ЛОНДОН - 7

  • 83 603
  • 742
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 10 041
Билети за Хемптън корт и Кенгингтън на половин цена, за януари и февруари, ако на някой му трябват http://www.hrp.org.uk/half-price-entry

# 106
  • Мнения: 172
За Shard,естествено, зная и го имам предвид. Сега разбрах и коя точно е въпросната сграда до St. Paul's Catedral. Порових в нета и останах с впечатлението, че на терасата е именно ресторанта. Дали има и такава, достъпна за хората, които не посещават заведението? А обиколката на Върховния съд заслужава ли си? Може ли да се качим само на терасите?

# 107
  • София
  • Мнения: 3 774
Ли
Сетих се, дали знаеш за The Emirates Airline, лифта. Въобще не е скъп, а е доста приятен.
Споменаваш катедралата Сейнт Пол, от нея също се откроява страхотна гледка, но трябва да се качите до купола и платите такса. Тоест обратното на мола.
Да, терасата е на една и съща сграда, но ресторанта си е отделно, има доста и без ресторант.
Както ти казах Върховния съд е ниска сграда и с тази цел въобще не си заслужава. Те дори терасите не се отварят при обиколката, поне аз не съм видяла. Терасата на купола е интересна, но не съм се качвала.
Ресторанта на Tate Modern също дава добра гледка в същия район, няма вход.
Друг без вход е Ресторант Paramount високо на Centre Point, но трябва консумация, макар малко.
Това може да е по-малко отколкото да платиш вход и само да гледаш. Така поне ще изпиташ удоволствие и от една напитка.
Ние обичаме да ходим много и ако сте като нас, качването на хълма и парка Parliament Hill /някога кралско владение на Хенри I/ ще ви даде възможност на воля да си гледате Лондон колкото искате.

# 108
  • Мнения: 172
Благодаря, Bled! Не знаех за лифта. Сега се заемам да го проуча.

# 109
  • София
  • Мнения: 3 774
Bled, още веднъж ти благодаря!
Мисля, че вече не избирам между двете дестинации. Искам да осъществим и двете. Единия ден ще разгледаме Оксфорд, а на следващия - Кеймбридж..............

Ли, кога беше вашето пътуване, защото ние утре/аз го мисля все едно е днес-толкова рано/ в 5.30 ч. излитаме за Лондон. Първи полет от летището...
Ако трябва нещо да съм ти в помощ.
Нашето пътуване е семпло, без никакви ангажименти, без набелязани места, просто, евтино, бързо и релаксиращо ....
Както ти казах, отново ще сме далеч от суматохата в Лондон.
Отсядаме до Темза и прекрасно езеро в този ХОТЕЛ , невероятна цена.
Открихме страхотна промоция, веднага взимаме кола под наем, и се отправяме към него. На около 60км. от Лутън без влизане в Лондон, него ще го мислим после, ако въобще ходим.
Съвсем близо е до Оксфорд, и ако времето съвпада съм на твое разположение, още повече, че ще имаме кола.

Последна редакция: чт, 15 яну 2015, 10:34 от Bled

# 110
  • Мнения: 3 506
Здравейте! Ще пътуваме февруари с децата до Лондон. Сега седнах да резервирам трансфера от летището до Лондон и се зачетох в правилата на изибъз за пътуване с деца. До колкото разбрах трябва да им осигуря столчета. Така ли е или нещо не съм си превела правилно? Децата са на 5 и на 7 години.

Enimna, може би вече си се ориентирала, но все пак да напиша. На сайта на Изибус наистина пише така за столчетата. Ако нямаш възможност да вземеш, може да погледнеш цени с National Express - те със сигурност дават booster seats (или ако не ти дадат, най-малкото няма да имат основание да се заяждат Mr. Green). Цените им понякога са дори по-ниски от тези на Изибус (поне през сайтовете, не съм буквала трансфер с Изибус, успоредно със закупуването на самолетни билети).

# 111
  • Къде ли не
  • Мнения: 696
Maria.St, благодаря за отговора! Да, изчетох условията на всички автобусни компании, и видях, че нейшънъл експрес, нямат такова условие. Сега ти потвърждаваш моите изводи. Купих вече билети на стойност 45 лири за 4- ма в двете посоки. С деца определено не е толкова просто да си купиш едни евтини билети и да идеш където искаш, но това няма да ни спре. Simple Smile

# 112
  • Мнения: 3 506
Сложно, но не и невъзможно. Ние пътуваме с 2 деца + бебе /почти дете вече, де, според правилата на авиокомпаниите/ Wink На едно пътуване преди време мъкнахме и две столчета, ама бяхме с редовна АК, та беше без пари.
Иначе Нешънъл експрес дори за дребния ми дадоха бустър на една отсечка, а 3 пъти ме оставиха без проблем да го гушкам / возя на съседната седалка - останах с впечатление, че налагането на правилата до голяма степен зависи от шофьора. Може би и с Изибус е така, но не си заслужава риска да не ви пуснат и да се чудите какво да правите.

# 113
  • Къде ли не
  • Мнения: 696
Точно заради големият риск исках да бъда сигурна, че няма да ми кажат пред автобуса, че няма да ни качат. А иначе и ние сме се специализирали в  пътуванията с деца ( само две са, за жалост ), но с редовна АК.

# 114
  • Мнения: 172
Приятно изкарване, Bled! До нашето пътуване има още 3 месеца. До тогава ти ще си се върнала с пресни впечатления, а аз ще съм поизбистрила програмата и пак ще имам въпроси... Още веднъж ти желая прекрасно пътуване!

# 115
  • София
  • Мнения: 3 774
Кеф ти София, кеф ти Лондон при ниски цени…..
Поздрави от покрайнините на Лондон.
Излитане от София, близо 25 минути закъснение, първи полет за деня ??? Кацане, по разписание беше за 7.00, кацна 6.45, местно време. Закъснението беше стопено, дори повече…
И колко е хубаво да печелиш от времето, започваш деня от начало, а вече си летял.
Времето, идеално за тук, около 5-8 градуса.
Веднага кола под наем и напред. Вече сме в хотела, изключително любезни, приеха ни доста рано. Много удобна и голяма стая.
Най-важното, паркираш до хотела, съвсем спокойно. Реката е на метри, от другата страна на магистралата е Марлоу. Съвсем близо е и гарата на селището, влакове до London Paddington има на всеки час.
От хотела ни казаха, че ако отиваме до Лондон, може да не ползваме колата, всъщност до театрите. Влака има връзка с метрото.
Мястото където сме е повече от прекрасно и удобно, както за околности, така и за града.
Облачно и леко се опитва както да завали така и слънце да изгрее, затова и пиша, изчакваме и не бързаме на чаша чай.
Имаме билети за „Thriller“ в Lyric Theatre, утре.
Опитваме се да намерим билети за „Котките“ в London Palladium.
Това са главните цели, плюс обиколка на околностите, където не сме били, Марлоу/до хотела/, Henley, Swindon, Bristol и при възможност Cardiff.

Ли, благодаря ти, все си мислех, че пътуването ви е тези дни.

Ако има в района наши хора да пишат, имаме достатъчно време за един английски чай.
Някой ако иска нещо да му проверя на място, с удоволствие ще го направя.

# 116
  • Варна
  • Мнения: 3 363
Не знам дали е писано , но гледам че от 02.01.2015 г. има леко увеличение на цените на градския транспорт в Лондон. Може би най-същественото е ,че вече няма да се предлагат 1 дневни травълкарти за 1-2 зона. Това косвено засяга и ползването на офертите  2 в 1 ,защото масово се закупуваха такива карти с цел точно използване на тези оферти. Предлагат се еднодневни карти в зона 1-4 , но съответно цената е по-висока . По-подробно тук :
https://www.tfl.gov.uk/campaign/new-fares-for-2015?intcmp=23318

Bled, продължавай да предаваш "на живо", доста интересно звучи. В Swindon има дизайнерски аутлет , ако ви влече :http://www.mcarthurglen.com/uk/swindon-designer-outlet/en/ , иначе в самия град няма нищо особено за гледане .

# 117
  • Мнения: 172
Момичета, някой знае ли след тези промени в цената на транспорта колко ще струва пътуването с Ойстер за ден. Нали беше равно на цената на дневната карта или по-малко, при по-малко пътувания. А сега 12 П. на ден ли ще таксуват?

# 118
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Какво ще правите в Swindon, да питам аз  Mr. Green На мен много безличен ми се вижда този град, но и аз не го познавам добре все пак. Живея в Бристол, а офисът ми е в Swindon  Crazy  Иначе Bristol и Cardiff са супер за разглеждане! Бих заменила Swindon с Bath, ако не сте ходили там. Топло, но вятърът ще ни издуха. Ту слънце, ту дъжд, ту градушка  Laughing
ПП Или се спуснете до Portsmouth, там също е много интересно! Само корабите да разгледаш в Historical Dockyard ти отива един ден и не е проблем, ако времето е лошо, защото сте на закрито.

Последна редакция: сб, 17 яну 2015, 00:48 от Merry

# 119
  • София
  • Мнения: 3 774
Много ви благодаря Сребърна паричка, Merry
Всичко е супер, ние вече бяхме в Swindon, заради Outletа, нищо не си харесах. Видяхме и всичко наоколо в близост.
Остават другите, да разбира се влиза и Bath, ще ни е на път.
Но си мислим дали да не са с нощувка до Cardiff, как мислиш Merry ?
Предложението ти за Portsmouth е страхотно, но отдавна сме видeли района и корабите при няколкото ни круиза от Southampton. Все пак, това ни е страст...
Дори сега мислим да резервираме един круиз, от агенция в Лондон, с което по принцип трудно става това онлайн.
Ако се сетиш друго Merry, давай.....
Много съм щастлива за вторите билети за мюзикъла, благодарение на хотела.
Снощи като се прибрахме, те бяха в стаята.
Благодаря ви, лек ден.

Общи условия

Активация на акаунт