Отговори
# 675
  • Мнения: 1
Здравейте, надявам се, че  приемате и нови попълнения! Simple Smile
Терминът ми е за 30.07, втора бременност ми е, доста ни изненада Simple Smile
Искаше ми се да се включа по някои от коментираните въпроси, но не ми остана време да прочета повечко назад, та видях само, че коментирате коремчетата.
Аз нямам все още, а и мисля, че е рано. С първата бременност късно ми пролича, но пък и до края коремът си ми беше мъничък Grinning Та и сега не очаквам да проличи скоро.

# 676
  • Мнения: 712
Добре дошла, Deschanel! Честита втора радост Simple Smile

Аз не съм пила нищо. На прегледа казах на доки, че съм пила фолиева преди да забременея и после съм почнала витамини за бременни. Единственото, което ми предписа бяха капки против гадене и но-шпа (които пия само ако съм на зор).

# 677
  • Мнения: 36
Здравейте и от мен,
Аз също се включвам с малко закъснение-в 10 г.с. съм.При мен е налице отлепяне,така че ако има някоя от вас,която е била с такава диагноза,бих била много благодарна за каквато и да е информация... Hug

# 678
  • Мнения: 624
И аз не пия нищо, освен фолиева. В понеделник на ФМ ще питам докога.

Гледам, че хемоглобинът ми е на долна граница, може би ще е добре да се вземат някакви мерки отсега, защото на теория ще пада още.

От днес съм с ужасна хрема.  Tired
Бяхме с половинката на погребение на баба му и поизмръзнахме. Уж се бяхме облекли, уж за малко, а днес и двамата сме с течащи носове.  Дано си остане само хрема. Боря я с мед и лимон.

# 679
  • Мнения: 1 095
Здравейте и от мен,
Аз също се включвам с малко закъснение-в 10 г.с. съм.При мен е налице отлепяне,така че ако има някоя от вас,която е била с такава диагноза,бих била много благодарна за каквато и да е информация... Hug
Ками, аз съм с леко отлепване в единия край на плацентата и леко зацапване в резултат. Повече лежане и почивка, никаква тежка физическа активност и вдигане на тежко, препоръчват ми и да  не пътувам дълго (повече от час) . Иначе слагам и Утрогестан и Нош па за предпазване от нежелани контракции, но аз съм след ин-витро и ми бяха назначени лекарствата още в началото. Ти не си ли се консултирала с лекаря след установеното отлепване, какво ти казаха?  newsm78

# 680
  • Мнения: 36
Здравейте и от мен,
Аз също се включвам с малко закъснение-в 10 г.с. съм.При мен е налице отлепяне,така че ако има някоя от вас,която е била с такава диагноза,бих била много благодарна за каквато и да е информация... Hug
Ками, аз съм с леко отлепване в единия край на плацентата и леко зацапване в резултат. Повече лежане и почивка, никаква тежка физическа активност и вдигане на тежко, препоръчват ми и да  не пътувам дълго (повече от час) . Иначе слагам и Утрогестан и Нош па за предпазване от нежелани контракции, но аз съм след ин-витро и ми бяха назначени лекарствата още в началото. Ти не си ли се консултирала с лекаря след установеното отлепване, какво ти казаха?  newsm78

Там е работата,че лекарката не ми каза нищо обезпокоително,а изчетох доста информация и подобно състояние изобщо не е маловажно.Не ми даде болничен,не било необходимо (тъй като работя в офис),без вдигане на тежко,резки движения и сексуални контакти.Изписа ми Папаверин,Но-Шпа и Утрогестан...Сега работя от вкъщи,предимно лежа,но съм в размисли дали да не сменя АГ-то  newsm78

# 681
  • Мнения: 1 095
Ами като цяло правиш точно каквото трябва, но ако не си доволна от доктора си или за твое успокоение потърси второ мнение. Ако нямаш силно кървене и не се натоварваш ще се закрепи лека полека. Спокойно и се пази, успех! Simple Smile

# 682
  • Мнения: 712
Да ви се оплача - вчера бях мнооого зле. Явно съм седяла някъде на течение предния ден, защото зверски ме боляха целият гръб, ръцете, гръдният кош, вратът... Чак ушите ме боляха. Направо не знаех на кой свят съм Tired Добре, че ММ се грижи за мен - направи ми разтривка с ракия преди лягане и днес вече мърдам Simple Smile
Или, аз за хрема ползвам от години домашни капки - в шишенце с гутатор слагам много малко сол (за предпочитане морска), 7-10 капки прополис (зависи колко можеш да търпиш, че е гадно) и другото е вода. Разбъркваш го хубаво и по няколко пъти на ден капеш. А доки ми каза, ако имам проблеми, с морска вода от аптеката.

# 683
  • Мнения: 23
И аз отдавна не съм се разписвала тук!
От няколко дни съм с възпален синузит! Засега бабешки методи и цинабсин - хомеопатичен е! Вчера беше пика! Бях като пребита, даже помолих да ме пуснат от работа!
В понеделник съм на преглед и нямам търпение да видим бебчето! И моите симптоми вече са на изчезване, та се чудя нормално ли е? Но май да!
Лек и успешен ден!
PS: Гледам много от първоначално записаните не пишат незнам каква е причината?

# 684
  • Мнения: 624
Кира, готова съм да пробвам всичко, макар да не тая големи надежди. Засега пръскам afrin pure sea, с моментен ефект за по 10-15 минути, който се получава и като просто си издухаш носа. Tired В най-тежките варианти на хрема, които съм карала, дори агресивни средства като Олинт не ми помагат за повече от 10 минути. Хомеопатичните пък изобщо не ми ги отразява организмът.  Общо взето съм от тези, за които е все едно с лекарства или без - седмица ме държи и това е. С изключение на предишната бременност, когато изкарах 16 дни с хрема и не знаех на кой свят съм. Надявам се, че сега ще е по-бързо. Ама ще опитам и твоята рецепта, защото искам за празниците да съм здрава!

krisi_86k, аз отдавна нямам никакви симптоми (добре че поне виждам, че матката расте) и също нямам търпение за понеделник! Дано всичко е наред. Вече месец не съм била на лекар, а с предишната бременност тичах всяка седмица в началото. И сега някак не знам какво се случва и ми е съвестно, че не отдавам такова внимание на бебето, както преди.

# 685
  • Мнения: 31
Нели, аз пия дуфастон и тъкмо днес говорихме с лекаря ми - дуфастона да 12та седмица, фолиевата до 20та.

# 686
  • Мнения: 1 220
Нели, аз пия дуфастон и тъкмо днес говорихме с лекаря ми - дуфастона да 12та седмица, фолиевата до 20та.
Същата работа и при мен, просто вместо дуфастон вземах утрогестан (което пак е прогестерон, но по-големи количества)

# 687
  • Мнения: 712
Или, и мен ме държат хремите по една седмица. Всичко, което си наливам в носа е по-скоро за облекчаване на симптомите. И дума не може да става за предсрочно оздравяване - все едно съм програмирана Laughing

# 688
  • Мнения: 341
Здравейте и от мен,
Аз също се включвам с малко закъснение-в 10 г.с. съм.При мен е налице отлепяне,така че ако има някоя от вас,която е била с такава диагноза,бих била много благодарна за каквато и да е информация... Hug
Привет! И аз имах отлепяне на сакчето в 7 г.с. Приеха ме по спешност в болница. Сега съм в края на 9 г.с. и всичко е наред. Бебка мърда, тупти и расте.
Ти явно си по-лек случай, щом си работиш вкъщи. Аз от едно простиране прокървих пак оня ден, така че се отказах да мърдам. Пий си хапчетата, лежи повечко и вдигай само чаша- нищо тежко! Щом се съмняваш в лекаря си- потърси някой друг. Трябва да му имаш доверие и да си спокойна Simple Smile Успех от мен и си стой в леглото Wink

# 689
  • Пловдив
  • Мнения: 749
Здравейте, момичета! Чета ви отдавна, а след днешния преглед реших вече да се запиша и аз  Grinning
В 9 седмица съм, всичко е наред за сега с бебчо, надявам се и за напред.
От Пловдив съм, втора бременност. Имаме си кака на 5г и половина.
Гледам, че в темата има доста момичета от Пловдив. Има ли от Кичука?
Някой ходеше при д-р Мерджанов. И аз съм при него. И с каката си ходих при него и съм много доволна.
За ФМ си записах час при Даскалов за 08.01. Миналата бременност пак при него ходих.
Симптоми нямам никакви и не съм имала, така беше и с каката Simple Smile
Това е за сега от мен. Безпроблемна бременност на всички.

Общи условия

Активация на акаунт