На море в Турция - тема 34

  • 87 182
  • 738
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 310
Аз го разбирам така-при невъзможност за пътуване-не се възстановяват пари,при промяна в дата,място или име-се заплаща по стандартната,действаща тарифа за новия хотел или дата.
Направих резервация и застраховка за собствено успокоение.Искам да питам някой ,който се занимава със такива застраховки ,или си е правил. В сайта на Емералд пише,че се плащат 3,5 % от платената сума,на мен ми взеха пари като за почти пълната цена,т. е. около 3 пъти повече по мои сметки. Нали застраховам дадените пари,а не тези които ще доплатя в бъдеще /14 дни преди пътуване/,объркано ми е   newsm78 .

Има някаква промяна в тази застраховка. Вече се плаща застраховка върху цялата стойност на пътуването, а не само върху платената предварително.
Така за Нова година като си правих тази застраховка при агентите, с които работим на работа, първо платих премия само върху това което бях платила като капаро. После се оказа че и те не разбрали за тази промяна и трябваше да се доплати за цялата сума

# 481
  • Мнения: 5 459
Видях  в сайта на Ориент някаква ексклузивна оферта за Ясмин 1721 за трима възрастни, докато в Турс клуб е 2917  Shocked. Спомням си, че обсъждахте този хотел..... Дали е по-добър от Голдън ейдж?!

# 482
  • Сoфия
  • Мнения: 295
Видях  в сайта на Ориент някаква ексклузивна оферта за Ясмин 1721 за трима възрастни, докато в Турс клуб е 2917  Shocked. Спомням си, че обсъждахте този хотел..... Дали е по-добър от Голдън ейдж?!
Сигурно имаш предвид Jasmin beach, защото аз съм харесала Yasmin resort?
Между Jasmin и Golden age - вторият ми изглежда по-добрия избор  Peace

Аз почвам да се чудя за тази застраховка  newsm78
medlab разкажи малко по-подробно за застраховката-цена,условия?

# 483
  • Мнения: 7 605


Аз почвам да се чудя за тази застраховка  newsm78
medlab разкажи малко по-подробно за застраховката-цена,условия?

на 1ва страница има информация за застраховката  Peace

# 484
  • Мнения: 310
BeRrY_GiRl, стойността на застарховката се определя като процент от цялата стойност на туристическия пакет и времето, което остава от момента на сключване на договора за пътуване до самото пътуване. Т.е. колкото по-рано се запишем толкова по-голяма ще ни е стойността на застраховката. Като пример мога да ти дам октомври направихме застраховка за пътуването за Нова година. Стойността на екскурзията е около 1400лв, а на застаховката около 40лв.
Самата застраховка трябва да се сключи в същия ден, в който се сключва и договора с туристическата агенция. Има възможност да се сключи до 5 дни при някои застахователи.
Причините, при които можеш да ползваш тази застраховка са изцяло медицински - някакъв вид заболяване на някой който ще пътува. Предполагам че трябва да се удостовери с документ. Другия вариант е смърт на роднина - определено е колко далечен може да бъде.
Другата причина мисля че беше ако трябва да се явяваш в съд.
 При всички останали причини застраховката не важи и си губиш парите

# 485
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Като гледам какво мазало е на всякъде с цените се отказвам да правя резервация на РЗ. Отварям оферта за Пашата, по-надолу след описанието на хотела пише "Цени за Фламинго хотел"  Rolling Eyes В друга оферта пък цената за по-късната дата е по-висока от цената на по-ранната. Да не говорим, че уж РЗ са до края на декември, а още ги няма всички оферти. Всеки ден проверявам Мармарис Паласа и нищо.
Въобще да те е страх да резервираш, че току виж ти звъннали да ти кажат, че всъщност имаш да доплащаш или да се окаже, че в последствие ги коригират с по-ниски цени.

# 486
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 367
miss july, точно същото си го мислех и аз ooooh!...сега е 16-ти, до края на декември уж са ранните, а за Мармарис 9-дневните никакви ги няма Mr. Green

 

# 487
  • Сoфия
  • Мнения: 295
Tatjana , nadia_n   Благодаря   bouquet На една от застрахователните компании гледах, че като рискове, които се покриват влиза и разходи за отмяна на пътуването. Трябва да помисля и за този вариант.

miss july подкрепят те с две ръце. Отварям Турс клуб и гледам
http://www.tours-club.com/сиде/hotel.html?hid=28300&ohid=&oid=1867854
обаче отгоре изписва името на друг хотел, а и цената е крайно ниска за 5 звезден хотел и то със самолет  Shocked

# 488
  • Мнения: 310
Емералд си пуснаха офертите за самолет. Много съм разочарована - полетите са дневни, т.е. ще пристигнеш в най-добрия случай късния следобяд, а тези за на обратно са в 8 сутринта. Същата работа е и с другите предлагащи самолетни пакети.

Моля някой ако знае агенция, която ще предлага самолетни почивки с нощни полети да каже. Въпреки неудобството от нощното пътуване имаш 2 цели дни в началото и края.

# 489
  • Мнения: 525
nadia_n  вече е отговорила за застраховката  Heart Eyes,но да си кажа и аз .Цената на пакета е малко под 1200,пътуването ще е през септември 2015 г.,платих капаро 25 % и застраховката ми излезе 30 лв.Миналата година пак си правих и тогава четох по-подробно,та мисля ,че се включваше и обир на дома,катастрофа,болест на роднина,уволнение и др.За щастие не съм я ползвала на практика,дано и сега е така Praynig.

# 490
  • Мнения: 1 031
И аз да се включа за застраховките! Миналата година за първи път се наложи да проверим важи ли застраховката, която имаме всяка година - слава богу не се оказа сериозно. Тъй като беше 9 часа вечерта, лекарят в хотела си беше тръгнал и от рецепция ме свързаха с доктор, който ги обслужва. Когато казах, че имаме застраховка от България, изрично ме попитаха от коя компания е и като казах Армеец, думите бяха " AAA ok". После докторът ми каза, че не от всяка компания приемат застраховки.

# 491
  • Русе
  • Мнения: 166
Да се похваля и аз,вече резервирах за Green Nature Resort-Marmaris.И новото което научих от турагента в Русенския филиал на Емералд,е че Албена Холидейз предлагат техните почивки,но със собствен автобусен превоз.Защото някои доста ги похвалиха,че при тях е по-евтино,но този хотел за 2въз.и 2 деца излиза с 300лв.по-скъпо.Желая на всички ви отсега приятно посрещане на празниците,и всичко най-хубаво от сърце.

# 492
  • Мнения: 525
Отново за застраховката "Отмяна на пътуване".Малко след дъжд-качулка излезе моята работа.
             Емерад ,където резервирах  тази година ,застраховат през Дженерали и техните условия се оказаха  доста постни  Mr. Green,признават отмяна само по медицински причини. Миналата година бяхме с Ориент и застраховка през Армеец-та те имат и медицински и немедицински причини за отмяната.Така,че да не подведа някой,с написаното по-горе.

# 493
  • Мнения: 7 605
Винаги правим застраховка за отмяна на пътуването. Писала съм и преди как преди години работих за един ТО в отдел тикетинг (т.е. издадох самолетните билети и хотелските ваучери и ги изпратих). Имаше едно лято една жена, само оглеждаше двете си деца и беше спестила много за да могат да пътуват за БГ на море, скромно. Изрично й бяхме препоръчали да сключи застраховката, но тя отказа, много й се видяха парите.
Вечерта преди полета йм, синът й бе настанен в болница с апандисит и опериран. Парите ги беше изгубила на 100%  Cry

Всичко се случва, а тези застраховки не струват много в сравнение с евентуалната загуба при отмяна. Но хубаво вижте условията и какво точно покриват, както е посъветвала и медлаб.  Peace

# 494
  • Мнения: 165
Здравейте! Най-накрая започнаха пускането на самолетните оферти за ранни записвания! Миналата година бяхме в Маджести клуб Тархан и останахме доста доволни при положение че бяхме с дете на 2,7 месеца. Качеството отговаряше на цената за която бяхме там! По принцип и за лято 2015 търся хотел който да е с голяма територия, зелен, със собствен плаж, по възможност пясъчен, да имат добри аниматори и да не се пътува много от летището до хотела! Все още не съм разгледала подробно офертите, но като че ли ме грабна CLUB SALIMA HV 1, в Кемер. Някакви отзиви за него?Кажете има ли нещо интересно в Кемер, някакви екскурзии, има ли къде да се отдадеш на шопинг?  Пак ще патуваме с дете и такъв тип хотели ми харесват! Чудех се и за хотели в Мармарис. Както по-рано бях споделила хареса ми CLUB MARMARIS PALACE HV1 * и CLUB TURBAN 5 *. Трудно ми е да избера и да се вместя в бюджет от 2000 лв. заедно с включени летищни такси! Вие какво мислите?

Последна редакция: вт, 16 дек 2014, 17:08 от kisssa

Общи условия

Активация на акаунт