помогнете - за кърменето, коликите и Lefax

  • 1 764
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Деси, а не пропускаш ли едно важно съвпадение - че бебе си е акало нормално, докато ти си беше вкъщи - и че промяната е дошла с промяната на режима след тръгването ти на работа Grinning Т.е. - детенце си е нормално, просто ситуацията ви не е обичайната Grinning
Между другото, сученето има пряка връзка с акането - имам предвид самата дейност на сучене - то стимулира не само млякото на майката, но и храносмилателната система на бебето, включително перисталтиката. Така че ако има нарушения в този механизъм, е нормално да има отражение върху останалите неща.

# 16
  • Мнения: 911
доколкото знам, при кърмените деца акането може да си "позволи" всичко, просто е много различно. Нашият педиатър ни е казвал, че само е важно поне 4-5 пъти на ден да е пишкал, иначе въобще да не се замисляме.

# 17
  • Мнения: 3 591
hedra, ми мноооооооого си права както винаги  bouquet
Ама де глава да мисли, че по едно и също време с тръгването на работа разредихме акитата Crazy ама то това ефекта на изсмукването на мозъка ще да е Mr. Green

# 18
  • Мнения: 577
бих ли могла да използвам и аз темата и да попитам зелените акита означават ли колики,защото ние до сега не сме имали а вчера реших да дам сокче(закоето съжалявам) и снощи не спря да се дере.Да спомена че сме само на кърма.благодаря предварително на всички.

# 19
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Зелените аки не винаги са признак за колики - но адски ревове след ранно даване на сокче 100% са от колики.

# 20
  • Мнения: 3 760
Хедра, бях чела, че бебто може да усвоява почти 100% кърмата и съответно да ака много рядко. Но не помня да е уточнявана възраст. Сори за офф-а Embarassed

# 21
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Това е доста спорен момент - няма логика да е свързано с усвояване на кърмата,като се замисли човек - защото същия или даже по-голям процент бебета продължават да акат на всяко хранене или поне 2-3 пъти на ден до много късна възраст.Ако беше свързано, това би значело, че тези бебета имат проблем с усвояването на кърмата newsm78
Има разни теории по въпроса - че течните акита не упражняват необходимия натиск върху ректума, за да предизвикат позиви за дефекация, или това, което писах по-нагоре - че примерно има бебета, при които заради кратко сучене или други причини не се стимулира достатъчно перисталтиката. Ясен отговор няма - доста е индивидуално.
На практика има бебета, които още от раждането минават на вариант акане по веднъж седмично, без това да е проблем. Но тъй като първите 6 седмици са фатално важни за установяване на проблемите с лактацията, отклоненията в приетата за нормална честота на акане (и особено на пишкане, естествено) се приемат за важен признак, който изисква наблюдение и реакция. Ако след преглед се окаже, че с кърмата, бебето и наддаването всичко е наред, тогава ок - значи е индивидуален случай. Но задължително е необходим такъв преглед, за да не се пропусне някой важен признак и ако има зародиш на проблем, да бъде атакуван веднага и съответно да може да се разреши по-бързо, преди да се е задълбочил.

# 22
  • Мнения: 885
mar4ela, до 10 дена неакане при кърмено бебе се приемат за нормални. Дохранването с адаптирано предизвиква запек /поне в началото/. Ти защо мислиш, че ти е намаляла кърмата? Ако бебче е гладно му предлагай по-често гърда. Не бързай да въвеждаш добавка.
Ей, МЪРЗЕЛЪТ ВОДИ ДО НЕРАЗБИРАНЕ!
мила то е на 2мес.и този проблем го имаме от около седмица,а за предлагането на гърдата го правя почти на всеки час или два,а давам адапт мляко само в краен случай,защото не съм обожателка на изкуствените храни и най голямото ми желание е даго храня само с кърма.А всички вас от форума ви приемам като по опитни и затова търся съвет от вас,ако греша някъде да ми помогнете

# 23
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Марчела,това за мързела не е към теб забележка насочена,а към от авторката на постинга лично към нея си,защото неясно е написала един съвет за оставяне на бебето да плаче, срещу който реагираха няколко души - та пояснява,че от мързел да пише не се е изразила точно.
Така че не го приемай към теб и не се засягай - всички с удоволствие ще ти помогнем Hug

# 24
  • Мнения: 695
4естито бебенце smile3525
да ви е живо и здраво.
относно карменето аз ли4но не бих могла да ти дам савет защото от 5 ден сме на адап.мляко.За коликите оба4е мога да ти кажа,4е 4аи4ето на хип много ни помогна.А аз искам да ти дам един сьвет,не се изкушаваи когато пла4е да я взимаш на рьце защото после става много лошо.аз например когато пла4еше я взимах и сядахме на дивана и така я полюшвах по малко.затова и нямаме проблеми сега с носенето на рьце.

Общи условия

Активация на акаунт