Коледни украси греят, Августинчетата гукат и се смеят

  • 28 995
  • 739
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 1 390
И дребен много се разсейва. Астинед, не е от ам-то - на човека приоритетите са му други. И аз се чудя как може да се разсейва дори в лампата, докато яде - поради липса на други интересни неща hahaha
Elliee, супер за наспиването, честито Simple Smile  пожелавам да не е изключение. И супер, че е здрава мадамата. Стискам палци леко да понесе ваксините! Дреб се задавяше с водата, когато биберонът беше с по-голяма дупка. С толкова стимулация нищо чудно да имаш купища кърма, ллл бяха препоръчвали да се изцеди малко преди кърменето или да се кърми в биологичната поза, за да може гравитацията да намалява струята. Все пак мамите, които кърмят, може да дадат и друг съвет, аз карам по спомени Simple Smile

# 496
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 746
Аз мисля да пробвам наистина да спра шоколадовите по съвет на мама ирина и да видим дали ще има промяна. Ще пробвам така поне седмица, днес така или иначе не съм яла сладко. Ще ми се отрази добре и на килограмите, че всеки ден поне по 2 пъти ям течен шоколад или десертчета...Даже досега май никога не съм издържала седмица без шоколад, но вярвам, че ще успея.А в четвъртък записахме час при гастро, за всеки случай преди празниците да го погледне.

А тиквата май наистина помага за кърмата, вчера хапнах вечерта и после бебо сука доста добре. А и е добра алтернатива за десерт вместо шоколада- печена тиква с мед и орехи Wink ммм утре пак ще купя.

# 497
  • Мнения: 157
Да драсна един ред докато сме спокойни на шезлонга...
Да ви споделя днес открих начин на кърмене дето заставам в по-полегнала поза и така като че ли на него му беше много добре, заигра си се с ръчичката докато се храни и взехме че откарахме цели 13мин. Доволна съм и бях супер щастлива като открих начин да се храни по-дълго.
Пу, пу, само дано да не урочасам нещо, че човек тъкмо вземе да се похвали и .....знаете baby_neutral

# 498
  • гр. Разград
  • Мнения: 11
Здравейте, искам да ви попитам за някакви капки или кремче за лекуване , по скоро за  връщане на зараждаш се ечемик , който да е съвместим с кърмене .
 Дъщеря ми си капна вече кърма , но не знаем, дали ще помогне и ако да , колко пъти да го прави

 

# 499
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 764
Здравейте, искам да ви попитам за някакви капки или кремче за лекуване , по скоро за  връщане на зараждаш се ечемик , който да е съвместим с кърмене .
 Дъщеря ми си капна вече кърма , но не знаем, дали ще помогне и ако да , колко пъти да го прави

 
Пробвахте ли да натриете с нещо златно? Не знам дали действа, малко са бабини деветини, но може пък да помогне.

# 500
  • София
  • Мнения: 357
Да, натриване със златен пръстен - самото търкане го разнася. Като малка много страдах от ечемик - много неприятна болка. Също така и да пие бирена мая и да продължава с капането на кърма. Капки, които да действат против ечемик, аз така и не открих.

# 501
  • гр. Разград
  • Мнения: 11
Благодаря ви , ще и кажа да пробва с пръстена да го натрие и ще продължи с накапването на кърма .
Утре , ще споделя резултата  , дано да е положителен .
  elliee, много се радвам ,че сте спинкали спокойно , дано така да продължите и занапред

  Приятна  вечер ви пожелавам!

# 502
  • Мнения: 438
Мами, налага ми се да спра кърменето през деня за известно време. Колко пъти на ден трябва да цедя, за да потдържам лактацията и по колко време?  Да цедя докато има мляко или да продължавам да цедя и на сухо? В последно време имаме само едно нощно хранене към 3 часа, но предвид ситуацията мисля да го събуждам да яде и в 6. Надявам се, че така също ще допренеса за по - добро стимулиране. Страх ме е да не спре кърмата или да не се отбие малчо и се чудя как да постъпя.

# 503
  • Мнения: 397
Да ви кажа и аз прекалявам със сладкото...може и от това да е  neуспеешwsm78
Кремолин,според мен трябва да се цедиш по колкото пъти ядете  по принцип. И ако можеш около 120  мл,ако успееш така после за 1 ден ще бебочето ще трябва да стимулира повече - колкото е нужно.
Аз да ви се похваля - разбрах що е болка - да ти дойде цикала,дъщеря ти да ти бръкне с изключително тънките си и остри нокти в окото, да се хлъзнеш на теракота , за да разбереш,че можеш да правиш шпагат,при което подутото ти и обелено коляно ,дори да не ти прави впечатление на фона на усещането как единият яйчник ти е заседнал в гърлото ,а другия ще пане всеки момент от зеещата дупка от секциото  Mr. Green Laughing Laughing

# 504
  • Мнения: 8
milkras: относно ечемика - с кърмата ще се оправят нещата, но ако все пак решиш можеш и fucitalmic collyr да вземеш! Той става дори за бебчета!

# 505
  • София
  • Мнения: 357
Espresso, май не ти е било ден Hug Лягай си, утре ще е по-добре, обещавам Peace
И на мен ми дойде за втори път и с около месец закъснение от очакваното - първият път беше страшно положението, да видим сега как ще е.



дописвам: Момичета от София, някоя виждала ли е някъде да се продават още Pampers Sensitive - ако ''да'', моля, кажете къде - ако трябва и до другия край на града ще отида да ги купя? Май са ги заменили с Premium care - не видях, че са такива вече и подведена от белия пакет взех, но не ми харесват, за разлика от Sensitive.

# 506
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 764
Моята радост не трая дълго. Пак си имах танцуващо бебе. И сладкото няма да е причината. Sad

# 507
  • Мнения: 834
Мами кажете с какво да лекувам гърло? Заболя ме през нощта  #2gunfire А моето момче си легна в 22,30 и чак сега се събужда  Joy

# 508
  • Мнения: 616
аз винаги съм имала гнойни ангини,и по време на бременноста малко да ме заболи гърлото пиех тонзилотрен-сега също,хомеопатично е и нямаше проблем по време на бременността предполагам ако кърмиш също няма проблем,можеш да прочетеш листовката,макар че както на всяко друго лекарство сигурно ще пише да се консултираш с лекар  Peace

# 509
  • София
  • Мнения: 1 740
Като бях бременна постоянно се разболявах в началото. Смучех прополки, и стават всякакви сиропи за малки деца, а аз лично бях много доволна от Ен Ти Тус. Взимах си и джинджифилови бонбони, а съм си правила и настъран джинджифил с мед и лимон. Предполагам, че това което е било ок при бременност ще е Ок и при кърмене. Е взимах и Клеева тинктура, която вече може да не е съвсем Ок за кърмене. На мен те ми действа много добре за имунитета. Сега съм я сменила с едни други капки.

Ох моя човек два дена не е акал. По принцип ака през ден и вчера му беше деня за акане, както обичам да казвам. Но нищо не се случи и тази сутрин измерих температурата в дупе, но още няма ефект. Сега си дремва сутрешно и ще видим след това. Вчера след баня и в 5 сутринта на яденето върна мляко (нещо което не се е случвала от многоооо отдавна) и мисля, че причината е именно това, че чревцата са му задръстени. Като знам през ден какво чудо излиза и се чудя къде го побира - че то аз понякога не свършвам толкова работа Simple Smile Сега сутринта му дадох една доза по-малко и не повърна. Сърди си се, като свърши шишето, но то имам чувството, че колкото и да дам все ще се сърди. Да кажа, че си правим редовно гимнастика, помасажирах и коремчета, та направих всичко с което уж се улеснява работата. Ако се забави работата до вечерта ще прибягна и до мушкато.

Общи условия

Активация на акаунт