На море в Турция - тема 34

  • 87 130
  • 738
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 4 468
Аз намерих тези обяснения за различните видове стаи. На английски е. http://www.sleeping-around.com/practical/hotel_room_types.shtml

# 346
  • Plovdiv
  • Мнения: 112
Аз писах и в групата и тук, но никой не взе на сериозно моите писаници, нищо, ще пробвам за последен път - местните хора пътуват от Истанбул до Алания/Анталия с ферибота Eskihisar-Topcular,
http://en.wikipedia.org/wiki/%C4%B0DO#mediaviewer/File:Sea_of_Ma … _ferry_routes.jpg
не случайно той пътува 24/7 и тръгва при веднага след напълване, близо 3-пъти по-евтин е от истанбулските ферита, а също така там някъде в района планират построяването на нов мост над Мраморно море, това е най-късото разстояние. Спестява се обикалянето на залива, гориво, време и усилия за шофирането Peace

Първоначалнто заредените 35 лири според мен са достатъчни за отиване и връщане, а и за още един път почти, преминаването на моста на Босфора струва 3 или 3,5 лири, не помня точно.
  Evhen,ако можеш да обясниш каква е ползата от този ферибот при Eskihisar ще съм много благодарен! При положение,че пътуваш за Анталия като слезеш на Topcular пак трябва да тръгнеш към  Izmit,или да се върнеш назад към Yalova!Ако има нещо друго можеш ли да споделиш? Между другото карти за аутобаните в Турция могат да се купят и от безмитния магазин на границата!

# 347
  • Мнения: 1 525
В офертата нищо не пише.
Ето какво намерих:
ROH (Run Of the House) предполага настаняването да се извършва по усмотрение на администрацията на хотела ( т.е. ако в хотела има различни типове стандартни стаи като например Land View, Sea View, Main Building, Club Room и т.н., при ROH настаняването може да е в който и да е от тези типове стаи в в зависимост от наличността към момента на настаняване);

Настаняване тип ROH ( Run Of the House ) предполага настаняването да се извършва по усмотрение на администрацията на хотела ( т.е. ако в хотела има различни типове стандартни стаи като например Land View, Sea View, Main Building, Club Room и т.н., при ROH настаняването може да е в който и да е от тези типове стаи в в зависимост от наличността към момента на настаняване ).

ROH – без уточнен подслон;

 newsm78 Това хубаво ли е? В офертите, които разгледах, преобладава този вид настаняване. Означава ли, че може да платя за стая в основна сграда с изглед море, а да ме настанят в стая в бунгало с изглед градина?

# 348
  • София
  • Мнения: 4 468
Alleisha , всичко зависи от хотела. Според прочетеното от мен в интернет са възможни и двата варианта при настаняване - или да получиш нещо по-добро от това, за което си платил или да те настанят в по-лошо. Зависи от свободните стаи към момента на настаняване и, както споменах, от политиката на хотела. За мен е рисковано. Peace

# 349
  • Варна
  • Мнения: 10 655
А каква е гаранцията,че всички ние от тук си плащаме стандартна стая,а ТА ни плати за "Рън оф дъ хаус"и  там на място получим ,където има място,за съжаление и това съм чувала Peace

Съжалявам,че звуча черногледа,но като го чух и аз изглеждах така  Shocked

# 350
  • Мнения: 1 525
До сега не бях срещала оферта за такъв тип настаняване.
Ясно е, че настаняването е според свободните стаи, но  newsm78
Може би, ако платя по-малко, съществува риск къде ще ме настанят. Но да си платя обявена цена за стая superior ROH и да ме настанят в standart ROH  newsm78
При положение, че не е предложена цена за 'нормално' настаняване?
Не знам...

# 351
  • Варна
  • Мнения: 10 655
И дай Боже да не разбираш,понякога съжалявам,че пиша тук.

# 352
  • Стара Загора
  • Мнения: 90
Направо съм объркана вече, чета....чета   изчетох всичко и немога да избера хотел.
Ако някои е ходил това лято в Didim Beach Elegance 5* моля да пише , че има само един коментар от 2014.

# 353
  • Мнения: 1 525
И дай Боже да не разбираш,понякога съжалявам,че пиша тук.
Защо съжаляваш?

# 354
  • Сoфия
  • Мнения: 295
Направо съм объркана вече, чета....чета   изчетох всичко и немога да избера хотел.
И аз съм объркана  Shocked Знам само, че не искам Кушадасъ, Мармарис и Дидим, оттам нататък кой хотел ми е пълна лудница. За сега ми се въртят в главата Yasmin в Бодрум и Eftalia Marin  в Алания?  newsm78

По повод стаите, ECONOMY ROOM знам, че са стаи по-малки, по-старо обзавеждане, без балкон...но конкретно гледах за NASHIRA в Сиде, как мога да разбера "какво й има" на стаята?

Относно пътуването със собствен транспорт няма да е зле, някой от по-запознатите, които са пътували да споделят всичко, което трябва да се знае, за пътуването до Анталия през Истанбул и пътуване до близките курорти през Чанаккале / Лапсеки и да се добави на първа страница.   bouquet

# 355
  • Мнения: 7 605

По повод стаите, ECONOMY ROOM знам, че са стаи по-малки, по-старо обзавеждане, без балкон...но конкретно гледах за NASHIRA в Сиде, как мога да разбера "какво й има" на стаята?

Не е казано да е по-старо обзавеждане. Може да е с по-лоша локация (най-отдалечен от главния корпус, над дискотеката/шумно и пр.) или, както казваш ти, с по-малка квадратура.

Ако е без балкон, трябва да е упоменато.  Peace

# 356
  • Сoфия
  • Мнения: 295

Не е казано да е по-старо обзавеждане. Може да е с по-лоша локация (най-отдалечен от главния корпус, над дискотеката/шумно и пр.) или, както казваш ти, с по-малка квадратура.

Ако е без балкон, трябва да е упоменато.  Peace

Много благодаря  bouquet Аз не съм претенциознна за стаята, както се казва само ще се спи в нея, но пък не ми се иска и да е нещо фрапиращо, което ще развали настроението от почивката. Определено си е малко рисковано резервирането на economy room.

# 357
  • Мнения: 35
Привет и от мен! Питам се, няма ли да се включат с конкурентни предложения за автобусни почивки Анталия, лято'2015г и другите големи тур.агенции: Турс клуб, Ориент99,Караджъ и пр.?????? newsm78

# 358
  • Мнения: 15
Привет и от мен! Питам се, няма ли да се включат с конкурентни предложения за автобусни почивки Анталия, лято'2015г и другите големи тур.агенции: Турс клуб, Ориент99,Караджъ и пр.?????? newsm78
На същият въпрос от "Турс клуб" ми отговориха,че ще имат собствена програма за 7 нощувки с оферти през януари.

# 359
  • Мнения: 25
Здаравейте,
моля за помощ не мога да избера, къде да е почивката ни презз 2015г. Бях убедена да е в Мармарис , но сина иска аквапарк, моля за менния  за еhttp://www.emeraldbg.com/hotel/61591/2/261/61665/81092/EFTALIA-AQUA-HOTEL-5*.html има мнения в началото на темата но те са 2012г.

  За мармарис
Голден рок
Емре биййч
Паша бийч
   П.С. 2 възрастни + 1 дете на 12г в дипазон до 2000лв  7нощувки

Общи условия

Активация на акаунт