Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - 30

  • 56 374
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 562
А ако има тънка лигавица, как ще я стимулират без хормони?
А ако има луфс..
Не е ли по сигурно на стимулирано, там всичко е под контрол,нали?И пукането на фоликулите е под контрол?
А на естествен цикъл не събират ли много дълго яйцеклетки? Качеството на яйцеклетките при стимулирането ли е по-добро или при естествения цикъл?
Говорим хипотетично и чисто информативно.Извинете ме, ако прекалявам с въпросите.

Аз не съм толкова веща, нека и другите момичета се включат, но пукането на фоликулите не зависи от стимулацията. И при стимулация, и при ЕЦ се поставя Прегнил, за да се таймира пукането и пункцията. Ако целта е събиране на яйцеклетки, да с ЕЦ става бавно. Но обикновено се прави, за да се види какво е качеството на яйцеклетките, оплождат ли се и т.н. Не знам има ли разлика в качеството на яйцеклетките между стимулация и ЕЦ, може би на ЕЦ са по-качествени  newsm78

# 61
  • Мнения: 4 954
http://invitro-bg.com/files/7813/3001/4112/Nadejdata_za_dete.pdf

Това е книгата на Стаменов, много от въпросите ти са отговорени там.
Правилният вид стимулация е всъщност най-важното и най-трудното в работата на лекарите, има някакви базови правила, но изключенията са като че ли повече. Затова именно за вида инвитро и стимулация не очаквай да получиш съвет - там слушаме и изпълняваме.

# 62
  • Мнения: 13 947
gerda1 не знам какъв ти е АМХ, но при мен с 0.3, тежка стимулация и много хиляди левове станаха само две яйцеклетки. Вече никакви стимулации, ЕЦ е доста по-щадящ за организма.

# 63
  • на морето
  • Мнения: 239
Момичета, ьспех в новата темичка Hug
Вечя не правя сметка какви средства сме дали до сега, че едно предвиждаш, то друго става.
Прегръщам ви и дано Господ чуе молитвите ни!
Момичетата със Зет ако може да споделят отначало на цикъла само естрофем ли изписват? Утрогестанът кога се започва и инофолик лли приемат или фолиева?

# 64
  • Мнения: X
mars_4e, много ти благодаря за помощта с тези пояснения, на мен те са ми много важни. Може ли някой на естествен опит да сподели колко дълго събират яйцеклетки? Четох,че едно момиче сподели, че от юни до септември не можело да й се извади яйцеклетка, качествена.
Това ми се вижда много напрягащо и загуба на време.

# 65
  • Мнения: 562
gerda1 не знам какъв ти е АМХ, но при мен с 0.3, тежка стимулация и много хиляди левове станаха само две яйцеклетки. Вече никакви стимулации, ЕЦ е доста по-щадящ за организма.

Амини, какво е АМХ?  newsm78 И какво отношение има към яйцеклетките?

# 66
  • Мнения: 562
mars_4e, много ти благодаря за помощта с тези пояснения, на мен те са ми много важни. Може ли някой на естествен опит да сподели колко дълго събират яйцеклетки? Четох че едно момиче сподели, че от юни до септември не можело да й се извади яйцеклетка, качествена.
Това ми се вижда много напрягащо и загуба на време.


Ти не го мисли това от сега. Напрягащо е, ама ако знаеш, че в началото никоя от нас не е мислила, че ще мине това, което е изминала. При нас излезе носителство на хепатит Б и трябваше да слагам ваксина и пропуснах 4 месеца, после на два ЕЦ пуках фоликулите между прегледа сутринта и пункцията, на третия път извадихме некачествена Я. После ми излязоха други проблеми, половин година починах от тази драма и сега успяхме с лека стимулация 3 Я, 2 ембриончета, върнати на трети ден, биохимична бременност, но прокървих и организмът ги изхвърли Sad

Просто не мисли от сега - стъпка по стъпка и ще се наредят нещата  Hug

# 67
  • Мнения: 578
Благодаря за отговорите момичета  bouquet

# 68
  • Мнения: 344
на естествен опит колко дълго се събират яйцеклетки? едно момиче сподели, че от юни до септември не можело да й се извади яйцеклетка
Недей да се безпокоиш, че всичко, което си чувала от другите, ще ти се случи и на теб. Ако нямаш яйцеклетка на ЕЦ, може би ще ти предпишат слаба, а после нормална стимулация.
От 4 опита на ЕЦ само първият път фоликулът се спука предварително, при следващите 3 опита сме имали пункция с яйцеклетка. Когато си слагам Прегнила след 12 ч вечерта, винаги фоликулът е оцелявал до 48 часа при пункция. Пункциите са ми били в произволно избрани месеци.

Последна редакция: чт, 13 ное 2014, 22:07 от mammita2012

# 69
  • Мнения: X
Няма да го мисля предварително, щом вие сте тук!   bouquet
Но ми се налагаше от професионална гледна точка някакво бегло планиране, но явно ...
Марсче,  за хепатит Б, АСАТ И АЛАТ ли се гледат. Колко струва изследването?

# 70
  • Мнения: 562
Няма да го мисля предварително, щом вие сте тук!   bouquet
Но ми се налагаше от професионална гледна точка някакво бегло планиране, но явно ...
Марсче,  за хепатит Б, АСАТ И АЛАТ ли се гледат. Колко струва изследването?


Не, изследва се СПИН, васерман, Хепатит В и С - общо 55 лв., важат три месеца. Задължително преди пункция се правят на двамата партньори. АСАТ и АЛАТ нямат общо с процедурата

# 71
  • Мнения: 670
като заговорихте за естествен цикъл . Може ли някой пак да напише вариантите.
Четох някъде че някой събират яйцеклетки, а други ембриони. Дали се събират яйцеклетки за да не се плаща всеки път по 250 лева, а направо после в някакъв пакет. Малко ми е тъмня индия  Tired И какво трябва да приготвим ако искаме например да събираме 10 месеца яйцеклетки - или 10 месеца ембриони... Уф много е сложно.
И ако нямам проблем с резерва дали се практикува това?

# 72
  • Мнения: 4 954
Мога да отговоря само на последния въпрос - в началото се прави "диагностично", за да се види качеството на яйцеклетките. Събирането мисля, че се прави при лош резерв, защото стимулациите го изчерпват, а и влошават качеството леко.

# 73
  • Мнения: 1 726
Запис и от мен Simple Smile

# 74
  • София
  • Мнения: 16 691
gerda, от 4 опита на ЕЦ, имах извадени 3 Я.
Иначе, за сметките, аз си записвах всички разходи в един тефтер и сме дали по ин-витрата около 25000 лв общо- 5000 лв ни е платил Фонда, останалите 20000- ние.

Общи условия

Активация на акаунт