Май че бият детето ми в яслата?Как да разбера?

  • 13 527
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Каква ти е гаранцията ли? Като искаш да си заравяш главата в пясъка, заравяй си я. Ама да питаш какво си можела да направиш, при положение, че е от ясно по ясно....
Хората едва ли имат нещо против конкретно някое дете, просто са някои са много изнервени и се чудят на кого да си го изкарат..

# 16
  • Варна
  • Мнения: 25 324
Ама защо да я биеш лелката??? Вземаш си детето и при директора, ако той/тя си затвори очите и не реагира адекватно на момента -  писмена жалба! Всичкото друго вайкане аз не го разбирам, просто искаш да се оплачеш и да ти съчувстваме или да предотвратиш тормоз върху детето си? Защото и аз това не го разбирам - "ама как да реагирам като после ще си го изкарат на детето". Ми ти и без да реагираш си го изкарват на него! Очевидно.

# 17
  • София
  • Мнения: 18 775
Дори и да н е моето дете веднага вземам отношение,всички дечица имат нужда от подкрепа.Вчера  сутрин докато го оставях имаше един от групата на малкия си почиваше на столчето отстрани тихо подсмърчайки,питах г-та защо е там,отговори,че хапе децата.Незнам дали е така ,но поне не чух да му вика докато оправях моето да влезе.Аз смятам,че ако родител види да се случва нещо нередно с дете свое или чуждо трябва да вземе мерки,а не да с еобърне и да каве това не е моя работа.И да се говори с персонала.

# 18
  • Мнения: 203
Kак така твърдите,че дето ви страда , а не можете да направите нищо! Съжалявам  можете ,но се страхувате и си заравяте главата в пясъка! На ваше място в момента в който сте чули как обиждат и крещят на 2 годишната си дъщеря ,бих нахлула и бих потърсила отговор на въпроса , защо се държат така със едно детенце.  Ако вие не защитите собственото си дете , то кой?


Страхувам се да им вдигна скандал, защото после всичко ще си изкарат на детето. Направо съм в ужас. Какво да направя
Скандал е най - малкото което е трябвало да направите! На ваше място бих говорила със директора ,ако той не предприеме някакви мерки  веднага подавам писмена жалба!Все още не е късно да поговорите със въпросната лелка. Не знам дали евентуален разговор със лелката би навредило на детето,повече би навредило  персонала да знае ,че може да си прави каквото поиска със дъщеря ви , а вие ще си мълчите. Какво чакате утрешния ден да си я приберете насинена от градината, защото някоя лелка/учителка  се е събудила със дупето нагоре?

# 19
  • shumen
  • Мнения: 18 227
Миднайт Стар и в нашата група има дете,което бие и хапе другите и все е наказано.Един ден като да вземам моето това дете стоеше и плачеше и аз попитах лелката защо и тя ми каза.След няколко дни пак беше там и беше ухапало моето дете,но лелката не му се е карала,а само наказва.

# 20
  • София
  • Мнения: 212
Извинявай, но като ти прочетох поста, ми идва на теб да се разкрещя с обидни думи!!!
Какво да правела, абе ЕЙ това е твоето дете, една невинна и беззащитна душа, която изцяло, разчита на ТЕБ!!!
Дори физически да не са посегнали на детето, а да му крещят, може да се окаже фатално за неговото здраве.
Как е възможно да не реагираш по никакъв начин!
Как е възможно това?

На въпросът ти - има детски психолози за тази работа. Спираш детето от тази ясла/ градина.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 25 324
Аз честно казано започнах да се съмнявам в реалността на тази ситуация, абсурдно е една майка да реагира по описания от авторката начин Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 17
Проблемът намери съвсем благоприятен завършек-без нито една ругатня или скандал, или побой, както горещо  ми препоръчвахте. Ще отговоря на всичките ви нападки срещу моята реакция с едни цитат от Елиф Шафак "Не причинявай зло. Проявявай състрадание. И недей да злословиш зад гърба на другите – не отправяй дори наглед безобидни нападки! Думите, които излизат от устата ни, не изчезват, а постоянно се трупат в безграничното пространство, за да се върнат при нас, когато му дойде времето..."



# 23
  • Мнения: 11 577
Какви нападки?
Кой е казал да ругаеш, биеш или правиш скандал? Shocked
Решава се с нормален и твърд тон всичко.
И какъв е завършекът? Стана ми интересно.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 25 324
Какви нападки?
Кой е казал да ругаеш, биеш или правиш скандал? Shocked
Май четем различни теми с авторката Laughing Или според нея да се озъбиш на човек, ругаещ 2 годишно дете и да прибереш детето от зоната на действие на въпросния човек е равнозначно на скандал и бой Mr. Green
И аз искам да знам каква е развръзката.

# 25
  • shumen
  • Мнения: 18 227
И аз искам да знам каква е развръзката.

# 26
  • Мнения: 345
Бих си отписала детето на секундата. След като си позволяват подобно отношение това означава, че ще го правят и занапред, защото такъв им е манталитета на въпросните лелки. Имайте предвид, че всяка една такава психическа травма остава за цял живот. Казвам го като човек, който е бил обект на психически и физически тормоз. Не може ние вкъщи да ги гледаме като писани яйца тия малки душички, да ги учим на толерантност и доброта от първия ден и някаква си простовата и агресивна лелка в градината да руши всички ценности, към което се стремим с толкова любов и усилия.

# 27
  • София
  • Мнения: 212
Проблемът намери съвсем благоприятен завършек-без нито една ругатня или скандал, или побой, както горещо  ми препоръчвахте. Ще отговоря на всичките ви нападки срещу моята реакция с едни цитат от Елиф Шафак "Не причинявай зло. Проявявай състрадание. И недей да злословиш зад гърба на другите – не отправяй дори наглед безобидни нападки! Думите, които излизат от устата ни, не изчезват, а постоянно се трупат в безграничното пространство, за да се върнат при нас, когато му дойде времето..."





Виж какво, никой не ти е препоръчвал да ругаеш или да нанасяш побой!
Детето е станало свидетел как е унижена личността  му и авторитетът - човекът на когото разчита на подкрепа и защита е гледал безучастно! Това според теб как е повлияло на детето ти, как ще повлияе на емоционалното му развитие? Какво доверие ще има то към теб? Или ще приеме подобно поведение за нормално и пр. и пр....
Би могла да да защитиш детето си в тази ситуация без побой, крясъци и ругатни.
Заведи детето на детски психолог, за да се информираш на какво е подложено детето ти в тази детска градина - децата не изразяват емоциите и чувствата си, като ги разпитваш!

Последна редакция: пт, 21 ное 2014, 21:29 от Angela Go

# 28
  • София
  • Мнения: 18 775
Как се разрешиха нещата?Не виждам отговора извинете?

# 29
  • Мнения: 11 577
няма и да има, предполагам. ще си карат така...

Общи условия

Активация на акаунт