Коледни украси греят, Августинчетата гукат и се смеят

  • 28 968
  • 739
  •   1
Отговори
# 660
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 758
Момичета, преди малко видях в пампата на бебка малко кървави жилки.  Cry От какво може да е, някой беше писал, че се е случвало. Ще припадна вече. Confused

# 661
  • Мнения: 397
eliee, не се шашкай! И на нас не ни е ден  #Cussing out Имахме кървави жилки заради бактерия. Лекувахме я с пробиотик,дори ни каза докито,че не нужно да пускаме отново проба  Peace Просто се обади утре на педиатъра, който вероятно ще те насочи или за изследвания или към гастро  Peace
Другото после  ще чета,че е лудница  Laughing

# 662
  • Мнения: 87
Привет дами (и татковци, ако има такива, които четат тук). Аз съм също мама на августинче, но родено в чужбина, и следя темата от много време, но не съм се включвала досега. Причината да пиша е, че и аз като много от вас живо се интересувам от ваксините и моето дете все още няма никакви, главно поради моето желание да прочета много внимателно информация за ваксините и да взема решение дали да ваксинирам, с кои ваксини и кога да се сложат.

Понеже по-рано в темата някой (може би Пипи?) беше питал за шествалентната ваксина и спомена, че в нета няма много информация и после някой отговори, че тя е Infanrix Hexa, исках да споделя информацията, на която попаднах за тази ваксина в една книга, която чета в момента. Не знам дали е удачно да спомена името на книгата (казва се The Vaccine Book by Dr. Robert  Sears, но модераторите да изтрият ако е нужно), но в нея пише, че тази ваксина е с едно от най-високите съдържания на алуминий (850 микрограма!), който както вероятно знаете е проблематична съставка. В тази книга авторът препоръчва ако на детенце трябва да се бият по повече от една ваксина, която съдържа алуминий, то те да се бият в различни месеци, а не наведнъж (т.е. ако се слага и Синфлорикс, който се ползва в България и който също съдържа много алуминий (500 микрограма), да се слагат в отделни последователни месеци). Само за сравнение - в аналога на Синфлорикса - пневмококовата ваксина Prevnar 13, която се ползва в САЩ и Канада - има значително по-малко алуминий ( 125 микрограма).

Естествено всеки от нас сам решава как да ваксинира, но написах това, тъй като не зная доколко имате достъп до информация за ваксината на български. Не зная и дали информацията за ваксината е все още актуална - книгата е издадена 2011г. и може GlaxoSmithKline да са я пречистили и нея, и Синфлорикса след този период. Който се интересува, може да се порови допълнително или да изиска от личния лекар или педиатър листовката на ваксината и да си провери.  Между другото книгата е много добре написана, чете се лесно, информацията е дадена много обективно за болестите, за съставките на ваксините, за изследванията за странични реакции и прочие.

Успех на всички с ваксинирането и дано нашите деца понесат ваксините възможно най-леко!

Извинете за дългия пост. Надявам се да съм била полезна.

Последна редакция: пн, 22 дек 2014, 05:16 от paulca

# 663
  • Кюстендил
  • Мнения: 425
Paulca, благодаря за полезната информация, сега разбирам защо нашият педиатър ги раздели ваксините - каза, че преди биели в двете крачета, а вече синфлорикс-а го бие 7- 8 месец. Сега ни сложи само 4 валентната. Явно така е по - добре за дечицата.

# 664
  • Мнения: 1 073
6 валентната ваксина не е на GSK. Имам лепенката й в чантата, после ще я проверя и ще пиша кой е прпозводителя.
Погледнах я - пише Санофи Пастьор. Ваксината е hexacima

Последна редакция: пн, 22 дек 2014, 08:51 от ymemansi

# 665
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 758
Момичета, има неща, които съм приела за нормални при бебка, тъй като са от раждането, но не съм сигурна дали е нормално да продължават..Не знам как се пускат анкети, иначе щях да нацъкам няколко Grinning, затова ще питам така:
1. Колко пъти се изхождат бебчетата и какво е акото на консистенция и цвят? Интересува ме основно на кърмените, че ние сме само на кърма. Бебка ака обичайно по 3 пъти на ден, жълто, сравнително рядко на консистенция. С твърди частици. Както си е от раждане. Нямаме ден без изхождане.
2. Стряскат ли се често и само от силен шум или от всякакъв? - Моята се стряска при всеки по-рязък шум дори да не е много силен. Примерно, ако мълча и започна да говоря / не високо/ се стряска. Не плаче, не се плаши от това, но реагира с цялото тяло.
3. Имат ли потрепване на крайници /или други части от тялото/ докато спят? Доста често и потреперва краче, ръчичка. И брадичката, когато суче и се унася.
4.Случва ли им се да изплачат или да се усмихват в сън?- Случва се макар, не много често.
5. Правят ли некоординирани движения с долната част на тялото, колко често, кога? -Врътка дупето и краката, не много често, вечер като я съблека за баня и доста през нощта Mr. Green

Последна редакция: пн, 22 дек 2014, 09:14 от elliee

# 666
  • София
  • Мнения: 357
Ние се притесняваме, че тук бият 6-валентна, а вчера приятелка, която живее в Германия, ми каза, че там слагали 8-валентна, като първата ваксина въобще се слагала на първи месец. И нещо, което ме втрещи - лекарите там не се притеснявали много да бият ваксина на сополиво или покашлящо бебе. Лекарят на нейна приятелка така си биел ваксините на детето на приятелката - то очевадно болно и няколко часа след ваксина детето влязло в спешното, защото се влошило.

elliee, отговарям на въпросите, без първия, че Ники е само на АМ:
2. Стряскат ли се често и само от силен шум или от всякакъв? - До около трети месец не се стряскаше, но след това стана чувствителен на шумове и всеки по-рязък и непознат шум го стряска.
3. Имат ли потрепване на крайници /или други части от тялото/ докато спят? Имаше на ръчичките до към 2-3 месец, но спря.
4.Случва ли им се да изплачат или да се усмихват в сън?- Няколко пъти съм го виждала да се усмихва, 2-3 пъти се е смял с глас, онзи ден веднъж го чух, че изрева.
5. Правят ли некоординирани движения с долната част на тялото, колко често, кога? - По-скоро не.

Моят младеж започна усърдно да се обръща от гръб настрани (на дясно само), а ако има лек наклон успява да се завърти и по корем. Това от два дни - и голяма заслуга за това има въртележката на леглото му - повивалникът е върху леглото и въртележката му се пада от дясно и при всяка на пеленката или преобличане той се върти към въртележката в опит да я докопа hahaha

# 667
  • София
  • Мнения: 1 740
Ох не успявам да се включа, че доста сме кометирали.

Първо да се похваля, че вчера Боян стана на 4-ри месеца Simple Smile На мама бонбончето го изтеглих сама къщи 7,4кг. За справка пак по мое си теглене точно преди един месец е бил 6,9кг. Това значи, че е качил 500гр за последния месец, а предишния за сравнение качи 1,3кг. Та явно има намаляване в темпа на растеж, но го приемам за нормално. Не може все по кило да кача я. Казвам го, за да успокоя мамите на кърма т.к. ние сме на АМ и си ядем по 200мл 5 пъти на ден. Та да не си мислят, че нямат кърма и затова качат по-малко децата.

В петък ми мина предзащитата на дисертацията - олеееее, олеее, олеее Simple Smile Мина страхотно и съм много доволна. Мина по-добре от колкото очаквах даже. Сега към края на Февруари се планира вече официалната защита и да ставам доктор най-после. Е след това ще се готвя за конкурс за гл. асистент (то край няма моето), че сега съм само прост асистент Simple Smile

Днес мисля вече да изведа бебо, че стига с тази тераса....мама вече е по-свободна....е имам някакви нещица да пооправмя още, но има време.

Elliee по въпросите ти не мога да оговаря на всички, но ще кажа че за стряскането според мен е както го научиш. Ако си му пазила много тишина до сега, няма как да не се стряска като заговориш. Аз хич не шептя нито ходя на пръсти. ТВ си работи, то често и на музика или бял шум като спи са си адски силни. Единственото което наистина го стряска е опаковката от мокрите кърпички Simple Smile не знам като го пипна и шумна с него и се стряска Simple Smile

Скоро не съм засичала да се усмихва докато спи, но аз май много и не го гледам Simple Smile Иначе си се усмихваше. Случвало се и на нас да си мятка главата, но е в някакви фази на съня , мисля че са колики, даже съм убедена, но т.к. не ми е толкова сериозен проблема и не е всяка нощ не взимам мерки (не давам капки).

За движенията не разбирам какво точно имаш предвид, мятка краката като луд рита.

Айде че докато спи на шезлонга ще вляза да се изкъпя Simple Smile

# 668
  • гр. Разград
  • Мнения: 11
milkras: относно ечемика - с кърмата ще се оправят нещата, но ако все пак решиш можеш и fucitalmic collyr да вземеш! Той става дори за бебчета!

 Благодаря, с  fucitalmic collyr се стопира ечемика и много бързо ооздравя .

# 669
  • Мнения: 2 653
Да, на  Санофи са ваксините. Тази другата е спряна, ако не се лъжа.

Ели, на едно няма да отговарям, че сме на смесено. Обаче си имат памперси, пълни като кърмени бебетата, имат си памперси пъълни като АМ. И тези на кърма са точно както ги описваш, каквито си им бяха и като по-мънички.
2.Да, стряскат се. Пример: някой от тях яде и се е концентрирал, аз колкото и леко да повикам някого се стряскат и започва рев. Това се случва когато ядат, след като са плакали, т.е. забавила съм им яденето или се моткам докато го приготвя.
3. Докато спят обикновено и аз спя, та не съм наясно какво правят. КОгато преминаваше в дълбок сън дъщеря ми правеше едно притреперване. ПО това познавах кога да изляза.
4.Да, случва се и да се усмихват и да плачат. Второто едва ги събуждам. Отиваме на светло, на лампа, на огледало да го разсея.
5.Не знам какво имаш точно предвид. Обаче децата откриха ръцете си. Вече правят абсолютно координирани движения. Улавят с едно движение играчка пред тях. Слагат вадят бибата. Идва ред на крачетата. Според мен е нормално в момента да има някакви странни движения. МОите ритат много, все едно са на състезание. Ритат с различен темп, ту бързо , ту забавят. Понякога и двата крака ги движат различно.

Ели, какво стана с кърватата жилка?

Аз пък имам въпрос: С коя ръчичка посягат децата ви по-често и имате ли левичари във фамилията?

Ели, пък и някой друг- ако искате анкета, казвайте каква и ще я сложа. Иначе който има акаунта също може да сложи- влиза се в първия пост и си има опция за анкета.

ижинка, и аз съм сложила разни стимули покрай повивалника. Той ми е до едно перде и от корниза съм спуснала корди на няколко места и висят играчки. А най-близо до повивалника е само щипка и сменявам играчките. Това се оказа много удачни. Периодично е нова играчка и когато плачат през нощта и се събудят ги водя да я видят. Те обикновено започват да и се радват. Като и се порадват малко я откачвам и им  ам пред очите в леглото.

И още един въпрос се сетих- колко светло е в стаята, където спят децата? При нас вече изпробвах няколко варианта от изгасени лампи, само едни малки светлинки около тях до светната нощна лампа, която все пак осветява слабо цялата стая. Не бих казала, че има особено значение, само дето на светлото не им пъхам бибките в носа.

Астинед,
поздравления! Била съм на асистентката ни на предзащитата и на защитата, определено на предзащитата я разпънаха от въпроси. Защитата си беше чиста формалност. Щом си се справила сега със сигурност ще успееш и следващия път!

# 670
  • Мнения: 438
Да се отчета и аз - след 10 дневното кърмене само нощем, бебо все още не е забравил как се суче и кърмата не ми е спряла. Дори в началото от страх да не спре си докарах и хипер лактация. То голямо цедене падна и после като се увеличи кърмата се поуспокоих и взех малко през пръсти да я карам и драстично намалих цеденето. Сега няколко дни ще се отдам на кърмене, за да се регулират нещата и да има оптимално количество за дребчо. И покрай храненето със шише успях да въведа бибата. Много съм доволна baby_neutral, отдавна се опитвах. Но нощно време не му я давам, че забелязах две вечери с нея спа много неспокойно. В момента, в който я изтърве се събуждаше да я търси и си беше истинско мъчение да ставам непрестанно да му я подавам.
По въпросите на Ели
1. Малчо ака различно     средно по 1 път на ден, но понякога и по 2   , понякога прескача и по два - три дни, но винаги е рядко с цвят на тиква.
2. Стряска се от всичко и  на сън и когато е буден и така както описваш, ако започна рязко да говоря също се стряска. Доки го прегледа обстойно за рахит и каза, че няма данни.
3. Потрепвания не съм забелязала.
4. И плаче и се смее на сън.
5. Не разбрах какъв точно е въпроса.

Последна редакция: пн, 22 дек 2014, 13:07 от kremolin

# 671
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 758
За връткането- ами върти си дупето и си мятка краката наляво-надясно. А когато го прави през нощта си върти и главата рязко. Трябва да я снимам, ама ми пропадна картата в компа, ще видя как ще я вадя.
А потрепванията сигурно ги забелязвам, щото ми спи в ръцете. То едва ли има друго такова.  ooooh!
Днес я водих на консултация. Докторката не се впечетли от хъркането, мятането, даже и от кървавите жилки. Добре че в днешния памперс /засега/ няма. Вече сме 8 кг, 64,5см. Качила е 630гр. Обичам си дундата. Обаче като ревна чак започна да хълца едно такова, нали знаете когато не може да се успокои някой като реве. Докторката я държи, аз облича права... И после в колата беше трагедия. Добре, че не бях сама и имахме шофьор. Едва захапа да си цокне и заспа. Така прави като и се спи и иска да я взема, но беше страшно тоя път. На мен се е метнала.
fiona, момата май върви към левичарка. Като мен. Все посяга с лявата и по-силно стиска с нея.
В стаята е тъмно, но отворено към хола където свети цяла нощ. Понякога притварям, но пак да я виждам. И го правя по-скоро за себе си. На нея не знам пречи ли и.

# 672
  • София
  • Мнения: 1 740
А за ръката исках и аз да споделя.....моя май посяга повече с дясната...аз съм левичарка и да си призная сякаш исках и той да е Simple Smile И двамата с моя брат сме левичари, а родителите ни не са Simple Smile абе гени Simple Smile хората носят нещо без да знаят.
Бяхме навън досега, но с кенгуру, че количката ни е в колата, а татко ни я е взел без да помисли, че днес ще е хубаво времето Simple Smile и че мама вече не готви защити и може да излиза.

# 673
  • Мнения: 616
И ние като че ли посягаме с лявата-нямаме левичари в родата,но го дължа на това,че играчката която се хваща и се пуска музика на шезлонга беше отляво,а другата не ства за хващане...отмина доста време ,докато раЗБЕра,че могат да се разменят  Laughing.Дидко сега си хваща краката ,много му е забавано докато го сабличам и си ги оглежда,ама още неможе да ги хване здраво и да ги поднесе към устата  Joy.Иначе вчера така се боксира с една играчка-с ймруци и супер ядосан  Joy

# 674
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 743
отговарям и аз:


1. Колко пъти се изхождат бебчетата и какво е акото на консистенция и цвят? Интересува ме основно на кърмените, че ние сме само на кърма.
2-3 пъти на ден,имали сме и по 1 път, не е пропускал ден. Намали ги преди 1 месец, преди това на всяко хранене (7-8 пъти). Жълти, много редки, понякога има семки, друг път нишки като слуз, гастрото не се притесни, явно е ок.

2. Стряскат ли се често и само от силен шум или от всякакъв? -
Преди се стряскаше, наскоро не съм го засичала, но май още се случва

3. Имат ли потрепване на крайници /или други части от тялото/ докато спят?
не съм сигурна, обикновено е завит и няма как да видя
4.Случва ли им се да изплачат или да се усмихват в сън?- о да, редовно се усмихва като спи в количката, само един път плака насън- както спеше в количката нададе силен рев, вдигнах го, веднага млъкна и пак заспа. Според мен сънуваше кошмар.
5. Правят ли некоординирани движения с долната част на тялото, колко често, кога? -
Ами той постоянно мята крака и ръце като се радва на нещо, или се вълнува, като го преобувам също рита, мислех, че е нормално  Confused


Ние с въртенето и обръщането сме малко назад, но това е, защото няма къде да го оставям на твърда широка повърхност. На земята нямаме килими, на дивана не смея, че може да падне, понякога на спалнята го оставям и се обръща от корем на гръб, ама рядко. По корем не обича да седи и не виждам как ще се обърне от гръб на корем, като не му харесва...
Но това не ме притеснява, с други неща сме напред- смеха с глас от трети месец, това, че вече си седи седнал, подпрян на нещо, от доста време обича да стои и прав и се надига почти до кръста вече от легнало положение.

Общи условия

Активация на акаунт