Работа, CV-та, HR-и, съвети - 40-та тема

  • 69 043
  • 770
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 411
какво ще кажете за следното?:

1. обява за работа от агенция

2. покана за интервю и подписване на договор с агенцията - безплатен след седмица

3. одобрение от работодателя и покана за второ интервю-разпит след още две седмици

4. и-мейл от агенцията за неодобрение след още две седмици

и след още една седмица същата обява за работа е пусната отново...

# 31
  • Мнения: 1 732
Нищо ненормално не виждам, не са намерили това, което търсят. Peace

# 32
  • Мнения: 9 709
В предната тема прочетох, че се иска лично присъствие на интервю. Какъв е проблемът, ако интервюто е по телефон...
Аз съм търсила хора за работа в хотел и ресторант. Абсолютно всички служители са "изложени" на директния "сблъсък" с клиент. За мен е било важно какво ще е първото впечатление на живо. Говорене, маниери и т.н. Не съм избирала по външна красота, а относно годините - най-младите са били на 19г, най-възрастните 58 набор. Другите в тези рамки. Шаренко си беше.
Единствените, които не са избирани лице в лице са готвачите. Всички готвачи и пом. готвачи, минали през хотела са с препоръки от познати или "крадени" от други обекти.  Laughing
Скрит текст:
Аз съм избирала изключително дълго и внимателно. От 200 кандидатствали 2 са ми харесвали и са били идеалните. Повечето са работили по няколко години при нас и след това ни изоставят за да отидат в чужбина, където минималната заплата за същата длъжност е максималната за България.
Най-мило ми е ставало, когато редовните клиенти са ми казвали, че се чувстват уютно при нас, защото сме си едни и същи с години, като семейство, познаваме се и знаем какво ядем, пием и как спим.  Hug

От другата страна е мъжът ми, работещ същото като мен на друго място. При тях ми е разправял, че е точно обратното - наемат първите 10. Те работят 10 дни. Не става. Гонят ги. Не плащат. После следващите 10 и така... Никакъв разход и никакъв обслужващ персонал.  Rolling Eyes

Ходих и на няколко интервюта за работа в сферата на туризма. Ами арогантност отвсякъде. Едните направо си казаха, че не понасят българските туристи и ги избягват.  #Crazy А аз години се борих да напълня хотела само с българи, защото сме най-културните, възпитани и платежоспособни клиенти.
Егати малоумното бизнес мислене!  ooooh!  Тези хора ме отблъскват още от 1ва среща и се чудят защо обектите им стоят празни.

/Ох, ще ми липсва райският остров на който си живеех така безметежно и се чудех, защо хората се оплакват от думата "работа"  Laughing /

Другата седмица пак съм на интервю и още по-телефона ми намекнаха, че работното време е малко "нетрадиционно"...  Wink ...ще видим....

# 33
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 948
какво ще кажете за следното?:

1. обява за работа от агенция

2. покана за интервю и подписване на договор с агенцията - безплатен след седмица

3. одобрение от работодателя и покана за второ интервю-разпит след още две седмици

4. и-мейл от агенцията за неодобрение след още две седмици

и след още една седмица същата обява за работа е пусната отново...


Второто интервю с работодателя ли беше или пак с агенцията? Имай предвид, че разните малки посреднически фирми пускат обяви ментета.

# 34
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
Тая обява видяхте ли я  Thinking много насъбрано,нещо ми е съмнително  newsm78
http://www.jobs.bg/f2519784

# 35
  • Мнения: 411
какво ще кажете за следното?:

1. обява за работа от агенция

2. покана за интервю и подписване на договор с агенцията - безплатен след седмица

3. одобрение от работодателя и покана за второ интервю-разпит след още две седмици

4. и-мейл от агенцията за неодобрение след още две седмици

и след още една седмица същата обява за работа е пусната отново...


Второто интервю с работодателя ли беше или пак с агенцията? Имай предвид, че разните малки посреднически фирми пускат обяви ментета.

е тази не беше малка, но се оказа менте

с работодател и то не един...

# 36
  • София
  • Мнения: 6 219
Тая обява видяхте ли я  Thinking много насъбрано,нещо ми е съмнително  newsm78
http://www.jobs.bg/f2519784

То по-добре така, отколкото много думи, които не дават никаква информация.

# 37
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 978
Отдавна - отдавна не бях влизала в темата, а и в бг-мамма.
За съжаление след 7 месеца работа на граждански договор, съвсем не съм доволна  Confused Работата е чудесна и по специалността ми, колегите - много разбрани, но заплащането хич не ме удовлетворява, а шефката - ах, шефката! Crazy Толкова крив и комплексиран човек до сега не бях срещала, който буквално си сменя заповедите сутрин и вечер, а съм сменила 6 работни места.
Та все още работя, но отново започвам да търся активно работа...

# 38
  • Мнения: X
Днес бях на интервю за позиция Архивист, и за мое учудване още при първо кандидатстване януари месец съм била одобрена но не и уведомена , защото са взели момиче с такова образование  Close
Сега пак ме харесаха и да видим  Peace
Бамзи имах подобен случай - кандидатства за консултант в луксозен козметичен център, не одобрена и съм доволна от това  но обявата 2 дена по късно я имаше. тава дума за Алфаекотрейд  АД.  Confused
Естел вярвам в теб  Hug

# 39
  • Мнения: 4 629
Да се запиша в новата темичка. "Успокоих" се когато прочетох в предната тема за какво пътуване иде реч в София, а аз съм седнала да се вайкам за Варна:)но като си помисля за поледиците по улиците и настръхвам..
Много е трудно да се прецени правилния служител сещам се преди години когато трябваше да избираме офис сътрудник и между едно скромно момиче и едно супер отракано избрахме второто и после излезе солено- от втория ден започна едно постоянно извоюване на допълнителни екстри и дивиденти- супер галантно и хоп е един момент в най- натовареният период просто си тръгна за по- висока заплата....още като се сетя ме е яд, че не взехме притесненото. девойче..
А аз самата често съм и от двете страни, още не съм си намерила мястото си както се казва...

# 40
  • Мнения: 3 378
По принцип на кандидатствам по много обяви. Бях на интервю за нещо, което съм работила 15 години. Няколко от тях на по-висока позиция, защото работодателя ме оцени и ме повиши. За такава позиция в града ни работа няма, обикновено си ги издигат от фирмите, не наемат външни хора. Та, бях на интервю за позицията, която съм заемала преди това. Дамата от отдел ЧР всячески се стремеше да ме накара да кажа, че държа на ръководна позиция. Няколко пъти казах, че не е важна йерархията, а да се чувствам добре на работното място. Много зле се почувствах след това интервю. Едва ли не, не трябва да кандидатствам за по-ниска позиция. Не е ли по-добре да вземеш на работа квалифициран и обучен човек без да влагаш в обучението му? За високи позиции обяви няма. Това означава ли, че трябва да седя без работа? От Бюрото по труда ми казват, че съм високо квалифицирана за работните места, които те предлагат. Вече не знам какво да правя.

# 41
  • Мнения: 411
както бях постнала по-назад в темата угодия няма - за ниските позиции сме били прекалено квалифицирани, за високите сме нямали достатъчно опит, а реално никой не може да каже какво ще стане след започване на работа преди тя реално да бъде извършвана, което за мен до някъде обезсмисля целия подбор , а и като видиш и поговориш с даден човек веднага може да ти стане ясно дали ще работи като хората или не... - останалото го пише в св-то

# 42
  • Мнения: 4 569
Бамзи имах подобен случай - кандидатства за консултант в луксозен козметичен център, не одобрена и съм доволна от това  но обявата 2 дена по късно я имаше. тава дума за Алфаекотрейд  АД.  Confused
Те редовно пускат обяви.
Става дума за Де Шели http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=720036.0
В темата за тях са писали бивши служители и са недоволни.

# 43
  • Мнения: X
Знам че за Де шели става дума, а момичето от моята среща тогава беше  много груба , а пък в Бг работодател ги хвалеха , както и да е...

# 44
  • Мнения: 9 709
Днес бях на интервю. Предвид факта, че ме се обадиха за днес, ми стана ясно - събота е в работните дни. Отидох. Появи се едно момиче. Изправи ни няколко жени една до друга. Нито ни пита коя коя е, за какво се бори и т.н. Почна: "Казвам се... търсим управител за....Работно време от 9 до 20ч, 6 дни в седмицата".
Аз: "Благодаря, нямам повече интерес към позицията."
Тя: "Ъъъъъъ не искате ли да чуете останалото?"
Аз: "Давате ли над 700лв"
Тя: "Ъъъъъъ"
Аз: "Лек ден!"  Grinning

Толкоз за днес!
Вече съм сигурна, че с моето арогантно държание скоро няма да си намеря работа.  Crazy
Но пък обещавам, че там където предлагат 8 часов работен ден, 5 дни и заплата 500-800 лв и също така над 8 часов ден и над 800-1000лв ще се държа много мило.  Sunglasses

*****

Дали да не замина в друг град? Sad Къде? В София ли? Ама като платя квартира не става ли същото? Уффф!

Общи условия

Активация на акаунт