Коледни украси греят, Августинчетата гукат и се смеят

  • 28 957
  • 739
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 2 653
ДОбро утро!
Днес е страхотно времето, от утре май казаха, че ще се развали.

Ели, и моите се успокояват, която са опрянина нещо и е тясно- в количката, като ги опра до себе си като лежим, в леглата си спят в единия ъгъл с глава опряна в обиколника. Значи хващаш се за нещо, дето знаеш, че я успокоява- аз за това те питах топло/студено, защото обикновено е едното. Та хващаш нещо успокояващо и започваш да го използваш максимално. Спокойно, детето ти не е извънземно! А можеш ли да опиташ да изцедиш малко кърма, за да и дадеш да видиш дали няма да е по-спокойна или просто не ти остава момент, в който да можеш да цедиш?

fanito01, и според мен е много рано за млечни продукти! А з солта и ракията им кажи на бабите те да си направят такава вана.

ижинка, аз имам едни такъв подлез на бул България и после обикалям като луда. Молът ми е на 10 минути път, обаче за да стигна с количката ми отнема над 30 минути. А маршрутът е убийствен, минавам на подлеза на Г. Делчев и България. Обаче подлезът има такива алейки само в два от изходите, по диагонал. Полсе продължавам към южния парк до първата пешеходна пътека, пресичам и се мушвам в квартала зад Джъмбо. Като изляза на пък на Тодор Каблешков, пресичам срещу Комсед и вървя по един тротоар, който е широк колкото количката точно, а на 3 места има ел. стълбове по средата на тротоара!!! и съм принудена на слизам на улицата. ПОсле пресичам уличката, която е изход от паркинга на мола и колите обиконовено са се засветкали яко, за да не им угасне двигателя. И така пристигаме тържествено в мола и идва време да се прибираме  Laughing Предпочитам с колата да отида.

Соковете и плодовете в повечето случаи са сурови и поради това е хубаво да не се дават в началото. Всичко, което давам в началния етап на захранването минава термична обработка.
А как мислите, зеленчуците за пюретата от къде ги взимат? И какво има още в тях освен чистия картоф да кажем. По моята схема, ако всичко е наред въвеждам в понеделник, а събота и неделя в началото са почвни. Давам по 1 до няколко лъжички само! Следващия понеделник ново. Като първите са ми картоф, морков, оризова безмлечна каша(нея съм я давала на каката и сега май ще я дам, колкото и да е ни в клин ни в ръкав, но ще сми даде още една седмица) и още няколко неща-тиква, сл. картоф, пащърнак, които си ги има и сега. И така лека-полека ще избутаме до пролетта, когато вече ще има пресни зеленчуци. Към втория месец някъде ще дам и банан. Само да минат празниците и ще си направя точна схема.
Имайте предвид, че при биене на ваксина нови храни не се предлагат, ако детето е болно също.
В началото комбинирам пюрето/кашата с мляко, да стане редичко. Постепенно сгъстявам консистенцията с напредване на седмиците. В един момент млякото отпада, то ми като вкусова опора в началото. След това за млечните е по-добре козе сирене.
Ели, имаше едно време тук във форума една тема за разни места от където хората си купуват мляко, яйца, месо. Ние миналата година бяхме поръчали на наши приятели свинско месо, техен познат ни отгледа едно прасенце. Нямаш ли чрез някой познати, които гледат кокошки, заек? Месото, докато дойде време за него, детето в общи линии си е заместило една цяло хранене(поне в моето захранване). Тогава спокойно можеш да готвиш общо ядене, да отделяш за детето и да овкусяваш твоето после. Примерно супа- вариш зеленчуци+месо, отделяш за детето 1-2 порции за 1-2 дни и останалото си го овкусяваш по твой вкус. ПОне аз така процедирах, защото в един момент се оказа, че трябва да готвя по 2 манджи.

# 646
  • Мнения: 616
аз също смятам,че е рано за сирене...само да доуточня те казаха,че първо се захранвало със картоф вече,но тъйкато едно друго бебенце на 6м и половина беше с нас и още не беше захранено,та на него му казаха това-със сирене и масло..А за мазането с ракия и ваната със сол пропуснах  bowuu Едно дълго къпане направихме да му изтекат сополките,но днеска още е запушено нослето-заведох го в спешния кабинет да преслусхат гърдичките-всичко  е наред даваме и половин ампула витамин ц .Малко по-поспалив е и няма апетит-днеска е ял само в 9 сутринта,а снощи последно в 10...дано се орпави бързо,че много ми е жал така  Cry

# 647
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Много се чудя на тези майки, които оставят отвън детето.Мен ми е притеснено, не се бях сещала,че може и на ръце или в кенгуру,макар че пак си е голямо приключение.Гледам да пазарувам стратегически и да мисля и за напред, но не се получава Simple Smile
За захранването мисля да изчакам след шест месеца, освен ако личната не каже друго, че реално той сега е удвоил теглото от раждането.Ама не бих започнала със сирене и масло. newsm78

# 648
  • Мнения: 69
Да се оплача и тук, копирам  от  фейса
Да се оплача за баткото. Вчера в яслата имаха тържество и Мм отишъл да го вземе , но било малко рано и му каза ли да изчака в коридора. А днес виждам снимки на други деца от групата и от яслата. Преди тържеството беше питал за снимки и те му каза ли, че ще има снимка с ДК. Не са ли могли да му кажат да влезе и то не попитал, защото си е мислел че са само деца. На всичкото отгоре като го взел бил по блузка, а не с ризата. Бясна съм. Знам че са само едни снимки, но е до отношение, ние не сме от "голямото доброутро"
Все си казвам както и да е, важното е да сме живи и здрави. Бъдете живи и здрави и вие и децата ви. Благодаря че се оплаках и ми олекна.
Връщам се да ви  чета.

# 649
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 754
Тази нощ наблюдавах бебка. Ами тя докато си вътри главата и дупето се усмихва. Онова бебешкото усмихване в сън. Няма логика да се мята от колики и да се усмихва. Пак съм в изходна позиция.
Имаше ли някои с диагностициран АД? Да каже как точно изглежда. Гледах едни страшни снимки в нета, моето бебче не е такова, а докторката вчера каза, че имала. Не и повярвах много.
Простете, че като малоумник питам, може и да сте писали.
Аз сигурно и навръх Коледа ще се жалвам тук.

# 650
  • Мнения: 1 390
Аз дребния от съвсем малък го давам и на нашите, и на свекърите да го занимават, а и де що гости са дошли са го гушкали. Също баща ми го взима всяка неделя следобед да го разхожда за няколко часа. Гледам да го социализирам, защото нямам желание да иска само в мене да стои. И за мен, и за роднините, и за него е по-добре да е спокоен с други хора. А и той като е в количката няма значение кой бута Simple Smile  поне засега, защото като поотрасне малко ще започне да дели хората и да е по-недоволен с другите.

Днес големи разходки, водих го на едно събиране с приятели, много добре се държа Simple Smile той пред хора е ангелче, цирковете ги прави вкъщи hahaha за щастив Simple Smile  големи усмивки раздава, много му се радваха.

Ели, не мога да помогна с ад-то. На база на какво го диагностицираха? И ти какви препарати ползваш?

Изчезвам, че ревльото пак се обади, лека вечер на всички!

# 651
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Ние май няма да дочакаме средата 5-ти месец,че за 20 дни сме качили само 120 грама Cry Cry В главата ми е каша,един вика да захраня с безглутеинова каша,друг - с бананова каша,третия с пъщърнак ...  newsm78 Бръмна ми главата,на вс отгоре един малоумен таксиметров щеше да отнесе количката.  #2gunfire
Помагайте със захранването  Praynig Като започнем примерно пюрето, след колко време се въвежда кашата ?

Еспресо, това не е цял месец, а само 2/3  от периода. А понякога бебетата за 1 седмица качват двойно на друга. Т.е. има реален шанс за месеца да се съберат 300 грама, което вече си е нормално за 4-6 месе-.
Ние качихме 550 грама и според доки е перфектно, но имам познати с момиченца, които си качват по 300-400 всеки месец (след втори). А добавка АМ ако даваш не иска ли? Моят беб понякога отказва да суче, но хапва от шише, ако го държа прав.

Аз тихичко да се похваля, че или бебо е станал по-добър, или аз свиквам...Само ме дразни постоянният рев за внимание- максимум 5 мин изкарва сам. Не искам да го свиквам на ръце, но като започне да пищи и после да реве какво да правя? не се успокоява сам, напротив, ако изпусна момента, после го успокоявам много трудно. На активна гимнастика не обича, писка след 2 мин, на шезлонг 5-10 мин максимум, в кошара абсурд. Но ако се занимавам с него и му се лигавя е голям слънчо- по цял ден може да се смее.

Днес му биха ваксина (намерихме пентаксим, оле!) и лекарката се скъса да го хвали- той се смя през цялото време широко, малко с глас, само ревна на боцване и веднага се успокои. Пу, пу.

А нощем е станало малко по-зле, ама някак не се впечатлявам. явно компенсира да хапва повечко и вече се буди поне 3 пъти и не винаги заспива след кърмене. Все някога ще се наспя и аз и ще дам банкет на първите 6-7 часа  Laughing

Лампа "Магия" на Чико някой препоръча,но  не мога никъде да я намеря, а за поръчка около празници е криво. Да препоръчате друга лампа? Важна ли е опцията да се включва сама, ако бебето заплаче? И затовали е разликата в цената- пак на Чико бяха по 70-80 лв, а тази е 140?

# 652
  • Кюстендил
  • Мнения: 425
Пипи, аз имам магия, доволна съм
http://olx.bg/nova-muzikalna-vrtelezhka-za-leglo-chicco-magiya-v-sino-i58924888. За мен е хубаво, че се включва сама при плач.
Ние сме качили само 450гр. и вече сме 6050 и 59 см. Сложиха ни четиривалентна ваксина, докато сестрата му я биеше, лекарката го занимаваше с някаква дрънкалка и той не усети. Само малко сбръчка веждите, но не е плакал. Много сме доволни, даже и температура не е вдигал.
Според мен нормално е качил, има си бузки и двойна брадичка, но лекарката каза, че мога следобедното хранене да го заменя с кашичка. Пробвахме - харесва му, но не яде повече от 5 - 6 лъжички.

# 653
  • Мнения: 616
момичета,Дидко още е с запушено носле-днеска го заведох в спешния кабинет да го преслушат-всичко е ок,казаха виброцил да си даваме,ама ми е един отпуснат и неше да папа-само чайче пие много...Премерих му и темп.-37.5 да му дам ли според вас панадолче?Много се притеснявам като ми е такъв отпуснат  ConfusedИначе се усмихва,но не както обикновено..Купих  абсорбатор за носле ,който се слага към прахосмукачка и съм много доволна,ама много плачка докато го ползваме..И един такъв санлив-заспива без биба и без да го приспивам,само помрънква такъв ...  Sad

# 654
  • София
  • Мнения: 2 901
Хелоу! Забравихте ли ме? От 3 дни ви чета, за да наваксам.

Момата веднъж се обърна, ние с тати изпаднахме в еуфория като америкнци в някой филм и тя не се обръща вече.

Мисля, че пее - като има музика, особено с песен и особено народнаааа, лелеее, едно "еееееее" по 1 минута. Докато си гледа ръцете.

Спи  2 пъти на ден по 2 часа поне - ми то било рахат, бе! Пу-пу!хНощем се буди в 5 без 10  Shocked какъв е тоя часовник нейния...

Като  къпя, излизам от банята мокра колкото нея. То е едно фъчкане, особено надигане откъм гръбчето и блъскане във водата. Хвърчат вълни и пяна, тази вчер си метна на лицето 1 шепа пяна, под която прозираха 2 черни очи.

Още се кърмим. Мисля след НГ да захранваме, имаме домашно картофче. Имаме и домашни ябълки и се чудя колко време след захранването можеше сок от ябълка (да не ми се спихнат до тогава), а замразена круша да правя на сок или пюренце?

Това са новините.

# 655
  • Мнения: 1 390
Хихи, като не заспива сам - защо не заспива сам, като заспи сам - какво му стана, защо заспа?! Шегувам се, разбира се! Всички, които съм питала са ми казвали, че под 38 градуса не е притеснително и не е необходимо да се дават лекарства. На една лекция за бременни казаха следния метод - прави се вана с вода 37 градуса и се държи бебето вътре докато падне температурата до 36 градуса. Помагало, аз не съм пробвала. Въобще ли не иска да яде? Ако имаш биберон с по-голяма дупка може да пробваш дали няма да яде, когато усилието за ядене е по-малко. Също може да пробваш и с лъжичка да му дадеш, ако яде така. А може наистина да е позагубил апетит. Все пак на твое място може би бих дала панадол. А ти къде измери температурата? В дупето температурата винаги е с половин градус по-висока от под мишницата, тоест 37.5 в дупето е съвсем нормална температура и няма нищо притеснително.

Вярно плаче от бейби вак, обаче е бързо и ефективно. Докато с другия ми аспиратор - помпичка хем много реве, хем е доста неефективно. Така че и аз съм много доволна от аспиратора за прахосмукачка.


И аз започвам да посвиквам на ревливия период, макар че и той лекичко се поуспокои. А и му хванах цаката - като писне го вдигам на ръце и се кротва, гледа наоколо, след пет-десет минути е готов да прекара още малко време сам. Обаче започвам да се вкарвам във филми за рефлукс, трудно се оригва, на няколко пъти, особено вечер оригването отнема поне половин час. И редовно връща храна с оригването. През деня обаче няма проблеми. Това поведение е от четвъртък, ще видим какво ще ми каже педиатърката в понеделник.

