се приберат в 11 вечерта от работа се натъпкват със спагети и пица..за мен цялото това нещо е безумно.
Днес с храната съм 2:1 тахан с мед. Омлет с извара и печена чушка. За обяд пиле със салата, а за вечеря пиле със зеленчуци.

# 711
  • Мнения: 9 016
Добър ден - отчитам много приятна мускулна треска тази сутрин  Mr. Green
Вчера направо си откарах половин ден във фитнеса - нямаше почти хора и така едно лежерно си дръпнах чудна тренировка с всички екстри  Laughing

Относно протеините - цялото ни тяло е съставено от тях. Като информация по въпроса бих препоръчала една много приятна книга - ДНК тайната на живота на Уотсън и Бери  Peace

Въглехидрати и мазнини са източник на енергия, но протеинът е градивният материал на всичко - от клетки, през ензими, хормони до органи и мускули.

# 712
  • Мнения: 1 199
Здравейте девойки,

отчитам почивен уикенд, в който успях да гледам пасивно Джилиан в предаване по телевизията с психолога на кучета Сизър Милан. Laughing
По този повод съм се сетила да кажа на МисДрийми, че Джилиан ще има представления (Maximise your life) през януари в ЮК. На 18ти януари ще е в Глазгоу. Аз много бих искала да я видя, но ми идва далечко, а януари не ми се очертава път до Англията.
Може ли и рецепта за веганската пица? Блатът от зеленчуци ли е?

Следващият спам: Льоли, кое е това барбекЮнско заведение в Лондон? Ние резервирахме Барбекоа, но все пак се ослушвам за всякакви идеи.

Днес ще отчитам или кардио 3, или ще отида на тренировка в клас след работа. Имам да се стягам много сериозно след уикенда, все едно съм напълнила тялото си с боклук се чувствам.

# 713
  • Мнения: 1 093
Разписвам се с пожелание за успешен месец на всички  Heart Eyes

По толкова теми, които сте подхванали ми се иска да добавя мнение, че не е истина, но времето ми е така разчетено до безобразие, че уви ще карам телеграфно Wink

Хората се променят само, когато истински го желаят и са готови за това. Мързел и незаинтересованост са основните причини това да не се случи. Благодарна съм, че онези +20кила ме накараха сериозно да променя живота си. Вече четири години съм тук в тази тема ехеее... кога мина времето   Heart Eyes
Пък как се хранят децата поне в начален етап напълно зависи от родителите.
Аз лично не съм фен на крайностите, купувам и шоколад и вафли понякога и давам рядко. Но в никакъв случай след всяко ядене, а по време на излизане никога чипс и джънк. Предпочитам макаронки, домашен тост и т.н. Хубавото е, че хрупат много сурови зеленчуци, дори и бебето с липсващите си зъби  Mr. Green
Вчера за пример им бях взела храна за излет в планината, но те ядоха къпини от бившите кралски имения  Joy Нищо де, налапаха се гладни после с топла супа в къщи  Grinning
Предпочитаме семейно вместо в моловете да скитаме, когато времето го позволява по поляни, гори и планини, за да дишат децата въздух, а ние да заредим.

Товарещи хора има много, поправимо е ако са в далечното ти обкръжение и лошо, когато са ти в близкото, напр. свекърви  Crazy

Мери, дай насам много моля един линк към тренировка от предизвикателството, която според теб е доста сериозна. Аз с Румяна не тренирам, но ми е любопитно да опитам нещо такова  Hug

# 714
  • Мнения: 5 405
Би, трябва да разгледам предизвикателството от началото до сега, но имаше наистина някои доста сериозни тренировки. Дори се сещам за няколко, но не помня дните, ще погледна.
Ден 60, 61 виж като за последно и най-ново. Очаквах МТ, но нямам. А Дилянка щом казва, че и днешната е сериозна, значи е  Grinning

# 715
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Добър ден, спортни мацки!

Благодаря ти ТДИ за инфото, може ли да ми дадеш пример за хранене с мазнини, примерно като ти е ден с прием на мазнини, какво ти е менюто?

