Въпрос за кърменето, към мамите родили секцио?

  • 1 151
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 832
аз също родих секцио но малката не иска от гърда а се цедя и скоро маи ще ми спре кърмата намалява ми незнам дано да имащ но ако нямаш не е страшно споредмен има вече много добри адаптирани млека успех
Аз бях по същия начин, само че на мен са ми кофти зърната и бебчо трудно ги захапваше, колкото и да имаше желание милото. Имах кърма до 3-ия месец. Накрая почнах да изцеждам по 20 мл. и си я спрях с хапчета.

# 16
  • Мнения: 1 014
За мен това, че след секцио няма да можеш да кърмиш са градски легенди.
Аз самата родих със секцио - планирано, 10 дни преди термина, без никакви сигнали за започване на родилен процес. По всички правила на въпросните "легенди" би трябвало изобщо да не ми слезе кърмата, или пък когато слезе бебчо вече да е свикнал с биберона. Да обаче аз не го оставих да свиква с шишето, нито пък чаках кърмата сама да слезе. Просто поставих още на следващият ден бебчо на гърдата, изцеждах за да стимулирам гърдите и .... кърмя вече 1 година. И не смятам да спирам скоро.  Wink
Съветвам бъдещите майки със секцио да почнат да кърмят Бебето колкото се може по-рано.
Това е истината!

# 17
  • София
  • Мнения: 626
И аз родих със секцио и кърмих повече от 7 месеца, докато не изкарах пневмония. Сега с още му давам от замразената кърма. Секциото не означава, че няма да кърмиш.

# 18
  • Мнения: 696
И аз като повечето тук не мисля, че кърменето след секцио е проблем. Даже не намирам причина за обратното. Започнах да кърмя от третия ден след след раждането. Друг е въпросът, че имах кърма само 2 месеца.

# 19
Може ли някой, моля, да ми каже къде е този подфорум за кърменето с добрите съвети? Родих със секцио и имам лек проблем с кърменето и много искам да ги прочета... 10х

# 20
  • Мнения: 48
Ние също се кърмим все още след секцио,за което съм много щастлива!На мен 3 пъти ми спира почти съвсем кърмата и трите пъти я връщам успешно!Мисля че е въпрос на желание и упоритост ! newsm10
И при мен беше така! Само дето на третия път не успях вече да я върна, но иначе се кърмихме от третия ден след секциото до пет месеца и половина.

# 21
  • Мнения: 4 392
Влез в *Кьрмене и захранване на бебетата*

# 22
Благодаря ти, Амарена. Дано ми е от полза Laughing

Влез в *Кьрмене и захранване на бебетата*

# 23
  • Града на Лили Иванова
  • Мнения: 99
От 4-тия ден след секциото започнах да кърмя,въпреки,че гърдите ми бяха доста напрегнати и на камък,но акушерките ме цедяха.Кърмих до 8,5 мес.

# 24
  • Мнения: 4 187
Включвам се към нямащите проблеми с кърменето след секцио  Peace ! Ако имаш желание и възможност.....всичко е постижимо, ако не, оправдания колкото искаш   Wink.

# 25
  • Мнения: 223
аз родих с планово секцио и от самата начало та и досега кърмя без проблем. само кърма и давам на бебелина и нищо друго. дай боже да продължим така още поне година.
 не смятам, че начина на родоразрешение влияе съществено върху възможността да се кърми бебето, по-важно е желанието и усилията положени от майката.

# 26
  • Мнения: 270
Аз също родих със секцио по спешност. Три часа след операцията ме попитаха дали искам да кърмя детето си. Съпругът ми им беше отговорил, че това не е възможно, защото още съм в несвяст от упойката. На другата сутрин, около 12 часа след операцията, сестрата ми донесе детето, съблече го чисто голо само по памперс и започна да ме учи как да го кърмя. Кърмих сина си до осмия месец без какъвто  и да е проблем. До шестия месец беше само на кърма, дори и вода не съм давала. Стига майката да иска да кърми , няма нещо което да я спре. Кърменето е не само начин на хранене, а и форма на общуване между майката и нейната рожба. За мен тези мигове ще останат незабравими!!!

# 27
  • Мнения: 527
Родих секцио по спешност и не успях да кърмя. Родих в 14:10 часа, въобще не ми донесоха бебето при мен. На следващия ден се наложи кръвоприливане, после много висока температура и бях на антибиотици. Едва на петия ден ми го докараха малкия, но той вече свикнал на лесното, въобще и не желаеше да помирише моята ци.а. А и на мен така и не ми тръгна кърмата, гърдите ми бяха меки, от едната дори и капка не се отдели.

# 28
  • Мнения: 1 370
Аз също съм, от неуспелите кърмещи мами

# 29
  • Мнения: 398
Секцио съм, кърмя още и мисля да кърмя. не съм имала проблеми с гърдите, кърмата ми слезе на 3-4 ден. Така че кураж!

Общи условия

Активация на акаунт