Искам да кажа ... (11)_17.11-23.11

  • 52 922
  • 1 578
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 10 503
Ние купихме 10 кила дюли, сварих малко на компот за бърза консумация и в събота, неделя останалите ще станат на сладко. По принцип правих само от дюли, но тази година сложих и оот смокини и от боровинки и ми свършиха бурканите.

# 811
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В събота ще имаме обучение в Червения кръст. Ще ни обясняват какво да правим в опасни ситуации с деца, докато дойдат медицинските екипи. При някои колеги се случват разни инциденти и се оказа, че не сме подготвени за адекватни реакции. Надявам се да ми е полезно, осем часа, много неща ще ни казват явно.

# 812
  • Мнения: 7 690
Всяко обучение на БЧК ли е толкова дълго? За шофьорска книжка като имах задължително обучение и изпит при тях пак така - 6-7 часа накуп. Лекции, плюс практика и изпит накрая. Всичко наведнъж.

# 813
  • Мнения: 6 604
Ох, Янтра прияде ми се портокалово сладко.  Blush
От утре съм на диета и сега си хапвам пуканки за последно. После може и малко Нутела.  Embarassed

# 814
  • Мнения: 4 892
Янтре, и аз съм ти приятелка, да знаеш.

Хубави са курсовете за първа помощ. Но май трябва да се опресняват. И аз съм карала като взимах книжка, но се забравя. Верно, чете се, но друго е да опънат "Пенчо" и нагледно да ти покажат някои неща.

# 815
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
За тези с "ниското кръвно" и прилошаването- проверете дали не събирате граници. Peace :
Моето нормално е 60/90, но съм правила и 60/70, което е... гадно. Sick
Главата между коленете за 5 мин и съм шен. От пубертета, та досега. Joy
Казаха ми на времето , че ще го израста, ама на...не искам и това е!

# 816
  • Мнения: 1 959

По три дена са нашите, изпит и после на всеки три години двудневни опреснителни.
В днещно време има много деца с епилепсии, алергии, какво ли не, много ми е по-спокойно да имам Първа помощ, дори и да знам последователността на помогни, набери телефона или обратното.

# 817
  • Мнения: 2 136
В училище имахме отбор по БЧК. От всеки клас по 1 човек. От нашия никой не искаше да се запише, но аз сметнах, че се пада всеки вторник, в часа по физика. Толкова бях несръчна, една спретната превризка не можех да направя. Затова ме избраха за един от манекените. Бинтоваха ме, шинираха ме, че и ме носеха на столче или носилка. Ех.

# 818
  • Мнения: X
Check Please, да пращаме малко меденки към теб, а? пък ти малко слънце ли нещо да ни пратиш?


Пращай, аз ще пратя каквото кажеш, ако може малко българи да върна към Родината, най-добре.  Mr. Green
Скрит текст:
Ако някой (пак) ви каже, че най-образованите, най-интелигентните и всичките най, най са в чужбина, не му вярвайте. Аз такива елементи, каквито тук срещам, никога не съм виждала.  Sick Готините обикновено се крият, но като се осъществи контактът е безценен. Няма такива като нас!  ooooh!

# 819
  • Мнения: 2 674
Стига се хвали, Чек Mr. Green!

В чужбина е като в Родината. Всякакви 'орица.

# 820
  • Мнения: 5 940
Искам да кажа, че в рамките на два дни осъзнах най-важният урок, който ми е дал татко и ще продължава да ми дава. Урок по смелост, по това да отстояваш позицията си, когато имаш такава и да не се притесняваш от факта, че няма да се хареса на околните.
И на второто още по-мъдро утро, вече знам, че разни неподходящи ментори през годините старателно се опитваха да ми обяснят, че е важно човек да развива и качества като деликатност, премереност и пр. И постепенно загубих представа за наистина важното. Но си припомних.
Та така ..... малко сутрешно патетично за поздрав https://www.youtube.com/watch?v=Ai5u53L3Rcg

# 821
  • Пловдив
  • Мнения: 40 776
Добрутро! Grinning
Изчетох ви...и пия още кафе...на работата Wink

Да ви кажа/ако не знаете,де/...Някой спомена дюли.Та-като правите сладко,компоти не изхвърляйте вътрешноста,която се изрязва-където са семките.Запазете ги и изсушете на хартия.После като ви се наложи на чай  Peace Много полезен при кашлици.За същото - нарязана глава кромид,залята с мед.Оставяте за час да си пусне отстрани сок и така давате на детето-по 1 ч.л. При наса действат тия бабини илачи...Компресите също са много подходящи.

Аз днес последно "подпирам" фирмата да не падне...Колегите се връщат утре и в понеделник всички на линия.

Ванини,къде си отседнала?

# 822
  • Мнения: 4 892
valerie, много готино парче.  Heart Eyes Харесвам го Кръпката, много е готин.

# 823
  • София
  • Мнения: 10 825
За същото - нарязана глава кромид,залята с мед.Оставяте за час да си пусне отстрани сок и така давате на детето-по 1 ч.л. При наса действат тия бабини илачи...Компресите също са много подходящи.

Колко мед? Просто да полея лука с мед или да го потопя? И по 1 ч.л. колко пъти на ден се взема?

# 824
  • Мнения: 7 201
Честит Ден на християнското семейство!
Да бъдем здрави и щастливи ние и близките ни!

Общи условия

Активация на акаунт