Аз през всички дни на ротацията се старая да държа ниски мазнините - това е "цената", която плащаш, за да ядеш въглехидрати. Разбира се ако разсъждаваш все едно си наказана  Laughing  За мен е ОК, защото аз като ям мазно месо, все едно имам храчка в устата си  Sick
Но на въпроса - в дните, в които мога да си позволя повече мазнини, това обикновено е денят, в който свеждам В до минимум (както казах, те хич не се обичат, според мен де..) и в ден, в който макронутриентите ми са равномерно разпределени. В тези дни мога да си позволя по-мазна риба на скара, напр. шаран, сьомга, нещо с кайма - напр. днес правих пълнени чушки с кайма и ориз - като цяло по-мазни меса и риби, като не ям сланина, или не знам... нещо супер мазно, а просто в този ден мога да хапна по-мазна храна, ама такава, която си е мазна сама по себе си, а не аз да я правя мазна, не знам дали се изразявам разбираемо  newsm78  Crazy
Може също вратна пържола, ако си фен, свински уши, ей такива натурално мазни храни  Peace
Но като цяло се стремя да държа мазнините ниски  Peace

Аз лично не съм фен на крайностите, купувам и шоколад и вафли понякога и давам рядко. Но в никакъв случай след всяко ядене, а по време на излизане никога чипс и джънк. Предпочитам макаронки, домашен тост и т.н.

Абсолютно  Peace  И аз съм така - не давам и не ям джънк ежедневно, но не съм в крайностите и не смятам, че ще ми падне челюстта, ако изям една вафла веднъж на няколко седмици.
Колкото повече ограничения има в един режим, толкова по-вероятен е провалът му. Много пъти съм казвала, понеже сега и Меги ме е подхванала от няколко сранички  Hug  - изберете режима, който е най-близо до вас, дали да е НВ-ВМ, дали да е ВВ, дали да е РБД, важното е да не се чувствате наказани, защото ако не спазвате това и това, ще стане онова и онова - това само ще ви подтисне, ще подскаже на тялото, че нещо не е както трябва и то няма да си пусне мазнинките за нищо на света. Трябва да ви е кеф когато спазвате даден режим, да ядете храните, които обичате, за да знае тялото ви, че всичко е ОК и всичко ще си дойде на мястото.  Peace

За хората, аз пък се дразня на хора, които съдят другите хора, защото вие няма как да знаете какво точно става в главите на тези хора...

За протеините, понеже Мис Дрийми беше казала, че количеството е 0.8, вместо 2 - не ми се влиза в спорове, да кажа от сега, само искам да отбележа, че едва 30% от животинския протеин се усвоява, така че колкото повече - толкова повече  Peace

 

# 716
  • Мнения: 1 811
Какво за кленовия сироп? Може ли по-подробно Rolling Eyes

# 717
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Nil, е нали има такава диета -Надал нал, 15-20 дни само на сироп , разреден с вода и червен пипер. Рекламират,че лекоатлетите-карл луис например такабвлизат във форма.,аз лично преди години съм пробвала, изкарах 6 дни, свиква се, като магарето, но аз не свалих много тогава и се отказах. Есна приятелка ме зариби, тя много отслабна с него и цяла година изглеждаше добре. После наптлня. Аз пък отслабнах и така.
за хората съм на мнението на теди, не съдя никой, аз самата обичам живота и за мен той е свързан с кулинарията дотолкова,че нямам намерение да съм супер красива и да жертвам удоволствията на небцето , каквито се птедлагат. Та не всеки иска да е супер слаб и не на всяка цена, не всеки може да спортува, и така.
Отчитам Х Тренер, днес бях лека като перце и бърза като леопард на ловкостта, за сметка нантова обаче на силата не съм супер, нооо старая се. Следобед вкарах и Дайнамик кор бета, 25'. Еми мислех,че ще ми е лесно, но не би. Много натоварващ е Асайлъма и се убедих,че не е добре да правя втора тренировка, то ваичко ми трепери, преди да започна. Само на кардиото съм ок, ама в тази няма много кардио. Та, доволна съм от себе си, утре имам Upper elite и от сега се притеснявам,как ше се справя.
лека вечер

