Искам да кажа ... (11)_17.11-23.11

  • 52 943
  • 1 578
  •   1
Отговори
# 825
  • Пловдив
  • Мнения: 40 815
За същото - нарязана глава кромид,залята с мед.Оставяте за час да си пусне отстрани сок и така давате на детето-по 1 ч.л. При наса действат тия бабини илачи...Компресите също са много подходящи.

Колко мед? Просто да полея лука с мед или да го потопя? И по 1 ч.л. колко пъти на ден се взема?
1 по-голяма глава я нарязваш/като за манджа/,слагаш в купа и го покриваш с мед.Захлупи съда и след час или дори и по-малко/има по-воднист лук/ пуска сокче.С лъжичката гребваш и даваш 3-4 пъти на ден.Аз на моя давам вече супена лъжица,на 8 и половина е.Не е гадно,а и повече да дадеш няма лошо Wink Полезно е Peace

# 826
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Честит ви празник, християни.
Ние не сме такива, затова няма да празнуваме, но нищо не се знае.

# 827
  • София
  • Мнения: 10 825
Благодаря, mystic woman  Hug

# 828
  • Мнения: 5 940
Аз давам и мед с ванилия. Забърквам една супена лъжица мед с пакетче ванилия - струва ми се, че помага. Може и да е плацебо ефект.  Това с лука съм го пробвала един път, но детето не пожела да го пие като видя от какво идва лекарството, но приятелка твърди, че е много ефикасно.

# 829
  • София
  • Мнения: 23 098
Тонкабонка, гледам стоплили сте отношенията след юбилея.Може и за бъдни вечер да дойдат, както е тръгнало  Laughing
Айде пепел ти на езика!  Grinning Няма да дойдат, мъжът ми не би посмял да поиска нещо, което не е във възможностите ми.  Wink

Та добрютро на всички! Петък е. Юхуууу!

# 830
  • Мнения: 761
Честит празник на семейството!
Искам да кажа, че оня ден моята девойка се прира от училище и ме привика в нейната стая да ми каже нещо тайно- Мамо, тя......го е направила, представяш ли си!
Седях безмълвна, и не знаех какво да кажа. Накрая само успях да кажа- Не е ли много рано бе мамо!
Отговора беше, ами да бе мамо, нали това ти казвам! Само на 13 г.
Горда съм с детето си, че мисли така. Надявам се, и по нататък да е все така.

# 831
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 199
И моите не го искат лука, колкото и мед да сложа. Затова в чая слагам лук - там не казвам какво съм слагала Crazy

Благодаря, valerie  Hug

Честит празник!

# 832
  • София
  • Мнения: 17 306
Айде, Тонка, следобяда да дадеш тон за Наздраве.  Laughing

# 833
  • HH
  • Мнения: 3 261
И аз на линия. Прочетох, че човека не е болен от ебола. По-добро начало на деня не мога да измисля  Simple Smile  И след малко отивам да работя, довечера като седна пак ще се изписали 10 страници   bouquet

# 834
  • Мнения: 11 569
Бясна, побесняла съм от вчера. Вече се чудя дали съм майка.
Решил той че детето ще ходи за уикенда на гости при братовчедче/и свекъри/, без да ме пита някой, просто било решено. За детето е ок, нямам против, ама така да ме прескачат не ме кефи. И се чудя да правя ли фасони днес. Нещата отиват на зле.
Честит празник на семейството!

# 835
  • Мнения: 4 892
Честит празник на тези, които ще отбележат празника по-специално.
Ние у нас сме шарени и празнуваме всичко.

Elysana, въх!

# 836
  • Мнения: 761
Въх, я и аз така рекох.

# 837
  • София
  • Мнения: 23 098
Айде, Тонка, следобяда да дадеш тон за Наздраве.  Laughing
В пълна готовност съм!
Аз от снощи се наквасих добре с червено винце. Бях на гости при приятелка и обърнахме две водни чаши вино. Такова хилене падна, ей така - за нищо. Гледахме си червените бузи и цвилехме от смях.  Mr. Green

# 838
  • Пловдив
  • Мнения: 40 815
моля  Peace
Ако обича прясно мляко...се сетих,че може да сложиш 1ч.ч/200мл/ да заври с 1/2 глава кромид.Прецеждаш и пие.Ама според мен е по-гадно на вкус Wink
Успех!
виж в тая тема,ако се интересуваш...http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=744585.0;topicrefid=20

п.п.Май с тоя вентолин не е добре да се прекалява,т.е. да се дава продължително Rolling Eyes Ако спреш всичко,както казва Куркума...дали няма да е по-добре детенце?Само разсъждавам,не се сърди Hug

Последна редакция: пт, 21 ное 2014, 09:33 от mystic woman

# 839
  • София
  • Мнения: 5 606
Е, добро утро на всички! Честит празник на христианското семейство! А аз след малко като седна на компютъра ще почерпя и за РД на мъжа ми. Ама много го обичам тоя моя мъж. Особено днес. Дори съм решила да не го ядосвам  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт