Аблация на сърцето - 3

  • 49 301
  • 746
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 883
Теди, обърках те с Пепка, но като каня, ще каня наред.
Лейди , говорим за болница Токуда в София. Колкото до сумите , в Германия и Франция  е от порядъка на 15 000 €, в Гърция 9000 € , предполагам в Токуда някъде около тези суми , но в лева. Ако си подходяща за аблация , ще проверим .
Впрочем в Гърция, ако е спешно се заплащат само консумативи. Но кога си спешен, само Господ знае.

# 121
  • Мнения: 54 793
Танче, благодаря за инфото, тъкмо преди малко говорих с мой приятел, който е в Испания и ме пита каква е цената на операцията, ако не си осигурен?
Лейди, ти как си, мила? Hug

valevska77 , а ти имаш ли други проблеми след последните пристъпи?

Пепче, ти добре ли си? Hug

Теди, твоята аблация кога беше? И как се чувстваш? Hug

# 122
  • Мнения: 142
Лейди,преди да започнат да работят по каса в Токуда аблациите се движиха около 1200 -1500 лева.Аз имам съгражданка,която беше сестра там.Сега незнам,но допреди около година,две.
ДеВа аз от месец и половина не съм излизала от ритъм /дано да е все така/, имам си по някоя друга екстрасистула,но то си било нормално.Да не забравяме,че ритъма на сърцето се ръководи от вегетативната нервна система,пък аз съм си едно тревожно човече...Само пулса дето малко бяга /аз не го усещам,ако не го измеря/,но дано да утихне.Докторите се съмняват,че имам и в някаква степен вегетативна дистония.Това не е болест,а състояние на по-лесна възбудимост.Ама то толкова години в стрес,пък и аз съм си такъв характер.Иска се по-спокойно отношение към живота,ама все не мога да си го набия в главата.Иначе прескачанията след аблация са си нормални и отшумяват.
Прегръдки и целувки на всички!

# 123
  • Мнения: 37
Танче, благодаря за инфото, тъкмо преди малко говорих с мой приятел, който е в Испания и ме пита каква е цената на операцията, ако не си осигурен?
Лейди, ти как си, мила? Hug

valevska77 , а ти имаш ли други проблеми след последните пристъпи?

Пепче, ти добре ли си? Hug

Теди, твоята аблация кога беше? И как се чувстваш? Hug
Моята аблация беше преди година и един месец. Чувствам се прекрасно!!!

# 124
  • Мнения: 54 793
Браво, момичета, много се радвам за вас! Heart Eyes Hug  bouquet

Да ви питам, като ходите на контр. преглед има ли възможност да ви бъде издаден болничен за този ден?
Специално към тези, които не са от София?

# 125
  • Мнения: 883
Valevska , все едно си описала моето състояние ,едно към едно.
А относно цената
На мене д- р Трайков ми каза :
" Доплащате 1200 лева, но знаете, че аблацията струва много повече". Като съпоставим цените в България и Европа, ясно защо има бъдеще здравният туризъм.
Само аз ли съм на яко противосъсирващо ? Плаче ми се от болки във врата и главата , но ксарелто- то изключва приема на болкоуспокояващи . Ако някой пие нещо различно от аспирин , нека пише какво взема при болка .

# 126
  • Мнения: 54 793
Танче, твоето доплащане за консуматив го видях на един лист в 1-ва стая, докато чаках за болничния.
То си е регламентирано. Peace
Ти в коя стая беше? Wink

# 127
  • Мнения: 883
Да, ДеВа, и аз го видях, но не успях да разчета абревиатурата , за да разбера от какво съм болна .
Не помня номера на стаята, но беше в интензивно. Останах там по мое желание-исках компания и бяхме 4 баби . Имам много избирателна памет . След някой друг месец ще забравя и болницата.

# 128
  • Мнения: 54 793
Танче, да не сме били в една и съща стая? Laughing
Аз бях в 620, на която пише Интензивен сектор.
С 3 баби, те леглата са 4.
Двете бяха такива латерни, ужас! Sunglasses
Научих им целите биографии, диагнози и роднини по имена! tooth tooth

# 129
  • Мнения: 883
А аз всичките болежки на двете, и всичките отвратителни вицове на третата.
Да, в 620 до гардероба.

# 130
  • Мнения: 54 793
Ето я моята точна диагноза, valevska77:

Какво е атриовентрикуларна нодална риентри тахикардия /АВНРТ/.

Скрит текст:
Определение и клинични прояви - АВНРТ е най-честата форма на пароксизмална суправентрикулна тахикардия. По-честа е при жени и се свързва с палпитации, замаяност, шийни пулсации; обикновено не е свързана със структурно сърдечно заболяване. Сърдечната честота е често между 140 и 250 уд/мин. Риентри механизма обхваща както компактния АВ възел, така и перинодалната предсърдна тъкан.

    профилактична фармакологична терапия - калциеви блокери, бета блокери, дигоксин; флекаинид, пропафенон,
    орална терапия с единична доза - при пациенти с редки, но продължителни епизоди и бецз ефект от вагалните маньоври – флекаинид, дилтиазем с/без пропранолол.
    катетърна аблация - постига се удължаване на PR интервала /I-ва ст. AV блок/, елиминиране на ретроградния бързопровеждащ път и невъзникване на АВНРТ. Успеваемостта е 90%. При 5-10% има риск от пълен AV блок. Индикациите зависят от честотата и продължителността на епизодите, ефективност и поносимост към антиаритмичните медикаменти, наличието на съпътстващо сърдечно заболяване, необходимост от доживотна лекарствена терапия. Може да е първи избор при пациенти с чести епизоди.

Танче, при нас едната баба беше на 80 г., милата, недочуваше и малко говореше.
Обаче другите 2 ми взеха акъла, как успяваха да изрекат толкова думи в минута, не знам! hahaha

# 131
  • Мнения: 54 793
Да, същата стая! Grinning
Аз бях до прозореца, като влезеш вляво.

# 132
  • Мнения: 883
Няма да гледам епикризата, зашемети ме с твоята диагноза, скъпа ДеВа!
Да минава каквото и да е!
Я кажи ти как си, имаш ли дискомфорт в гърдите?

# 133
  • Мнения: 54 793
Не, вече нямам, Танче.
Първия ден само имах лек дискомфорт, все едно усещах катетрите в мен. Crazy

Ти какво чувстваш?
На теб прибраха ли ти лекарствата сестрите?
Аз си носех един блистер ритмонорм, с 9 таблетки, записаха ми ги точно и ги прибраха. Wink
На тръгване ми ги върнаха, естествено, добре, че ми напомниха, че аз хич не мислех за тях. Laughing

# 134
  • Мнения: 54 793
Ето снимка на операционната, даже моите двама доктори! Heart Eyes
Младият май се казва МарчОв, или МарчОвски, едно от двете.

Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт