Книги, свързани с ислямския /или мюсюлманския/ свят - 2

  • 157 905
  • 663
  •   1
Отговори
# 360
# 361
  • Мнения: 1 846
В момента чета “Хиляда сияйни слънца” на Халед Хюсеини. Уникална е!

# 362
  • Мнения: 11 083
Така е. Четох я преди 15 години и още ми е в главата

# 363
  • София
  • Мнения: 2 867
Започнах да я чета в пдф Любов и брак в Косово, 195 страници е, сега съм на 60 стр. Където затворя, ми се запаметява. На телефона си я чета, нямам четец. Интересна е, но реалността към момента далеч не е такава.

# 364
  • Мнения: X
Здравейте, присъединявам се с удоволствие към темичката ви. Днес завърших "Не без дъщеря ми", поръчах си от Амазон продължението и смятам да си закупя "Най-сетне свободна", въпреки, че видях и отрицателни отзиви в тази тема.

# 365
  • Мнения: 2 650
Не си купувай Най сетне свободна. По-добре вложи парите си в нещо, което си струва да прочетещ.

# 366
  • Мнения: 11 083
Аз прочетох "Най-сетне свободна" миналата година. Не мисля, че книгите се повтарят, припокриването може да е само в първите страници, когато дъщерята разказва как помни историята през своите очи... до напускането на Иран. След това 90% от книгата е за животът СЛЕД Иран, та докато стане 40 годишна. Често вече зарязвам книги, но тази я изчетох докрай, не мисля, че е лоша книгата. Някои неща ми се струват странни... защо момиче с мюсюлманско име (Махтоб Махмуди) трябва да учи в католически колеж, но това е друга тема. Всеки си разсъждава докато чете и си вади изводите

# 367
  • Мнения: X
Благодаря и на двете ви за включването. И двете мнения са полезни, макар и полюсни.
Не си купувай Най сетне свободна. По-добре вложи парите си в нещо, което си струва да прочетещ.
Какво имаш предвид? Може ли повече информация?
Може и в спойлер, ако разкрива част от съдържанието.

# 368
  • Свети Влас
  • Мнения: 3 732
На мен книгата ми хареса и ми беше интересна, именно, че се говори от името на момичето, а не от името на майката. Тя говори през своят поглед...

# 369
  • Мнения: 2 650
Благодаря и на двете ви за включването. И двете мнения са полезни, макар и полюсни.
Не си купувай Най сетне свободна. По-добре вложи парите си в нещо, което си струва да прочетещ.
Какво имаш предвид? Може ли повече информация?
Може и в спойлер, ако разкрива част от съдържанието.

Мен просто не ме грабна и я зарязах по средата. Беше по-скоро документален стил.

# 370
  • Мнения: 11 083
Е, това обяснява много неща. Зарязала си я по средата, а може би и по-рано. Именно във втората половина от книгата става още по-интересно. Ти така и не си прочела дали Махтоб се вижда с баща си, той жив ли е? Каква е неговата позиция спрямо дъщеря му...  Така че.. колкото хора, толкова и мнения

# 371
  • Мнения: 2 650
Е, това обяснява много неща. Зарязала си я по средата, а може би и по-рано. Именно във втората половина от книгата става още по-интересно. Ти така и не си прочела дали Махтоб се вижда с баща си, той жив ли е? Каква е неговата позиция спрямо дъщеря му...  Така че.. колкото хора, толкова и мнения

Да, прав си. Но ми коства много усилия да чета нещо неувлекателно. В крайна сметка поддържа ли контакт с дъщеря си?
Не е много по темата, но в същия стил четох Бялата масайка. Е, не съм чела нещо толкова интересно и в същото време леко и приятно за прочит. Продълженията на първата книга са също толкова интересни, колкото първата. Ако ви попадне Бялата Масайка, горещо препоръчвам

# 372
  • Пловдив
  • Мнения: 13 505
Най-сетне свободна по никакъв начин не ми беше интересна и увлекателна, твърдо не я препоръчвам.

# 373
  • Мнения: X
Е, това обяснява много неща. Зарязала си я по средата, а може би и по-рано. Именно във втората половина от книгата става още по-интересно. Ти така и не си прочела дали Махтоб се вижда с баща си, той жив ли е? Каква е неговата позиция спрямо дъщеря му...  Така че.. колкото хора, толкова и мнения
За мен това мнение беше много полезно и сега ще кажа защо. Предпочитам по-безинтересните моменти от историите да бъдат предадени в ретроспекция. Ако втората част е по-интересна, такива четива ме грабват, когато се започне с по-интересното, а предишни моменти се вмъкнат като размисли. Когато първите 100-200 страници от една книга не са ми интересни, никога не я продължавам. Така че вероятно и за мен няма да е интересна.
За бащата знам, прочетох повече за живота на Бети и Махтоб след като завърших "Не без дъщеря ми", така че и това не би ми било мотиватор Wink Благодаря ви за мненията, ще помисля още малко Simple Smile

# 374
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 483
Аз прочетох "Любов и брак в Косово" хареса ми. Благодаря за линка. Някой има ли  "Не без дъщеря ми" и трите книги и "хиляди сияйни слънца" Ел. Вариант?

Общи условия

Активация на акаунт