Здравей, Coming! Моята педиатърка вече каза да даваме сок, ама аз не съм. Имам вътрешно неудобство да давам сурови плодове все още. Обаче ми попаднаха едни ябълки домашни, та ги сварих на пара и ги замразих Simple Smile

Браво за обръщането! Дреб веднъж се завъртя на 90 градуса, обаче беше рано сутринта и не мога да се отърва от подозрението, че съм сънувала hahaha

# 656
  • Мнения: 616
Той от вчера ми се струва топличък и меря аз с тия скапани ел.термометри-36-36.3....и като се разрових за стар термомртър измерих под мишницата беше 38-дадох панадолче,и като почна да се поти-вир вода стана в моемнта-36.7...Дано не качи повече.Мерси за отговора   bouquet

Иначе за яденето -хапна 2 пъти по 90 и 2 пъти по 120 тва е за днеска...налива яко чайче

# 657
  • Мнения: 2 653
fanito01, какъв ти е ел. термотетър? Ако е за ухо-винаги трябва да прибавяш някакви градуси(около половин градус), прочети в книжката му. Но чак градус и половина е много, какъвто и да е!
Иначе аз температура не свалям с лекарства за понижаване на температура, защото това е естествена реакция при борбата на организма. Следя детето непрекъснато и при минаване на 38 градуса слагам студени кърпи на челото, обувам мокри чорапи на краката и ръцете, така, че да се покрият китките. Давам вода по малко. Въобще на всички топли точки по тялото може да се слагат студени кърпи- вътрешната страна на лактите, на свивката на коленете. При рязко вдигане на температура дори може да се омотае голо детето в мокър чаршаф, или вана, както някой писа по-напред.

Коминг, здрасти Wink За крушите мисля, че ще е по-удачно на пюренце да ги направиш. Те са сочни плодове и според мен ще са меки като ги размразиш.

Ябълките се съхраняват за дълго като се завият всяка една във вестник и се сложат в касетка или нещо, в което няма да се запарват(като плик примерно.) Държат се на сухо, хладно и тъмно място. В детството ми беряхме от една овощна градина ябълки и имахме цяла зима по този начин.

И аз съм станала по-резистентна към детски плач и скърцане с биберони  Laughing Преди трепках от бързане да им сложа мляко, да го стопля, че да не реват. Сега даже не ги и чувам. Това на сутрешното хранене, че се събуждат с рев като динозаври.

Пипи2013
, аз моите ги слагам в шезлонзите и ги завъртам към мен, докато правя нещо. А пък, ако ще имам работа по къщата като цяло- в кошниците за кола и ги разнасям с мен-простираме, пускаме прахосмукачка, готвим. Даже докато готвя им отварям един голям шкаф с провизиите и там е много пъстро и се заглеждат. Вече започнах и да им показвам и да им обяснявам какво готвя, какво правя, закачам ги. Въобще импровизирай!

Да питам и аз за тази Магия на чико- върти ли светлините, че ми е по-важно да има някакво движение, не да са статични.
Подариха на дъщеря ми една малка фигурка с дупки звездички и вътре мигат цветни лампички. По този начин при мигането се проектира светлина с форма звездичките по стената. И понеже вътре са на няколко лампички, всеки образ е на различно място, което създава илюзия, че звездичките се местят. Та се сетих да нправя DIY лампа с мигащи лапмички за елха, скрити зад нещо с дупки. Ще го тествам днес и ще пиша после.

# 658
  • Кюстендил
  • Мнения: 425
да, въртят се в кръг на тавана, не е статично, нашият се заглежда дълго в тях, случвало се е да заспи сам, докато ги гледа. Има слънце, луна, звезди, планети, шаренки са - жълто, синьо, червено.

# 659
  • Мнения: 1 390
Ето една статия за температурата, която изглежда полезна - http://www.biberonbg.com/info/temperatura.htm

Обаче е лесно да се каже спокойствие, ако дреб вдигне темп аз гаранция ще се паникьосам hahaha

Детските ми спомени за справяне с темп са кърпи, които се топят в студена вода с оцет и се слагат на ръцете. Много беше ефективно, но не знам от каква възраст може да се слага оцета.

Днес ме вдигнаха ей-така за кеф в 6 часа. И този път без писъци, за щастие. После спа до 8, аз станах, гушнах го и легнах с него. Не очаквах да заспи, обаче толкова ми се спеше, викам си поне да кротува, аз да дремна още малко. Той също поспа до 9.30, смили се над майка си Simple Smile  и после няма, иска да става и да дивее Simple Smile

Аз ползвам един ел. термометър за ухо и за чело, хванахюме го в промоция от лидъл. Обаче ако ми се стори топъл меря в дупето с обикновен. Мерила съм и под мишницата, обаче не съм убедена, че добре го сложих и не го предпочитам.

И аз готвя с дребния Simple Smile казвам му какво правя, защото иначе му е скучно Simple Smile  обаче след бейби вака мрази прахосмукачката и реве, като я пускам hahaha край с белия шум за успокояване hahaha

Тази лампа звучи много добре, особено заспиването сам Simple Smile да взема да поръчам на някой от дядо коледовците Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт