Сватба 2018 - II-ра част

  • 46 522
  • 730
  •   1
Отговори
# 1
  • София
  • Мнения: 22 948
Въпреки че съм женена от 2 г и половина, с удоволствие се записвам да ви следя, защото обожавам сватбените теми.  Heart Eyes А и ще се радвам, ако мога да съм полезна с нещо.

# 2
  • Мнения: 1 998
sea.sea, добре си ни дошла винаги! Със сигурност ще имаме нужда от хора с опит. Simple Smile
KaтастроФа, monikrisi, радвам се, че ви харесва.

Относно тейбъл картичките - и аз не мисля, че е добра идея да пишем номерата на масите в поканите, тъй като не изключвам възможността до последно да стават промени и поради същата причина смятам, че е удачно да се поръчат поименни тейбъл картички, защото винаги могат да се разместят, а при едно разпределително табло също я има тази опасност в последния момент някой да не дойде и да стане объркване.
Аз бях шаферка на сватба с около 200 души гости, където с още една шаферка играехме ролята на хостеси. Мисля че стана сравнително бързо настаняването. Неудобство е, че не познавахме хората и ги питахме за имена и ги търсехме в едни големи списъци, но пак се случиха нещата и нямаше объркване.

# 3
  • Мнения: 5 546
И аз мн се чудех преди няколко месеца за тейбълките, в крайна сметка имах такива и не сгреших. Имах и разпределително табло. Тейбълките ми представляваха картонени пеперуди в цвета на сватбата, залепени за чашите. По масите не сме обикаляли за наздравица да събираме пари, минахме набързо по всички маси съвсем неангажиращо по време на основното, за да питаме дали всичко е наред и да разменим няколко приказки. Имахме кутия, където гостите можеха да пускат картички и пликове по всяко време на вечерта. Беше на видно място до нашата маса. Това за мен, освен уелкъм дринка, е най-добрият вариант, защото не се губи никакво време. Кой, както го разбира.

# 4
  • София
  • Мнения: 371
Първо, мерси за новата тема. Аз съм  а вълна бюджет и незнам как ще се справя, трябвало е още от малка, като съм искала да ставам булка да почна да спестявам от закуски 😂 Някой знае ли как вървят цените при Ди джей Бедрос? 🤔

# 5
  • London, UK
  • Мнения: 301
Принципно и нашия първоначален план беше да имаме само списък с разпределението и някой от ресторанта да настанява, но ми дадоха много готина идея за табло и си го направих сама около 2 дни преди сватбата. Ако трябваше да го поръчвам нямаше да е удачно, защото до последно размествахме хора.

За ДЖ Бедрос знам миналогодишните цени, но знам, че вече не са валидни, така че няма да мога да помогна.

# 6
  • Мнения: 17
Здравейте, момичета! Simple Smile Колко бързо свършихте първата тема... Ентусиазмът тук е сякаш заразителен. Нямах време напоследък да пиша, но вече обещавам да съм по-активна.
Относно обикалянето по масите и аз много искам да го избегнем, заради опита по сватби, по които сме ходили. Най-сладкото време на купона се убива и веселбата спира. За сватба над 100 човека отиват около час, час и половина. През това време върви фонова музика, за да се чуват поздравите по масите, следователно останалите гости могат единствено да ядат и пият.
За тейбъл картичките ми казаха, че са излишни, ако има хостеса, която да настанява гостите. И в допълнение няма да сте "виновни", че приятелка Х се е наложило да бъде в еди кой си край на масата в ъгъла... Първите по време са и първи по място.

# 7
  • София, България
  • Мнения: 3 589
Sunflower, много благодаря за новата темичка! Страхотно си се справила! Много е красива! 🌷

Така, ние ще имаме и табло с номерата на масите и имената, а също така и тейбъл картички с име и фамилия. Не искам хората да се лутат и чудят, нито пък да чакат хостеса/агентка/приятелка първо да настани едни, после други.. “ ама вие този Георги ли сте от 3-та маса, или онзи Георги от 5-та маса”. Отделно смятам в един близък мой човек, който ще познава 90%от гостите(примерно майка ми) да има списъка с гостите и масите ако все пак някой има затруднение. За сега така е замислено.. Simple Smile

Ако не се лъжа през времето за обикаляне, сервитиорите използват да сервират вечерята на спокойствие?

Алиса, не става ли суматоха с оставената кутия? Всички ли разбраха, че има кутия, в която да пуснат картичките и пликовете?

За бюджета.... не ми се говори! 💶💶 А и като гледам за каква печалбарщина на наш гръб става въпрос. Simple Smile  Но пък е голяма емоция, заслужава си всеки лев!

# 8
  • Мнения: 64
Супер е новата темичка и аз се присъединявам. Relaxed
Ние доста напреднахме с организацията (нищо че има 11 месеца Sweat Smile)... Имаме вече ресторант, DJ, фото и видеооператор – само църквата ни остана.
Нашият ресторат не предлага никаква украса и много от нещата мисля да си правя сама. Много малко неща ще искам от агенция, но ме притеснява тoва, дали ще мога от предишния ден да си украся залата? Защото реално повечето неща като съм си ги правила аз, няма как агенцията да ми ги подреди по масите. А ако трябва да ходя в деня на сватбата – ще стане лудница. Ще се радвам ако споделите мнение и опит в подобна ситуация Stuck Out Tongue Winking Eye Hug

# 9
  • Мнения: 3
Здравейте! И аз се включвам да наблюдавам темичката! При мен ситуацията е малко особена-за догодина ще организираме не 1 а 2 сватби- моята и на сестра ми Simple Smile Сестра ми се сгоди миналата Коледа и понеже живее
в Германия й помагам с организацията. За сега имаме дата за нея-18.08.2018 и поочти сме резервирали хотел. Аз от 2 седмици имам пръстенче и съответно за сега нямам нищо планирано, освен че ще е догодина Simple Smile
Имам въпросче: Знаете ли дали са нужни лични документи и на младоженците, и на кумувете, за да запазим дата в ритуалната? 

# 10
  • София
  • Мнения: 22 948
Личните карти или копия от тях на младоженците трябват, за да се запази дата.

Тези на кумовете се представят по-късно, а може и в деня на сватбата даже.

# 11
  • Мнения: 6 298
Много красива нова тема! Хайде да е на късмет и любов на всички! В края на този месец стартираме с купуване на халки, а може и рокля , обувки, чанта...

# 12
  • Мнения: 25
Здравейте.

Нека и аз да се включа в темата.

Предстои ми сватба през септември 2018 - още няма конкретна дата. Исках на 15.09, но поради претенции в родата на моя, не може. Исках на 22.09, но ритуална зала Варна не работи на национални празници, да не говорим какви са цените за ритуала....

Като Ви гледам всички Вас, си мисля, че хич няма да я скалъпя...освен младоженец друго нямам Grinning

Някой има ли предложение за ресторант във Варна и региона? Не искам на Бризовете, Аква или Хоризонт.

Моля, помогнете! Вече сънувам кошмари, че се празненството е пред блока. Голяма бяла маса като от рекламата на Ариел.....

# 13
  • Мнения: 198
Здравейте.

Нека и аз да се включа в темата.

Предстои ми сватба през септември 2018 - още няма конкретна дата. Исках на 15.09, но поради претенции в родата на моя, не може. Исках на 22.09, но ритуална зала Варна не работи на национални празници, да не говорим какви са цените за ритуала....

Като Ви гледам всички Вас, си мисля, че хич няма да я скалъпя...освен младоженец друго нямам Grinning

Някой има ли предложение за ресторант във Варна и региона? Не искам на Бризовете, Аква или Хоризонт.

Моля, помогнете! Вече сънувам кошмари, че се празненството е пред блока. Голяма бяла маса като от рекламата на Ариел.....

Спокойно, всичко ще се нареди Wink
Само че за идеи за локации ми се струва необходима малко повече информация - за колко души горе - долу търсите ресторант, какъв стил, само Варна или и околностите? 😝

# 14
  • Мнения: 119
Здравейте.

Нека и аз да се включа в темата.

Предстои ми сватба през септември 2018 - още няма конкретна дата. Исках на 15.09, но поради претенции в родата на моя, не може. Исках на 22.09, но ритуална зала Варна не работи на национални празници, да не говорим какви са цените за ритуала....

Като Ви гледам всички Вас, си мисля, че хич няма да я скалъпя...освен младоженец друго нямам Grinning

Някой има ли предложение за ресторант във Варна и региона? Не искам на Бризовете, Аква или Хоризонт.

Моля, помогнете! Вече сънувам кошмари, че се празненството е пред блока. Голяма бяла маса като от рекламата на Ариел.....

Още една варненска булка 😃❤ Добре дошла.Да ти кажа честно аз съм в паника.От 5 дни търсим място и е лудница.Или нашите изисквания са много или просто не са останали дати и места.Обиколиме почти всички хотели и варианти около Варна.В крайна сметка харесах единствено място ка 90км и естествено на другата част от родата не им хареса.И като цяло съм на етап ,,няма угодия”.Аз искам да е красиво и си го представям по един начин,търся определени неща,а от другата страна гледат храната и да ,,спестим от нещо”.Моето семейство сме на мнение,че разликата в куверта от 50-60-70 лв не е фатална,ако получаваш нещо съвсем различно...А от другата страна ми се предлага Корал и изпадам в ужас 😅

Общи условия

Активация на акаунт