# 718
  • Мнения: 1 161
Добро Утро!
За днес си спретнах супер тренировка за крака и корем, отне ми 1 час. Доволна.  Mr. Green
Отдавна не съм споделяла своя тренировка. Ще я сложа в скрит текст, за да не отегчавам. Mr. Green
Скрит текст:
*Трисет(Комбинация от 3 упражнения, които се изпълняват последователно в няколко кръга(серии). Аз правя 4 .
-BB Lunges-4 серии, 16 повторения( по 8 на крак) с лост 17 кг
http://www.youtube.com/watch?v=EV83DqzG8zU
-BB Romania Deadlifts-4 серии, 10 повторения с лост 17 кг
http://www.youtube.com/watch?v=pqAN3vPuuQM
-DB Reverse Lunges-4 серии, 16 повторения( по 8 на крак) с 2 дъмбела по 6.8 кг
http://www.youtube.com/watch?v=kS1qE7GQnXg

            * Суперсет( Комбинация от 2 упражнения)
-BB Squats-4 серии, 10 повторения с лост 17 кг
http://www.youtube.com/watch?v=sBeuZ_dTEpc
-DB Side Lunges-4 серии, 16 повторения( по 8 на крак), с 2 по 6,8 кг
http://www.youtube.com/watch?v=_8jyjFeXeok

             * Суперсет:
-BB Deadlifts-4 серии, 10 повторения с 17 кг лост
http://www.youtube.com/watch?v=CAObtoRx2eM
-DB Step Ups-4 серии, 12 повторения, с 2 по 6,8 кг
http://www.youtube.com/watch?v=-wcgEGQN5_U

              * Кръгова за корем-4 кръга
-Seated Bench V-Ups-20 повторения
http://www.youtube.com/watch?v=buQlotGGAxk
-Bench leg Raises-20
http://www.youtube.com/watch?v=ihVy7PAqQpQ
-DB Oblique Twists-20
http://www.youtube.com/watch?v=ffr_JfQWPZg
-Floor In and Outs-20
http://www.youtube.com/watch?v=oHzjjCGUarA
-Figure 8' s-40
http://www.youtube.com/watch?v=279lAkpzCUs
-Swiss Ball DB  Crunch-30
http://www.youtube.com/watch?v=GMB2egdWM-M

Извинявам се, че термините са на английски. Затова сложих и връзки към тубата.  Mr. Green Не съм ги подбирала , но става ясно за какво иде реч.  Mr. Green

Лек ден!

# 719
  • Мнения: 75
Здравейте!Наблюдавам темата от повече от половин година и се мотивирах много.Започнах с домашни тренировки-тези на Руми за начинаещи,но тренирах по месец и след това поради много задължения спирах,после пак започвах и така вече много време.Моята цел не е отслабване,а раздвижване и удовлетворение,че правя нещо за себе си и тялото си.За съжаление имам няколко тежки травми-локсация на тазобедрена става,локсация на коляно и скъсани връзки и възможностите и вариантите за тренировка не са големи.Благодарение на вас,вкъщи си оборудвах мини фитнес зала,купих си степер и велометър,тежести за трениране и започвам сериозно.Днес е хубав ден,1во число на месеца,понеделник и от днес се реших да записвам на тетрадка отделеното за спорт време и да следя своите резултати,поставих си и цел,по-добре оформен корем ,крака и дупе.
Днес:20 минути на колелото и малка 5 минутна тренировка с пудовка за горна част на тялото.

Общи условия

Активация на акаунт