НОЕМВРИйската дружинка става на годинка!

  • 50 693
  • 684
  •   1
Отговори
# 615
  • Истанбул
  • Мнения: 329
Бънислава честит рожден ден! Да си здрава и много щастлива! Весел празник!
Аз проветрявам непосредствено преди да я сложа да спи. Не смея да оставям отворен прозореца през деня че много се отвива докъто спи. За нощта е с чувал и гледам да спи на по хладно, ние също спим на хладно. В спалнята не пускам радятора.
Зимата малката искара по боди с дълъг ракав и чорапогащник в къщи, а за навън отгоре и обличам космонавта и слагам шапка.

# 616
  • Мнения: 197
KuKumqlka, слагам я на спалнята, за да заспи, защото в кошарата веднага се изправя и се ободрява  Grinning Ама тези неща се променят, така че рано или късно ще започнат да заспиват сами и когато трябва Simple Smile

Bunnyslava, Честит Рожден Ден и от мен! Пожелавам ти много здраве и всичко най-хубаво!  newsm59

# 617
  • Мнения: 445
Здравейте!

Bunnyslava, наздраве!

От близо една седмица детето спи по цяла нощ, без да се събужда. Не ми се беше случвало да спя непрекъснат сън за повече от 3 часа още от бременността и се чувствам мнооого добре. Наспивам се в 5 и ми идва перфектно да гледам Australian Open и да правя по-времеемки закуски  Joy
За спането навън - малкият спеше в количката навън за последно на морето лятото. След това не е заспивал в количката. Преди две години бяхме в Дания за Коледа и Нова година и там видях в детските ясли, че спят навън в количките (в кошове за новородени), наредени като на паркинг под един навес, в двора на яслата Simple Smile Тук живеем срещу една детска градина и последните месеци не съм виждала да извеждат децата и за 10 минути дори. Не мога да си обясня защо ги затварят в градините и до май месец няма излизане. И прозорци не виждам да отварят, а после се чудим, защо се разболявали като тръгнат по градините.
Ние излизаме всеки ден за по 2 часа навън. Обличам го с непромокаем гащеризон и му е добре, защото много се въргаля в локвите и по снега. Така съм спокойна, че е сух.

Споделям интересно видео за 10 стъпки при  ученето да ходят на гърне, за тези които все още не ползват гърне като нас. Решила съм след 2-3 месеца да започна лека-полека да го уча.
 

# 618
  • Sofia
  • Мнения: 4 485
Много ми стана интересно това със спането навън. Преди около 25 години кръстницата ми си дойде от работа в Коми със съпруг руснак и като роди, той я караше да оставя посред зима детето на балкона в количката да спи. Естествено всички мислехме, че е луд Joy

Цитат
Не мога да си обясня защо ги затварят в градините и до май месец няма излизане. И прозорци не виждам да отварят, а после се чудим, защо се разболявали като тръгнат по градините.

Обяснението е много просто - повечето майки искат така. Отвори една тема за ясли и ще видиш, че всяка втора  смята, че детето й боледува, защото сестрите в яслата са оставили прозореца отворен. Има и друга причина де- трудно се обличат 25 малки деца от две жени за студено време. В първа група вече не е така, но и там не излизат от октомври до март. Моят е трета група и няколко пъти ги изведоха май през ноември.  newsm78 То и затова настъпва такъв срив в здравето им като тръгнат на ясла или градина. Децата с майките си са по цял ден навън, изведнъж се затварят. Дори в топло време преди обед излизат максимум за час, което също е малко. До нас има две градини и в едната няма почти дръвчета, затова в топло време е нетърпимо. Децата стоят навън докато ги приемат сутрин до 8,30 ч. често след това е невъзможно да излязат. Чак следобед след 17 ч. ooooh!

# 619
  • Мнения: 94
Моят е първа група и не ги извеждат сега. Също, пространството на което ги извеждат е супер тясно, буквално 4 на 4 кв м, а те са 33 деца в групата. Няма тревичка, няма дръвче, няма тичане, гоненици, типично детските игри. Егати детството имат днешните деца, особено тези в големите градове. Sad
А тези майки, които не искат да им извеждат децата не ги разбирам, но тук не е мястото да го коментирам.

В тази връзка мислите ли да пращате децата на ясла, ще кандидатствате ли, откога ще се връщате на работа?
Аз засега мисля да изкарам пълното майчинство и после да си пусна отпуската, която при мен ще е около 4-5 месеца /понеже си слях двете майчинства/. Честно казано много ми се работи и ако можех щях да започна още сега, но първо, че няма кой да гледа малката и второ - фирмата има проблеми и доколкото разбрах намаляли драстично заплатите, персоналът се сменял непрекъснато, а и аз съм работила там само 3 месеца и имат право да ме махнат като се върна. Та няма да бързам, за да може и принцесата да поотхвръкне. Искам да я пусна като навърши 2, за да посвиква и да видим как ще тръгне, тогава ще съм си в отпуска вкъщи. Така ще съм на разположение в случай на болест без да се притеснявам да излизам в болнични прясно завърнала се от майчинство. Дано се случи както го искам!

Иначе тя се отбива постепенно. Сукне малко и спира. Странно как все ми се падат самоотбиващи се, при повечето майки около мен все са пристрастени децата.

Един ден спи по 2 пъти по 1 час или 1час и половина, на следващия само един път за час. Явно все още не е готова за един сън само.

