Анемия?

  • 2 399
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Сутрин /по възможност на гладно/ сок от моркови, червено цвекло, ябълка, тиква и картоф /суров/.

# 16
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Моят хемоглобин е 112, а хематокрит 3,2.
Акушерката ми препоръча меса, каквито и да са.
И аз мислех да ям черен дроб, но е забранен абсолютно.
Ще пробвам цвеклото, защото много обичам.

# 17
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Когато червеното цвекло е в сок, то не се усеща много и не е толкова гадно. Ако някой се интересува мога да дам рецепта за македонска салата с червено цвекло /малко е и се слага за цвета/. Рецептата е лесна за изпълнение и става много вкусно.

# 18
  • София
  • Мнения: 9 475
Значи, това, което ми направи впечaтление в постинга ти, е че не някой друг, а някаквa лаборантка прави това заключение за анемия. Звучи малко несериозно и определено може да стресира човек. Neutral Face
Значи, определение за това, дали някой е анемичен или не може да даде като заключение специалист-хематолог. Виждам, че не затова се говори, обаче. Така, че по-спокойно.

Искам да ти кажа, че е много важно, кой ти дава диагноза и как ти я поднася.
От моя опит искам да те успокоя, че отидох да разждам с хемоглобин пъти под нормата. GP-то ме изпарти за кръвна картина последният месец от бременността и там се видя, че хемоглобина ми е паднал на 78!!!
Тя ме посрещна страшно притеснена и угрижена и ми каза новината. Реши, че е станала някаква грешка и ме изпрати за второ мнение в Цибалаб. Там същата работа- 87 този път.
Тя така ме изплаши с реакцията си, че аз щях да си умра от притеснение и тревога, преди да разбера, че всъщност това е нормално за края на бременността и не е нещо необичайно.
Моят акушер-гинеколог тогава, подробно ми обясни, на какво се дължи това, успокои ме, повтаряше ми непрекъснато че всичко ще бъде наред.
Изписа ми Малтофер-много приятни хапченца за дъвчене. Спираш да ги пиеш поне 10 дни преди термина.
Момичетата са ти дали много хубави съвети вече. Simple Smile

# 19
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
На мене в ЖК ми казаха, че падането на хемоглобина след 6 месец е нормално. Моят при последните изследвания  на 15.09. беше 107 и очакват още да падне. Това падане не винаги е показател за анемия, просто бебето си взима от твоите запаси и трябва по някакъв начин да си ги възстановиш. Когато има някакъв проблем за спадането или то става прекалено бързо лекарят решава как да оправи нещата /може ще те прати при специалист за консултация, ще се направят допълнителни изследвания илил ще предпише лекарства/.

# 20
  • Мнения: 2 489
И аз мисля, че докторът трябва да се изкаже.
Това, което подразбрах е че другите показатели също показват анемия.
Аз се притесних, защото съм едва в 4-и месец и тепърва предстои да пада хемоглобина, но ще видим какво ще ми кажат.
Благодаря на всички ви!

# 21
  • София
  • Мнения: 2 036
Още от 2-я месец пия железни препарати. Хемоглобина беше занижен, както и другите показатели сочещи към анемия.
Та след една опаковка Тотема и една Тардиферон хемогл. от 93 стана 107.
Лекарката каза да продължавам да пия желязо, защото явно няма друг начин.
Наблягам на споменатите вече в горните мнения продукти. Един лекар, практикуващ нетрадиционна медицина, ме посъветва, че сокът от червено цвекло е най- добро решение(+сок от кисели ябълки и моркови, да не е мн.гадно на вкус). За съжаление черв. цвекло е кореноплоден зеленчук и бая нитрати събира в грудките, т.е лекуваме едно а разваляме друго. И ме посъветваха да внимавам от кой си го купувам (все едно ще разбера с поглед дали е нитратно или не), но избирам по-кофти изглеждащи, малки и невзрачни глави, надявайки се че са ненаторени... Rolling Eyes
Същият лекар даде акъл, че не само жълтъка на кокошите яйца съдържа мн.желязо, а и  пъдпъдъчите - дори най-много Confused:  ...туй още не съм го пробвала...

# 22
  • Мнения: 1 041
Аз също бях с желязодифицитна анемия преди забременяването. По време на бременността хемоглобинът ми не е падал под 110, но няколко пъти пиех Тардиферон + Фолиева киселина + вит. "С". След раждането, предвид кръвоизлива който имах, ми казаха, че това ме е спасило от кръвопреливане. Така, че пий си хапчетата! Те не вредят на бебето!

# 23
  • Мнения: 144
И аз съм със същият проблем и ми изписаха желязо,също и хапвам много плодове и зеленчуци.Отиди при лекаря си и той ще ти каже какво да правиш.Успех! Wink

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 728
Цитат на: Teya
аз съм с хрони4на анемия,бременна не бременна, бяла съм като восък.Пия всяка пролет желязо,защото тогава съм  супер зле Sad
отделно хемоглобина ми е винаги до 80 и имам ниско кръвно.Не ме питайте,на мен и лятото ми е студено Imp  Imp
 

И аз съм така. А сега припадам наред.Едвам извеждам детето на разходка. Изписаха ми Тотема, но изпих 4 ампули и спрях-до третия месец не съм повръщала,а сега повръщах и четиритр пъти когато пих.Да не говорим и за киселините-направо съм като огнедишащ змей. Явно и язвата ми се е изострила...
Аз също наблягам на месата(макар че не съм им любител),но ефект почти няма.

Общи условия

Активация на акаунт