Бяла карта

  • 123 507
  • 123
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1
Аз не бих ти препоръчала да я използваш.
Аз изтеглих 500 лв и вече почти една година вкарвам минималната вноска 75 лв.
В момента в картата има 20 лв.Демек нищо не съм върнала.
Ако я ползваш по добре вкарвай цялата сума ,иначе ........
и цялата сума да вземе пак същото имах 600 в картата за 3-4 месеца върнах над 1300 само защото един месец закъснях с пикливи 90 лв но и да ги давах всеки месец 90 лв те премълчават че месечната лихва е 10 %и така вземаш 600 и дължиш 1-вия месец внасяш 90 лв и остава да дължиш 570 2-ри месец внасяш пак 90 и дължиш 537 а сега смятайте кога ще си на нула И НЯМА ДА ИМ ДЪЛЖИШ НИЩО дори и да си редовен-така че ако си взел връщаш всичко наведнъж каквото са си измислили и повече с тях не се занимавай а не им внесеш на датата 15 % почват освен 10 % лихва и всеки ден по 2 лв 50 ст

# 106
  • Мнения: 1
Бяла карта са едни мошеници, взимат лихви неправомерно.
примерно 3,6% + 10% закъснителна лихва , която лихва трябва да е дължима в случай,че не плащате на датата , а те я начисляват всеки месец и всъщност ви взимат 13,6% месечно. А тази лихва от 10% трябва да е годишна лихва , поне така е според закона . Така че не ви трябва. Аз лично ще напиша до комисията за защита на потребителите и ще ги съдя

# 107
  • Мнения: 1 306
Бяла карта е лихварска фирма от типа на бързите кредити. Разликата е, че имат дебитна карта и чрез нея създават измамно усещане у доста хора, че са едва ли не банка. Чисто и просто са някакви легални лихвари, т.е. даващи заеми с мощни лихви.

# 108
  • София
  • Мнения: 38 419
Взели са лиценз от Виза, да им слагат името, което генерира фалшиво доверие.

# 109
  • Мнения: 949
Здравейте, аз имам един малко по-различен случай с Бяла карта.
Случи се така, че по картата по невнимание са надвнесени 200лв - т.е. Кредитния лимит е 200лв, но е направен превод от 400лв. Преводът няма как да се откаже нито да се анулира, преводът е направен от букмейкър и няма как да издаде платежно, има само номер на транзакции. Все още не сме звъняли в Бяла Карта, защото разбрахме за това днес следобяд. Подозирам, че ще пием една студена вода, но не са 20лв да им ги оставяме. Приемам всякакви съвети

# 110
  • Мнения: 1 306
бяла карта + букмейкър... проблемът май е във вашия телевизор.

# 111
  • Мнения: 949
бяла карта + букмейкър... проблемът май е във вашия телевизор.

Нека всеки сам преценява за какво и как да си харчи парите. Въпросът изобщо не беше за това. Пританката е какво се случва с над внесена сума по кредитна карта.

# 112
  • Мнения: X
Ако беше банка просто 200 щяха да идат за погасяване и 200 да останат в сметката разполагаеми. Но с тая фалшива бяла карта не се знае, най-вероятно системата им погасява задълженията на база информацията от описанието в платежното - примерно номер на картата, ЕГН и сума. И ако сумата не отговаря на задължението нищо не се погасява, или се погасява дължимото, а остатъка си виси някъде из базата им данни ... я някой се сети да върне остатъка, я не. Обадете им се и задължително записвайте разговора. После ще е полезен за КЗП, ако стигне до там.

# 113
  • Мнения: 3
Аз имам един въпрос. Ако например съм усвоила парите чак в края на месеца, пак ли трябва да ги върна на 1во число или имам срок от 30 дни?

# 114
  • Мнения: 1 306
Приемаш ли неправилни отговори и съвети?

# 115
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Не знам как им се веъзвате на тези мошеници, след като всяка банка дава кредитни карти с много по- добри условия.
Една полезна информация - мои познати имат карта на А1 и я ползват като дебитна - защото няма никакви годишни такси и такси при тегления и плащания както тук, така и в чужбина,а те пътуват много навън. На някого може да му е полезно. Внасят си пари в картата и не пипат кредитния лимит. Така ползват картата напълно безплатно.

# 116
  • Мнения: 9 429
Да вметна едно уточнение, че кредитната карта от А1 е от същия издател, който е и на Бялата карта. Така, че май само наименованието е различно едната е Бяла карта, а другата ......карта.

# 117
  • Мнения: 1
Имам горчив опит с Бяла карта. Обадих се. Кандидатствах.Обадих се пак. Не ме одобриха. Но за това пък получих с 50% по-висока сметка за телефон. Оказа се, че телефонът им започващ с 0700 има тарифа 0.29 ст. Внимавайте с Бяла карта!

# 118
  • Мнения: 2
Да попитам дали някой има идея какво се случва при следната ситуация.
2012-2013г. Задължения и при 3-те тел. оператора заради преждевременно прекратяване на договор. Дават ме съдя изпълнител. Взет бърз кредит който не е плащан и пак на съдия изпълнител. Бях извън страната и сега се връщам. Важи ли 10г. период за отпадане на задълженията или не? Благодаря

# 119
  • Мнения: 9 429
Да попитам дали някой има идея какво се случва при следната ситуация.
2012-2013г. Задължения и при 3-те тел. оператора заради преждевременно прекратяване на договор. Дават ме съдя изпълнител. Взет бърз кредит който не е плащан и пак на съдия изпълнител. Бях извън страната и сега се връщам. Важи ли 10г. период за отпадане на задълженията или не? Благодаря

Давността на кредита започва да тече от датата на последното плащане.

Общи условия

Активация на акаунт