Честит рожден ден, Бънислава! Бъди здрава, много щастлива и с късмет! Весел празник!  bouquet

Благодаря на Стефи за идеята закуска с филийка намазана с авокадо и извара. Пробвах веднъж и се хареса, дано не е било еднократно! Simple Smile

# 620
  • Мнения: 216
Проходи разгеле на 1 г. 1 месец и 22 дни (Беше на Св. Атанас);
Сега се тренира да  е по-самостоятелен и да се отпуска без да го е страх.

# 621
  • Мнения: 1 034
Чистит рожден ден, Бънислава! Много здраве за всички, бъди много щастлива и обичана!
Аз за сега нямам къде да се върна на работа. Имам предложение за доста добра работа. Тамо щях да започвам преди време, преминах всички конкурси, но разбрах че съм бременна и казах на бъдещия си шеф. И всичко се размина, но пък той е толкова впечатлен, че съм постъпила коректно, че иска да ме вземе на друга позиция, която се бори да му отпуснат  Laughing Ама това не е съвсем сигурно. Пък и ние с ММ искаме още едно бебе скоро, та на този човек ще му писне от моите бебета  Laughing
Иска ми се да го пусна на ясла като стане на 2 години, но пък точно тогава започват гриповете и ако имам възможност ще го гледам до другата пролет. Ама далечни работи, само си ги мисля.
Днес е Бабинден! Честит празник на всички, които ни помогнаха да се сдобием със здрави бебчета. По случая с майките, с които излизаме всяка сутрин сме си организирали вечер по женски. А Дени ще има вечер по мъжки с тати и чичо  Crazy

# 622
  • На десетия....
  • Мнения: 371
Лимонче засегна една много болна и актуална за мен тема. Имам предложение да се върна на 4 часа от Февруари....даже са по малко от 4 ч защото е от 10 сутринта до 13ч. Много ми се ходи на работа, но какво да я правя малката. Търся варианти за частна ясла, детски кооператив или някоя жена.  Договора ще е граждански ще си ми тече майчинството  / доколкото разбрах е възможно/ . Условията никак не са лоши, но все пак се колебая. ММ каза както си го реша и хич не ми помогна. Въпроса хич не е в парите, а във възможността да се реализирам. Все пак малката ще порасне и аз трябва да работя нещо. Ще ви информирам, как се развиват нещата Simple Smile

# 623
  • Мнения: 97
Честит рожден ден , Бънислава!  newsm59 Бъди много здрава, много щастлива и  нека любимите ти хора превръщат всеки твой ден в празник!
Честит празник и на всички онези благодарение, на които имаме малките си прекрасни създания! Simple Smile
Аз искам да гледам Паруш до 3 годинки. Не ми се иска да го пускам на ясла. Нямам работа, на която да се върна, така че от тази гледна точка е лесно. Но финансово ще ни е доста трудно, та ще видим как ще се развият нещата.
По въпроса за спането навън скандинавските деца  ги гледат така. Няма лошо наистина да се каляват децата. Вкъщи държим 20 градуса и малкият е с боди потник, блузка и някаква долничка с чорапки и пантофи. Рядко слагам някаква горничка. Навън го обличам с чорапогащник.Слагам шапка и шал. Само два  пъти съм слага космонавта.

# 624
  • София
  • Мнения: 295
Бънислава,  ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!  Много да си здрава, щастлива и както пожелах на ММ за рождения му ден една по-мила жена, на теб пожелавам мъжът до теб да бъде търпелив, грижлив, уважаващ и много обичащ те!

# 625
  • Мнения: 520
Бънислав, честит рожден ден  и от мен.  Пожелавам  ти цяло щастие на света.   bouquet

# 626
  • Мнения: 445
Сиво облаче, честито проходил юнак!

Направих отдавна регистрация в системата за детски ясли и градини и си седи на 28-мо или 30-то място. Спокойна съм от този факт, защото искам да се грижа за него до втората година. Не ми се връща на работа. Наситила съм се на корпоративни амбиции,  борби за кариера и власт, тиймбилдинги и всякакви подобни. Чувствам се много щастлива и в хармония със себе си в момента. Не ми липсват социални контакти, когато съм с малкия и тъй като времето ни заедно по цял ден ще е до време, искам  да му се насладя максимално.

# 627
  • София
  • Мнения: 295
Сиво облаче,  честити проходили крачета! Уверени крачки в живота!
Гледам и аз за частни ясли,  но все не ме кефят. Или менюто, или мястото, или базата...а дори не съм ходила да ги видя на живо, да видя персонала. Не знам как ще я дам. Не че съм се залетяла да работя. Ще си изкарам и втората година и тогава. Но отсега се оглеждам. Дали в някоя свястна държавна ще успеем или не...и колко свястна може да е държавната...но по форумите чета и за частните и косата ми настръхва. Като че ли там не е ясно кой упражнява контрола и някак не ми вдъхват доверие.  Та не знам...не знам точките за каква държавна ще ни  стигнат...

# 628
  • Мнения: 1 298
 Bunnyslava, честит рожден ден, жива и здрава   bouquet
Сиво облаче, браво, честити крачета, изпревари ни зетя Simple Smile Laughing Laughing
Честит Бабинден  Simple Smile
Аз реших да не я пускам като стане на 2 веднага, така че звъннах в яслата, където е записана и ми казаха, че няма проблем, ще тръгне февруари-март 2016 г, аз няма къде да се върна на работа, така че ще съм на борса и ще търся нова, дано да намеря нещо свястно.

# 629
  • София
  • Мнения: 295
Лелеее като чета много от нас /вкл.и аз/ няма къде да се върнем на работа. .. Успех на всички,  независимо кой кога възнамерява да се върне или да търси работа!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт