Коледни украси греят, Августинчетата гукат и се смеят

  • 28 998
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 334
Ето и моите отговори:
1. Колко пъти се изхождат бебчетата и какво е акото на консистенция и цвят? Интересува ме основно на кърмените, че ние сме само на кърма. Дани всеки път различно ака, веднъж се е случвало да се изака 3 пъти за деня, друг път пропуска с дни Акото е с рядка консистенция с цвят охра и е примесено със слузести неща, а друг път(в повечето пъти) е с бели нещица като семчици.
2. Стряскат ли се често и само от силен шум или от всякакъв? - Много често се стряска, особено като е заспал и изведнъж разперва ръчички в страни. Това го има още от раждането. Най-вече се стряска от нещо което сънува, а дугият път е когато е сънен например и аз над него нещо кажа и той така се стряска, че чак започва да плаче истерично.
3. Имат ли потрепване на крайници /или други части от тялото/ докато спят? . Не съм забелязала.
4.Случва ли им се да изплачат или да се усмихват в сън?- Случва се постоянно, особено да се смее.
5. Правят ли некоординирани движения с долната част на тялото, колко често, кога? -Не съм забелязала

Да ви кажа, че малкия спи доста добре , когато е между нас на спалнята нощем. Няма стряскане, няма нищо-единствено за ядене се буди, а оставя ли го в неговото легло-почва да мрънка и скимти. Как ще го отуча не знам.

# 676
  • Мнения: 1 390
Хайде и аз да отговоря
На смесено хранене е, така че акото е различно, понякога едно и също ако има различни по цвят и консистенция части Simple Smile на кърма е нормално да е жълто, с бледи семки - имаме и такива.
Стряска ли се често - не, понякога от много силен внезапен шум, понякога ако се унася, а аз кажа нещо се стряска, но лекичко.

За потрепване на крайници - не съм забелязала
 Усмихване и плачене на сън - и двете, усмихването по-често, понякога изплаква без да се буди, понякога се буди и иска да го вдигна.

За движенията - не мога да разбера дали са координирани или не, но постоянно рита

Днес е ад вкъщи, за пореден ден, минахме през педиатърката, но тя беше отпуска и една друга я заместваше, написа ни био гайа и каза, че коремчето шумяло. Както си и мислех, здрав е, така че просто трябва да изтърпим проклетия период. Ели, дойдох в твоя клуб  hahaha през деня спи само в количката, с повече късмет, а вечерно време само на ръце и на гърда, ако го оставя се буди. Тази нощ, за пръв път от два месеца, се събуди за ядене в 2.30, труп съм. Добре, че мм е почивка, та дремнах малко. Сега сме го метнали на свекърите да го забавляват, та можем да хапнем малко.
Също педиатърката каза да му вдигнем матрака на леглото, да е под наклон, за да му е по-комфортно на стомахчето.

За ръката - по-активна му е дясната, нея първо започна да тъпче в устата и с нея първо започна да хваща. Сега и с двете хваща и тъпче, но май ще е десничарче. То ние нямаме в родовете май левичари, така че не се изненадвам Simple Smile

За светлината - сложила съм една супер приглушена нощна лампа, точно с цел да виждам къде тъпча бибероната Simple Smile а и да мога да го виждам.

# 677
  • София
  • Мнения: 1 740
Да не би да му е студено, защото по едно време и на мен ми се струваше че при нас спи по-добре, но като почнах повечко да го обличам и завивам в неговото легло и се оправиха нещата. Все пак при нас го топлим повече.

# 678
  • София
  • Мнения: 357
За това с коя ръка хваща - и с двете принципно, но с дясната е по-координиран и по-здраво държи. Лявата му е малко по-слаба като сила, но пък нея я тъпче повече в устата  Joy
До към трети месец оставях лампата в спалнята да свети възможно най-приглушено (мъжът ми сложи димер, за да мога да я регулирам), защото аз си мислех, че детето се страхува да спи на тъмно. Но един ден просто я изгасих и си спа без проблем, та от тогава сме на тъмно. Е, не е абсолютен мрак, защото през пердетата, от уличното осветление се просмуква светлина, колкото да видя къде ходя нощем.

# 679
  • Мнения: 1 073
Хей, успях! ММ излезе тази вечер, а аз успях сама да приспя двете деца. То и друг път се е случвало, ама той все си е бил тук, та не го е имало притеснението дали ще се справя, че винаги може да се притече на помощ.
Аз за акото мога да кажа, че почти винаги е зелено. Но пък не се притеснявам. Знам, че това може да се дължи на бързо преминаване на храната през стомаха. Явно и малкия е с право черво, като моето Simple Smile

Усмихва се когато заспива, в първите минути. Не винаги, но често. Последната седмица на два пъти ми изплака в ръцете едва заспал. И аз режиш, че сънува нещо. Иначе мисля,ч е спи спокойно, ама не съм сигурна, може просто да не го чувам. Движенията му май не са нещо стрнни. Некоординирана са, амам товас и е нормално. ДНес му беше сефтето с ремонтираната въртележка над леглото, за първи път видя животните да се въртят. Голямо чудене беше, че почннаха да се движат. И се опитваше да ги хване, амам все завършваше хванал двете си ръце. Много беше смешен. За стряскането - не много, най-често ако кака му се извика изведнъж нещо. Май даже само от нея се стряска, тя е като хала.
От известно време си упражнява едно гърлено викане. Много е смешен. Всеки път когато хване нещо или например, когато го обличам и му мушна ръката в ръкава и започва да вика и да се опитва да захапе ръкава. Много, ама много ми е смешен. И се смее.

Не помня дали писах, но неразположението от ваксината му мина за 1 ден. като резултат обаче му се подсече дупето. Не знам дали не беше съвпадение, при все ми се стори странно. Оправих го вече, та да кажа, че съм приятно изненадана от едно кремче дето получих в родилното като подарък. На българската био марка, няма да го споменавам, сещате се предполагам.

Отивам директно да си лягам сега, че напоследък почнах да се мотая / да си свърша някоя работа де/ до късно и ходя ненаспала се. А ако си легна веднага съм ОК. Та лягам.

Скоро свършваме темата. Напънете се за по някое заглавие и да избираме.
Августинчетата палците не смучат, предпочитат цялото юмруче. Simple Smile

# 680
  • Мнения: 1 390
Много готина идея за заглавие! Макар че моят малък лъв е на мнение, че след като има две ръце, и двете трябва да могат да влязат в устата наведнъж hahaha

# 681
  • Мнения: 834
Баба Зима вънка шета, Автустинчета ядат пюрета

# 682
  • Мнения: 159
Идва новата година,Августинчето подаръци ще има
Тропа на вратата баба Зима,коледните лампички блестят,Августинчето играе в снегът

# 683
  • София
  • Мнения: 357
ymemansi, може ли наистина от ваксина да се подсече Shocked Кое е това кремче? Марката за реклама ли ще се приеме - ако 'да', метни ми го на ЛС, че ми стана интересно коя е био марката - аз се сещам за една био, която е със сребърна вода.

mama irina, получи ли схемата на захранването от д-р Куманова? Аз я получих вчера - то и обяснения има, и таблица, ама при мен за някакви попари пише и захранване с глутен още преди годинката, пък аз си мислех около година чак. Ще я питам за разяснения, като отидем на повторния преглед.

# 684
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 746
ох моят юнак май пак е в кърмаческа стачка. От 2 месеца не харесва дясната гърда, но напоследък съвсем се влоши. Ако не е сънен или мега гладен, не я иска, ако е много гладен яде 5 минути и после пуска и рев. Ако я източа и му го дам от шише си яде с апетит. Т.е. гладен е, но има претенции Sad Преди помагаше кърмене ходейки, сега и така се дърпа. А само лявата да давам не става, той се наяжда от две, иначе си остава гладен. м

Днес цял ден се цедя и давам от шише и се наяжда много по-добре някак си..

възможно ли е да иска да се отбие сам или нещо подобно?

И исках да питам вашите бебета по колко ядат? Струва ми се, че кърмата ми е малко..знам, че уж сама се регулира и е нормално 4ти месец да са по-меки гърдите и т.н., но преди изцеждах по повече най-малкото...

имах наглсата да кърмя до 6  месеца, а ако трябва да призная една част от мен тайничко иска да минем на АМ и да започнем да спим...но все пак ми се иска да имам кърма и да издържим, остава само месец и половина, вече 4 месеца съм успяла, тъпо е сега накрая Sad

дали е малко за имунитета, ако е кърмен 5 месеца (все ще изкарам още 20 дена)?

и исках да питам кого да помоля за присъединяване към фейс групата- искам да покажа моя щурчо Simple Smile

# 685
  • София
  • Мнения: 357
Пипи2013, пусни ми на ЛС мейла, с който си регистрирана във ФБ. Ще ти пратя покана Peace

# 686
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 746
от мен:

Иде новата година, а за АВГУСТИНЧЕ– първи сняг и зима!

Забравих да кажа, че напоследък почти не спим. Първото будене е към 12 (преди  беше към 2), след което се започва будене по 10 пъти. Размрънква се, пускаме сешоар, кротва, изчакваме, спираме сешоара, пак се размрънква и така по 10пъти докато наистина заспи, после станало 6 и ставаме за ядене. Не знам какво му става Sad сигурно защото яде по-малко денем, но той не се буди за ядене ми се струва, просто не му се спи...аз съм и болна сега и го будя като кашлям

Последна редакция: вт, 23 дек 2014, 18:56 от Пипи2013

# 687
  • Мнения: 1 390
Дреб яде 140 мл кърма и ам, плюс-минус 20 мл. Обаче рядко е в минус, да не кажа почти никога. Ако имаш нерви и време да цедиш и да додаваш с ам пак е добре за имунитета. Най-добре е само на кърма, но аз съм "за" додаване на ам ако е необходимо. Макар че това може и да не повлияе нощния сън - сега им предстои на бебчовците нервен период, ние вече една седмица се гърчим в него. Не може да заспива добре, през деня ако не се люшкаме, гушкаме и кърмим въобще няма да спи. Добре поне, че в количката спи и се махна гадната мъгла. Нощно време горе-долу спи, но започна да проплаква насън, а преди не го е правил.

Един ден до Коледа, много ми е странно тази година, някак нетипично и различно Simple Smile  иска ми се дреб да може да вземе по-дейно участие вече hahaha

# 688
  • София
  • Мнения: 357
...Един ден до Коледа, много ми е странно тази година, някак нетипично и различно Simple Smile  иска ми се дреб да може да вземе по-дейно участие вече hahaha
Дани, не бързай - по Коледа 2015 най-вероятно ще искаме да закачим елхите на тавана Crazy И по този повод - едно клипче https://www.youtube.com/watch?v=fbnmvS-lRAk

# 689
  • Мнения: 438
Толкова му е добре на бебчо навън, а после и на мен ми е добре. Спи си без да мръдне с часове и после е един добричък, кротък Simple Smile. Иска ми се вече да е пролет и да сме постоянно навън, че с тези мъгли ми се увидя зимата. То по - добре да беше студена и снежна, вместо постоянно мрачна.
 Момичета, весели празници от мен и един щедър Дядо Коледа. Аз много съм слушкала тази година, та се надявам на гокям пидарък  Wink

Общи условия

Активация на акаунт