Ще имам близнаци! Тема с продължение 33

  • 44 707
  • 749
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 483
Привет и от мен в новата тема, след като пропуснах почти цялата предишна, но току-що я изчетох и наваксах Simple Smile

Добре дошли на всички нови бременни, на вече мамите и на новородените бебчета  bye bye Живи и здрави да са всички   bouquet  bouquet

Виждам, че доста от бременните са решени да кърмят, което е чудесно и много ме радва  Heart Eyes

За колана по време на бременност по-добре да е такъв, който обгръща корема.

Смехорани, сокът от цвекло няма да ти помогне кой знае колко за анемията. Имай превид, че желязото се усвоява в много по-голяма степен от продукти от животински произход, най-вече червени меса. Най-вероятно ще се наложи прием и на препарати с желязо, в което няма нищо фатално. Просто някой трябва да те наблюдава изкъсо и да ти обяснява тези неща, пък аз не останах с впечатление, че те следи някой сериозен лекар, като изключим ФМ във Фемина. Извинявам се, ако греша.

# 16
  • Мнения: 590
...пък аз не останах с впечатление, че те следи някой сериозен лекар, като изключим ФМ във Фемина.
Ох,любимата ми тема - Кафенце, плащах на.трима... Уж специалистите. В Стара Загора, оказа.се, момичетата оттук си знаят, че няма лекар за следене на проблемна бременност. Имат си тема тук- прочетох я. Без коментар.
Ще се връщам в София един път месечно за следене и това е;)

# 17
  • София
  • Мнения: 16 691
Смехорани, какво значи лека анемия? Колко ти е хемоглобинът?
С кървенето, за съжаление, анемията се задълбочава.
Цвеклото се комбинира с цитрус, предполагам знаеш, за да се усвои пълноценно желязото.
Другото, което можеш да правиш е да пиеш чай от коприва, пак в комбинация с малко лимон или друг цитрус.

# 18
  • Мнения: 432
Момичета, как сте?
Включвам се да попитам как вървите с кг. за месеца в който сте?
Как се чувствате?-аз имах малки неразположения болка в дясно отиваща назад към кръста, но отшума за ден, предполагам,че е от бързото разширяване..днес съм на преглед и ще попитам лекаря, също чакам с нетърпение да видя малките мишлета и колко са пораснали Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 273
аз вече влезнах в 9 месец,качила съм 25 кг и ми тежи особенно вечер като се обръщам в леглото,моите бебочета последно ги измериха на 20 ти окт.тогава бяха по 2100,сега се надявам да са над 2500

# 20
  • Мнения: 503
Да се включа и аз със моите скромни цифри в 4-ти месец съм 3 килограма съм качила за сега,на 15 ноември бебетата бяха по 180 грама и двете,още не ми тежи но знам,че и това ще дойде,НО ще се изтърпи  Wink

Последна редакция: вт, 18 ное 2014, 17:59 от Karina81

# 21
  • Мнения: 290
Аз съм в 28г.с. и съм +11кг. Embarassed Тежи ми от сега,пък имам още да си ги мътя...на последния преглед бяха малко над 1кг. и двамата.

# 22
  • София
  • Мнения: 598
Момичета, имали ли сте скъсена шийка по време на бременността?
Моята е 2,4 см в 18 г.с. Док се опита да ме успокои, че с лекарства и почивка шансовете всичкo да е наред са добри, но аз естествено много се притесних.

Последна редакция: чт, 20 ное 2014, 13:36 от Мohita

# 23
  • Мнения: 304
ми на мен точно затова ще ми правят серклаж...и още си слагам утрогестан.особено при двуплподни бременности е рисковано

# 24
  • Мнения: 432
Да се отчета и аз +6 съм засега  в 23г.с.вижда ми  се нормално ,пък докъде ще го докараме незнам...
Mohita,,не,че не  е проблем скъсената шиика,но мисля,че ако почиваш повече всичко ще е наред-Имам позната със същият проблем,наложи се да лежи и засега всичко е наред.Мисля,че шофирането е прогивопоказно,ако ходиш на работа сега е моментът да спреш!Сещам се че  четох наскоро за скъсената шийка и нейните см., като ми направи впечатление,че при бременност с близнаци  се приемат и по-малки см..,мисля,че под 2.2 се водеше за притеснително-ще поровя къде го четох и ще публикувам
И да попитам относно раждането-бях на преглед и попитах за мнение доки,освен,че трябва да се съобразим с разположението на бебетата,каза,че е препоръчително секцио,тъй като е първо раждане,а на мен така ми се ще естествено..

# 25
# 26
  • София
  • Мнения: 598
tikvi4ke, и аз още съм на Утрогестан.

паяче, благодаря за статията. Май съм на ръба, като гледам.

# 27
  • София
  • Мнения: 16 691
Момичета, имали ли сте скъсена шийка по време на бременността?
Моята е 2,4 см в 18 г.с. Док се опита да ме успокои, че с лекарства и почивка шансовете всички да е нареда са добри, но аз естествено много се притесних.
Серклаж може да се направи до 20-21-ва седмица. Как е премерена шийката с коремен или вагинален ултразвук?

# 28
  • София
  • Мнения: 598
И с двата, като разликата беше 3-4 мм.

# 29
  • Мнения: 264
Моли , честита двойна радост. Да са живи и здрави малките сладурчета и много да ви правят щастливи Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт