Искам да кажа ... (11)_17.11-23.11

  • 52 897
  • 1 578
  •   1
Отговори
# 840
  • София
  • Мнения: 10 825
Ами не е добре да се дава дълго време.... то кое ли лекарство е добре да се дава продължително Confused Но не смея да го спра, то не е просто кашлица, ами е КАШЛИЦА... от съседната стая се чува как ѝ свирят гърдите. Точно вентолина ѝ помага да диша, иначе няма спирка.

# 841
  • Мнения: 7 690
Цвети, ЧРД на съпруга ти. Да е жив, здрав, да те радва, да те обича, да те слуша...че иначе ще му дърпаме ушитИ  Naughty

# 842
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 182
Онна, ако ще е за лекартсво, питай докторката за геломиртол-детски.

Цвети, честит ти рожденик!

# 843
  • Мнения: 4 892
Заведи я пак на лекар.
Пак ще кажа, нашият педиатър е много добър, той също не изписва антибиотик без нужда, но когато Карина беше с ларингит каза - това е вирусно, но положението на детето е тежко, ако не отмине температурата до утре с лекарствата без антибиотика и не се облекчи - включваме го.
Така като пишеш и си представям моите като кашлят какво е - къса ми се сърцето  Sad
Отивайте!

# 844
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 832
Успешен и спокоен последен работен ден! Честити ви празници - и рождени дни, и Денят на християнското семейство, и кой каквото празнува днес!
Дано по-бързо оздравяват децата ви!
И аз щях да питам Ванини къде в Пловдив е отседнала.

# 845
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Добро утро и от мен.
Честит ви празник (ние не сме семейство  Laughing)!
Онна, питай лекарката ви за компреси със синапено брашно. Много е пипкаво и за това не смея да казвам дали и как да ги правиш. Миналата година правих на Констанца по препоръка на лекар, имаше ефект. А кашлицата беше зверска и мнооого продължителна (няколко антибиотика, няколко пъти Вентолин по схема и т.н.) - с месеци продължи.

# 846
  • София
  • Мнения: 10 825
Заведи я пак на лекар.
...
Следобяд е днес нашата лекарка. В 12 часа ще ѝ направя инхалация. Ако продължава по същия начин кашлицата пак ще отидем, явно.
Иначе, освен кашлицата, няма нищо друго - нито хрема, нито температура.... весела е и си играе.

# 847
  • София
  • Мнения: 7 035
И дъщеря ми кашля вече трета седмица, гърдите са чисти, но кашлицата е кошмарна от гърлото. Правим инхалации с физиологичен разтвор, варих чай от дюли и орехи, дълбах лук и черна ряпа, давах да дъвче индрише Embarassed де що има бабини илачи дадох и ефект нула, половината нощ не спим от кашлица и така съм се изнервила, че ми иде да се гръмна, само някоя вуду кукла не съм спретнала, за да спре проклетата кашлица.
Она дъщеря ми е на 4 год. и пие Вентолин и Ериус, колко Вентолин слагаш в инхалатора?

Последна редакция: пт, 21 ное 2014, 10:03 от buni

# 848
  • София
  • Мнения: 10 825

Она дъщеря ми е на 4 год. и пие Вентолин и Ериус, колко Вентолин слагаш в инхалатора?
0,3 вентолин и 2,5 мл физиологичен разтвор.

# 849
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Тя и Констанца кашля, ама уж от гърлото било (като географска карта било). Вярвам на тази лекарка (не лл), тя ми лекува двете пневмонии, пневмонията на Констанца преди 4г (тогава и други лекари посетихме, вкл. и д-р Куфарджиева  Heart Eyes ), абе все при нея тичаме, като сме на зор. От вчера е на у-ще, уж е по-добре.

Едно мило клипче (струва ми се подходящо за днешния празник) - https://www.facebook.com/video.php?v=210027189066679

Уффф, днес има -25% в сайта на Хиполенд, мислех да поръчам туй-онуй за Коледа, ама естествено сайтът е сринат.

Последна редакция: пт, 21 ное 2014, 10:30 от Гита Ог

# 850
  • Мнения: 4 199
Искам да кажа, че в рамките на два дни осъзнах най-важният урок, който ми е дал татко и ще продължава да ми дава. Урок по смелост, по това да отстояваш позицията си, когато имаш такава и да не се притесняваш от факта, че няма да се хареса на околните.
И на второто още по-мъдро утро, вече знам, че разни неподходящи ментори през годините старателно се опитваха да ми обяснят, че е важно човек да развива и качества като деликатност, премереност и пр. И постепенно загубих представа за наистина важното. Но си припомних.
Та така ..... малко сутрешно патетично за поздрав https://www.youtube.com/watch?v=Ai5u53L3Rcg
Валери, много ми хареса това, което си написала. Припознах се. Често бъркат добрия тон, мълчанието, като равнозначни и типични за конюнктурните личности. Цял живот си патя заради липсата на конформизъм, но важно е моето лично усещане и удовлетворение, че така трябва.

Днес съм на много важен преглед, отлаган дълго време. Няма да ви се разсърдя по на един палец  bouquet

Сутринта разтърквам очите да оправям малката за ясла и мъжа ми вместо Добро утро ми казва ''Няма ебола''. Кубрат, Крисия, Анита, Ебола...наистина няма да е зле човек да спре да киризи и асимилира всичко изплюто от телевизора или поне да не му дирижира сутрините Crazy Grinning

# 851
  • Мнения: 3 867
mystic woman, YanaDG, при брат ми съм, в Коматево. Той живее тук със семейството си. Когато започнах да си търся клиника по стерилитет, реших да гледам в Пловдив, че хем е по-близо до Бургас, хем ще има къде да оставам.

Честит празник!

Елисана, въйййй!

Джулия, стискам палци!

# 852
  • Пловдив
  • Мнения: 23 672
Като те сърби ухото какво означава? Grinning

# 853
  • Мнения: 7 690
Ванини, прекаляваш...

# 854
  • Пловдив
  • Мнения: 40 770
Ванини  Peace така при близки ще ти е и по-спокойно!Аз съм в Тракия,на другия край на града  Laughing,но имам приятелка в Коматево,в къщичка с дворче и лятото мнооого обичаме да си сиднем с кеф на двора,мъжете правят скара и...ох,замечтах се Wink

Общи условия

Активация на акаунт