Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - 30

  • 56 341
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 095
Първият ми преглед мина. Бях при д-р Шефкетова. Чаках близо година,а прегледът беше около 15 минути. Доста високи цени-50 лв и 2 лв за 20 мин паркинг. Страхувам се дали ще мога да издържа финансово и психически...
Stefa, кураж, мила! Пък и 50 лв. е само първоначалният преглед. Simple Smile Успех!

# 46
  • София
  • Мнения: 910
Първият ми преглед мина. Бях при д-р Шефкетова. Чаках близо година,а прегледът беше около 15 минути. Доста високи цени-50 лв и 2 лв за 20 мин паркинг. Страхувам се дали ще мога да издържа финансово и психически...
Stefa, кураж, мила! Пък и 50 лв. е само първоначалният преглед. Simple Smile Успех!
Благодаря ти,danny_cat ! Една голяяяма прегръдка от мен!
Питам се колко "струва" успехът като пренебрегна нервите и страха?Правили ли сте си сметка колко пари сте отделили до сега?Дано не прозвуча като меркантилна кучка ,но не искам да започна с лечението в Надежда и да не мога да го продължа заради липса на средства.

# 47
  • София
  • Мнения: 16 691
Искам да попитам вече бременните момичета до коя седмица приемахте естрофема?
До 10-та седмица

# 48
  • Мнения: 1 095
[quote/]
Благодаря ти,danny_cat ! Една голяяяма прегръдка от мен!
Питам се колко "струва" успехът като пренебрегна нервите и страха?Правили ли сте си сметка колко пари сте отделили до сега?Дано не прозвуча като меркантилна кучка ,но не искам да започна с лечението в Надежда и да не мога да го продължа заради липса на средства.
[/quote]

При всеки е мноооого различно, няма кой да ти сметне дори близка сума преди да стане ясно какво ще се планира. И доза късмет и много търпение ти трябват. Simple Smile

# 49
  • Мнения: 562
Първият ми преглед мина. Бях при д-р Шефкетова. Чаках близо година,а прегледът беше около 15 минути. Доста високи цени-50 лв и 2 лв за 20 мин паркинг. Страхувам се дали ще мога да издържа финансово и психически...
Stefa, кураж, мила! Пък и 50 лв. е само първоначалният преглед. Simple Smile Успех!
Благодаря ти,danny_cat ! Една голяяяма прегръдка от мен!
Питам се колко "струва" успехът като пренебрегна нервите и страха?Правили ли сте си сметка колко пари сте отделили до сега?Дано не прозвуча като меркантилна кучка ,но не искам да започна с лечението в Надежда и да не мога да го продължа заради липса на средства.

Stefa, миличка, не е евтино, не пък имай предвид, че в Надежда са едни от най-ниските цени. Парите си вървят и не ги усещаш, хубавото е, че докторите ни не са кожодери и спестяват разни разходи. На мен повече от 10 лв. за преглед не са ми вземани, аз съм при Шефкетова.

Това с паркинга е много тъпо, наистина и въпреки протестите, схемата не се промени. Аз съм от София и ходя с градски транспорт или мъжът ми ме закарва или взима. Успех  Hug

# 50
  • Мнения: X
Не искам да прозвуча грубо, но аз най-много се притеснявам от това докторите да ми спестяват пари.
Тръпки ме побиват, че за да ми спестят примерно 265 лв. и после мога с това да проваля `опита`.
Ние огледахме квартала - има много възможности за безплатно паркиране. Има Била с паркинг, през деня има много места за паркиране в квартала около блоковете.Ние паркирахме първо на безплатно място и после имахме време и решихме да проверим как е паркингът.2 лв. за първия час и после по един лев.Но си е удобство, защото можеш да си оставиш връхните дрехи в колата, и да влезеш направо в клиниката.
 Много благодаря на Green kitty за биопсиите.

Последна редакция: чт, 13 ное 2014, 20:40 от Анонимен

# 51
  • Мнения: 562
Не искам да прозвуча грубо, но аз най-много се притеснявам от това докторите да ми спестяват пари.
Тръпки ме побиват, че за да ми спестят примерно 265 лв. и после мога с това да проваля `опита`.
Ние огледахме квартала - има много възможности за безплатно паркиране. Има Била с паркинг, през деня има много места за паркиране в квартала около блоковете.Ние паркирахме първо на безплатно място и после имахме време и решихме да проверим как е паркинга.2 лв. за първия час и после по един лев.Но си е удобство, защото можеш да си оставиш връхните дрехи в колата, и да влезеш направо в клиниката.
 Много благодаря на Green kitty за биопсиите.

Права си, Герда, за спестяването от тази гледна точка. Аз имах предвид спестяване от прегледите, не са все по 50 лв. Но иначе мисля, че нужните изследвания се правят и няма как да се спести от тях.

# 52
  • Мнения: 4 954
Цените се преживяват, а и не е всичко накуп, така че имаш време за реакция и събиране.

# 53
  • Мнения: X
Някъде бях чела, че момичета по градове се групират да пътуват заедно или да си делят хотела в София, за да намалят разходите.
Може би, само трябва да се преборват с регистратурата, за да си напасват часовете.

# 54
  • Мнения: 2 815
За всички които питат за биопсиите в клиника Надежда":
Бипсиите в клиниката са 3 вида:
Имунологична ендометриална - 165лв. + 2 хормона 35лв. общо 200лв.
Микробиологична ендометриална - 80лв.
Имунохистохимия –  200лв.
Имунологичната показва имунен отговор на организма на върнатия ембрион. Прави се задължително на 5-ти ден след доказана овулация.При липса на овулация се имитира медикаметозно такава и така се взима биосията. При отклонения в нея се поставя лекарство в матката. Не мога да кажа  за колко дни става готов резултата.
Микробиологичната показва наличието на бактерии в едндометриума. Може да се прави винаги когато има образувана маточна лигавица (не е свързана с настъпила овулация). Обичайно лечението е с антибиотици. Готова е за 7 работни дни.
Имунохистохимията е тази, която определя имплантационния прозорец. Прави се задължително на 5-ти ден след доказана овулация както и имунологичната. При отколонения се преценява кога да се трансферират ембрионите съобразно изменения имплантационен прозорец. Резултата от нея се бави изключително много - повече от месец
Успех на всички Ни!


Момичета, дали тази информация да не я бодна в първия пост?
Само не знам дали цената на имунохистохимичната не е ли 400 лв.?


Бодни я на първа страница. Мисля, че цените са правилни  Peace .  При комбинация от 2 цената е сумата от двете, а при комбинация от 3-те едновременно е 480 лв  Peace.

# 55
  • на морето
  • Мнения: 239
Момичета, ьспех в новата темичка Hug
Вечя не правя сметка какви средства сме дали до сега, че едно предвиждаш, то друго става.
Прегръщам ви и дано Господ чуе молитвите ни!
Момичетата със Зет ако може да споделят отначало на цикъла само естрофем ли изписват? Утрогестанът кога се започва и инофолик лли приемат или фолиева?

# 56
  • София
  • Мнения: 910
Благодаря за куража,Estlar и gerda1 ! Никой не би ме разбрал по-добре от вас .
Дано да се подредят нещата по-най-добрият начин !

# 57
  • Мнения: X
Момичета не знам как точно да си формулирам въпроса - но става въпрос за разликата между стимулирано инвитро и на есстествен цикъл.Не знам дали се изразявам правилно.
 Има ли жени с тромбофилия, при които стимулирането с хормоните може да създаде проблем с кръвта?
 Но като съм с  нисък Антимюлеров?И ЛУФС... Лекарят ще определи разбира се..
Но как минава обсъждането и решението дали инвитрото да е на есстествен цикъл или на стимулация?

# 58
  • Мнения: 562
Момичета не знам как точно да си формулирам въпроса - но става въпрос за разликата между стимулирано инвитро и на есстествен цикъл.Не знам дали се изразявам правилно.
 Има ли жени с тромбофилия, при които стимулирането с хормоните може да създаде проблем с кръвта?
 Но като съм с  нисък Антимюлеров?И ЛУФС... Лекарят ще определи разбира се..
Но как минава обсъждането и решението дали инвитрото да е на есстествен цикъл или на стимулация?

Лекарят предлага и се аргументира защо, обикновено се започва винаги с ЕЦ.

# 59
  • Мнения: X
А ако има тънка лигавица, как ще я стимулират без хормони?
А ако има луфс..
Не е ли по сигурно на стимулирано, там всичко е под контрол,нали?И пукането на фоликулите е под контрол?
А на естествен цикъл не събират ли много дълго яйцеклетки? Качеството на яйцеклетките при стимулирането ли е по-добро или при естествения цикъл?
Говорим хипотетично и чисто информативно.Извинете ме, ако прекалявам с въпросите.

Общи условия

Активация на акаунт