Искам да кажа ... (11)_17.11-23.11

  • 52 889
  • 1 578
  •   1
Отговори
# 1 035
  • Мнения: 437
Кате, одобрих те, с удоволствие ще разгледам снимките!  Blush  bouquet
Може малко да те наспамя като харесам някои.  Mr. Green

# 1 036
  • HH
  • Мнения: 3 257
Кате, одобрих те, с удоволствие ще разгледам снимките!  Blush  bouquet
Може малко да те наспамя като харесам някои.  Mr. Green

Не се притеснявай, това и без това ми е единственото хоби в момента. Сега чакам да се стъмни и отивам да дебна на някой Weihnachtsmarkt  Mr. Green

# 1 037
  • Мнения: 437
И да споделиш после снимчици.  Blush

Кате, одобрих те, с удоволствие ще разгледам снимките!  Blush  bouquet
Може малко да те наспамя като харесам някои.  Mr. Green

Не се притеснявай, това и без това ми е единственото хоби в момента. Сега чакам да се стъмни и отивам да дебна на някой Weihnachtsmarkt  Mr. Green

# 1 038
  • Варна
  • Мнения: 10 552
Не ми е Коледопразнично по никакъв начин  Simple Smile
Това ще стане чак около 20.12.
Винаги е така.

# 1 039
  • HH
  • Мнения: 3 257
На мен пък ми е коледно, даже от няколко дни като се прибирам се оглеждам дали има хора около мен и ако няма си пея Jingle bells. До 20 ще съм се разтреперила, не толкова заради самата Коледа, а защото тогава се прибирам. Единственото, което не обичам е да обикалям за подаръци. Някои вече ги купих, но последните два още не съм си измислила и ще се наложи да пазарувам в най-голямата лудница сигурно.

# 1 040
  • Мнения: 4 892
О, Катенце, аз отдавна си слушам това:
https://www.youtube.com/watch?v=DcJmlgNCbi0

Освен Смуглянката  Blush

# 1 041
  • Мнения: 7 690
Аз пък съм на Веселин Маринов, ако щете вярвайте.
Честна скаутска.

# 1 042
  • Мнения: 4 892
А аз сега на Боб Марли. Имам един приятел етиопец, който му е заклет фен, разбира се. И постоянно ми припомня това.
forever loving jah  15

# 1 043
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 832
Добро утро/добър ден! Аз все още си пия кафето и си правя план за деня. Днес ми едно такова работно, такъв мерак за чистене ме е обхванал  Joy.  Сутринта беше мрачно, сиво, валя. Сега е блеснало едно слънце, значи е време да се захващам с миенето на прозорците. Нищо, че всеки ден вали. Ама поне като мина основното чистене, традиционно преди Коледа, после на спокойствие ще мога да си майсторя декорациите и картичките.

Катя, Агресива, просто се описали какви са хората и тук. По-миналата Коледа даже имаше група, която пееше коледни песни пред блока. И това при положение, че тук чак толкова не тачат този празник. Празнуват Рейесите - на 6 януари.  И явно поради тази причина не съм виждала естествени елхи, затова и ние купихме изкуствена. Малка е, но няма как.

Нино, може да се споразумеем за бабчето. Имам опит с бабите  Grinning

# 1 044
  • Мнения: 4 892
Яна, дадено. Имай предвид, че всичките ти съседи чужденци ще проговорят български за отрицателно време. Преди повече от 18 години до нас се заселиха едни холандци и се сдружихме. Започнаха да ме ползват за детегледачка на бебето и малкото им дете и така леко, леко се сближихме. Мъжът в последствие ми бе и шеф, в работата, която работя и до сега. Те отдавна си заминаха, но си поддържаме връзка и до сега.
Та жена му не работеше и с децата постоянно бяха у нас. Тя поговори отлично български и затова, убедена съм, има принос и баба ми. Нали знаете къде шопите слагат ударението на яйца, на Я-то.
Та баба ми веднъж много настойчиво се опита да разбере - "обичате ли вАрени Яйца!". Холандката мигаше, гледаше, вдигаше рамене, но баба ми не се отказа. Как ли не опита и накрая пробва бааавно, но много силно - Оооообиииичаааате лии вАаааарени Яйца.
Същата тая холандка ни завари веднъж, докато нямаше ток да играем семейно всички "Не се сърди човече" и да люпим семки, ама огромно количество. По погледа и разбрах, че за пръв път виждаше хора, които ядат семки и то с такова настървение. Отказа на покана да си вземе и се изниза като мокра връв.  hahaha Няма да забравя никога това..

# 1 045
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 832
Нинооо,   Joy Joy Joy

Скоро се хилихме, че тук стените са по-тънки и от нашенски панелки, та всички в кооперацията си живеем като едно голямо задружно семейство. Чува се от първия до последния етаж. И понеже свекър ми недочува, понякога се налага да говорим по-високо по скайп. Съответно съседите слушат. И мъжът ми решава да сме по-тихи, а аз се смея и му викам: "А, нека си слушат хората, така или иначе не разбират какво казваме".

# 1 046
  • Мнения: 4 199
Ох, лоши новини и днес, милата ми баба не е добре. Надявам се, да е просто от прекарания грип и годинките, другата седмица точно мислим да си пътуваме и искам да я видя, тя ме е отгледала, прекрасна е, просто е прекрасна. Искам да отпразнува 90-годишнината си догодина.

И друг въпрос имам, ама не знам към кого да го задам, тъй като съм абсолютно неориентирана и дезинтересирана - за номинации става дума, искам самоотвод? Дайте жокер на кого да пиша гледам различни хора пускат разни подтеми.

Агресива, добре дошла! Прекрасни снимки!

Кате, тази дума Weihnachtsmarkt  и с опрян на слепоочието пистолет не мож' я повторя Laughing

Както казваше Джером Джером, докато произнесеш думата и опръскаш със слюнка събеседника отсреща - нещо такова беше, не ме бива с цитатите.

Последна редакция: сб, 22 ное 2014, 14:57 от Julia_21

# 1 047
  • Мнения: 4 199
Благодаря на Нино за поясненията Hug Сега чета за холандците и се сещам как на едно технологично събитие на Мост ли да беше, не помня вече, имаше една игра със сюжети на абсурда, разиграха се едни ми ти сценки, как да е, та единия журналист почна да пее ''Ти си яка тупалка'' - тогава това беше на мода и една от гостите на събитието, французойка почна да пита хората, седнали около нея ''Какво е яка тупалка''?! Ама с нейния акцент, как го произнесе, изпотръшкахме се от смях, пък и я иди и обЯсни.

Нино, имаш ли си кломпи? Embarassed В уни писах курсова за Холандия и от тогава ми е любопитно като как се носи това нещо. Ако сложа на моя тролски крак ще прилича на лодка еднодръвка сигурно подобен чепик Joy
Имаме си един мил спомен за сватбата  от колега на мъжа ми, Ханс - солнички -яйчица, много си ги кътам и харесвам.

# 1 048
  • Мнения: 4 892
Имам си, но са сувинири, малки. Донесох си ги тях сама като ходих. Два чифта - сини и червени, дървени, а имам и един керамичен патък. Но пак малък.
Ако един ден ида отново, ще си донеса големи налъми.
Холандците са много хубави хора, всичките, които аз познавам. Първите  са ми завинаги в сърцето. Те бяха de Jong. И вторият ми шеф бе пак de Jong. С него обичаме оръжията. И той стреля.


# 1 049
  • югозапад, под "Марков камък"
  • Мнения: 1 199
Коледно ми е и то много. Украсата я направихме преди 4 дена, само отвън на къщата не е готова. С нея мъжа ми се занимава и обикновено към 1 декември.
Коледни сладки не умея да правя само мъфини ама и те биват.

Общи условия

Активация на акаунт