На море в Турция - тема 34

  • 87 109
  • 738
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 4 397
Nefertarri ,наистина децата остават очаровани от този нов аква парк на Ефталиа Исланд.Миналото лято от 04.09 бяхме компания от 5 семейства с общо 6 деца  на различна възраст от 5 до 12 години.За всяка възраст имаше пързалки и надуваеми замъци.Просто фантазия.На територията на аква парка има няколко ресторанта с различна храна,така,че може да не се ходи в основният за обяд.Сладолед също има в парка.Ние бяхме резервирали за Ефталиа вилидж,но с пристигането ни предложиха да ни настанят в току що отворилият Ефталиа МАРИН срещу 30 евро еднократно плащане за стая.Видя ни се много добро предложение и всички се възползвахме.Ще останете доволни от избора си.А за пътуването не се притеснявай.....минава бързо когато знаеш какво те очаква. Simple Smile
   
Може ли линк към Хотела  Hug

# 661
  • Мнения: 262
Търся мнения за GRANADA LUXURY RESORT & SPA - 5*, Алания. От снимките не ми става ясно как се влиза в морето. Ако някой го е посетил, моля да сподели.


Много добър избор,ако търсите лукс и добро обслужване.Но хотела е с малка територияза мащабите на Анталия/22 дка/ и с платформа в морето. Плажа откъдето може да се навлезе в морето е тясна ивица,не повече от няколко метра. За мен хотела е високо ниво ,но му липсва пространство. тази година би трябвало да отвори вторият им хотел. Но той ще бъде в Белек.  Peace

# 662
  • София
  • Мнения: 1 423
Привет на всички!
Имам въпрос към почиващи в Кушадасъ през месец септември. В понеделник ще правя резервация за втората половина на септември и понеже не съм почивала там след август месец нямам представа за времето. Имам познати,които ходят и началото на октомври но ние сме с дете на 6г и температурата на водата не е за подценяване.
За хотела съм се спряла на Аква Фентъзи,заради аквапарка разбира се Laughing Другото,което се чудя е дали ще има други деца Thinking,не исках да почиваме след началото на учебната година...но няма шанс за сега да се случи по рано.
Искам някаква хубава стая, но не знам към коя да се насоча  WORLD ROOM или  SUPERIOR ROOM


През 2014 от 1 до 19 септември температурата на водата в Кушадасъ е била 25 градуса, от 20 до 24-ти е била 24 градуса, на 25-ти е била 23 градуса, на 26-ти пак 24 градуса, на 27 и 28 пак 23 градуса. Ние също сме през септември в Сюрмели обаче.

# 663
  • Мнения: 4 500
За Моникс - почивали сме в Кушадасъ от 5 до 15 септември. Страхотно време! Не топло, а горещо. На 16,09 като си тръгвахме Т беше нещо от сорта на 36 градуса в 16 часа  Hug
Относно Аква Фентъзи - наши приятели почиваха там от 26,09 до 04,10 - страхотно време! Пълен хотел и народ, народ....
Давай смело   bouquet

# 664
  • Мнения: 3 273
Честита Нова година.Завърнахме се от чудесна почивка в Батихан.Пътувахме с личен превоз и добре че беше така автобусите бяха пътували по 20ч.Имало е чакащи 5 ч на граница.Ние тръгнахме по обяд като видяхме какво е времето.На границата минахме бързо и без никакви проблеми.Пътуването мина леко.Благодарение на вас и напътствията се ориентирахме много бързо.След излизане от Кушадасъ сме пропуснали табелата за Батихан.Спряхме до полиция и хората ни ескортираха до хотела. Wink Такааа и първи впечатления които обаче не бяха добри /това е поради сезона в който го посетихме и определено нямаше да бъде така ако бяхме в сезона/в 7ч пристигнахме и първо помислихме че полицая е объркал хотела тъмноооо няма никакъв живот в хотела.Охраната ни посреща малко учудено.Но поне се успокоихме че това е хотела.Посреща ни тъмно.студено и протекло лоби.Но пък веднага ни предложиха кафе в 7.30ч бяхме настанени./в стаята студ куча.децата не бяха предвидени и не бяха оправили другата стая/.Сега хубавата част .Бяхме настанени в новата част.Чисто навсякъде.стаят всеки ден смяна на бельо и много добро почистване.Персонал чудесни хора.Как намериха сили да не липсва на никого нищо и да си добре обслужен.Храна .перфектна с голямо разнообразие.Стана много дълго и да не ви досаждам спирам.Ако искате снимки ще кача.

# 665
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Честита нова година, Мими!!!
Хич не е дълго описанието ти на хотела, може и още Heart Eyes...и снимки не са никога излишни Wink

# 666
  • Мнения: 3 273
Честита нова година, Мими!!!
Хич не е дълго описанието ти на хотела, може и още Heart Eyes...и снимки не са никога излишни Wink
Малко по късно ще кача и снимки тогава.В предвид коментарите преди за предпочитане на хотел без българи което на нас не ни пречеше и мога да кажа че бяхме добра българска група /много хора имаше щом бяха отворили и новата част на хотела/нямаше нищо фрапиращо всичко беше спокойно и културно.Естествено имаше малко изключение на 4-5 деца които потрошиха тенис масата и фитнеса как тези родители не ги видяхме за 4 дни.Направиха ни два дни барбикю на двора.Времето два дни дъжд два дни чудесно слънце Winkмъжа ми пробва и морето и каза че е по топло от вън.

# 667
  • Мнения: 7 605
Вие май не разбрахте въпроса.За пушенето на закрито е ясно!Въпроса беше има ли маси на открито където се пуши

Ние разбрахме въпроса по дадения начин  Wink  Трябвало е да уточниш че питаш за маси на открито.
По закон и на открито е забранено ако е под покрив и от - не помня, 2 или 3 - страни е заградено. Съвсем на открито, т.е. не под покрив или тента, е ок пушенето.

# 668
  • Мнения: 1 522
За Моникс - почивали сме в Кушадасъ от 5 до 15 септември. Страхотно време! Не топло, а горещо. На 16,09 като си тръгвахме Т беше нещо от сорта на 36 градуса в 16 часа  Hug
Относно Аква Фентъзи - наши приятели почиваха там от 26,09 до 04,10 - страхотно време! Пълен хотел и народ, народ....
Давай смело   bouquet
Привет на всички!
Имам въпрос към почиващи в Кушадасъ през месец септември. В понеделник ще правя резервация за втората половина на септември и понеже не съм почивала там след август месец нямам представа за времето. Имам познати,които ходят и началото на октомври но ние сме с дете на 6г и температурата на водата не е за подценяване.
За хотела съм се спряла на Аква Фентъзи,заради аквапарка разбира се Laughing Другото,което се чудя е дали ще има други деца Thinking,не исках да почиваме след началото на учебната година...но няма шанс за сега да се случи по рано.
Искам някаква хубава стая, но не знам към коя да се насоча  WORLD ROOM или  SUPERIOR ROOM


През 2014 от 1 до 19 септември температурата на водата в Кушадасъ е била 25 градуса, от 20 до 24-ти е била 24 градуса, на 25-ти е била 23 градуса, на 26-ти пак 24 градуса, на 27 и 28 пак 23 градуса. Ние също сме през септември в Сюрмели обаче.


Благодаря за инфото  bouquet Ще се плаща значи няма как newsm44,нещо съм пощуряла с тази почивка..как ще изтрая не знам  Mr. Green

Сюрмели също ми беше в бройката на хотелите,към които се насочих но нещо се отказах в полза на пързалките.

Последна редакция: нд, 04 яну 2015, 14:18 от monikss

# 669
  • Мнения: 146
Здравейте! Може ли отзиви за AKBULUT HOTEL 4* (www.hotelakbulut.com), ако някой е бил там, понеже го няма в коментарите... Благодаря предварително!

# 670
  • Мнения: 574
Здравейте. т. като искам да резервирам за Кушадасъ през май, но не съм ходила на море в Турция до сега искам да попитам за свестни туристически агенции. Иска ми се да е с организиран транспорт. Започнах да разглеждам но или не предлагат транспорт или не пише изобщо какво включва цената, а ми се иска една добре организирана почивка с агенция. И другото ми питане е след 10 май става ли за плаж? Предварително Ви благодаря.

# 671
  • Мнения: 4 500
искам да попитам за свестни туристически агенции
Ориент 99, Емералд, Турс клуб - според мен
след 10 май става ли за плаж
Според някои - да, според други - не. Имам познати доволни от плажуването от 30,04 до 06,05 тази година

# 672
  • София
  • Мнения: 1 845
Здравейте. т. като искам да резервирам за Кушадасъ през май, но не съм ходила на море в Турция до сега искам да попитам за свестни туристически агенции. Иска ми се да е с организиран транспорт. Започнах да разглеждам но или не предлагат транспорт или не пише изобщо какво включва цената, а ми се иска една добре организирана почивка с агенция. И другото ми питане е след 10 май става ли за плаж? Предварително Ви благодаря.
Тази година 2014, бяхме в Анталия от 6 до 16 май. Времето бе великолепно Simple Smile. Само ден и половина валеше дъжд, през останалите дни беше горещо и се къпехме спокойно в морето и по басейните. Но пък през 2011год.бяхме от 27май пак в Анталия и морето все още беше студено, около 21 градуса Cry.
Така че правило няма и всяка година е различна. За съжаление няма как да се опитваме да прогнозираме времето. Но пък е добре да резервираме хотел с подгряващи се външни и нормални вътрешни басейни като застраховка срещу лошото време Peace

# 673
  • Мнения: 574
Аз май успях да се ориентирам за хотел и се спрях на хотел Palm Wings. Направих запитване за сега само през една агенция, но ще пусна и през другите които сте ми препоръчали. и сега ще чакам отговор. Много Ви благодаря за бързите отговори и съдействието. Сега като споменахте за подгряването на външните басейни, никъде не видях да се споменава за този хотел да има такава екстра, а изчетох доста от коментарите тук. Има ли някои и тази информация за този хотел.

# 674
  • Мнения: 310

Искам някаква хубава стая, но не знам към коя да се насоча  WORLD ROOM или  SUPERIOR ROOM


Здравей
Миналата година бяхме в Аква Фентъзи през юни. Бяхме платили за WORLD ROOM, а ни настаниха в SUPERIOR ROOM  Laughing Разликата е, че втория вид са дефакто 2 стаи, едната по-мъничка (която е за детето), разделени с плъзгаща се врата. И в двете стаи има телевизор. Ще си изкарате страхотно. Още не сме решили къде ще почиваме, но все повече нараства вероятността да повторим.

Общи условия

Активация на акаунт