Искам да кажа ... (12)_24.11-30.11

  • 53 855
  • 1 387
  •   2
Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 23 706
Нино, аз съм върл фен на баба ти, разказвай по- често за нея, винаги ме усмихва:)))
Янтра, а Мецан каква му е тезата, че мъжО требе да чеше коремна дивана и да вика слатата иска оцет и сипи ракия ?! Браво на твоят спечели симпатиите ми:)
Не съм сигурна, не го чета много-много защото не ме вълнува. Мисля, че поддържа тезата, че жената трябва да е домакиня, а мъжът .... мъж. Но аз го дразня Simple Smile

# 691
  • Мнения: 4 785
Подсетихте ме за моята баба, аз се радвам,. че не живея с нея обаче. Всъщност бабата е върхът, огИн е, както сама си казва. На 83 е, да е жива и здрава, и е по-жизнена от мен, миналата година я сваляхме от върха на една ябълка "... оти кака ти я е страх да си набере и я се качих! Ама видох комшията едни боклуци си е турил до оградата, само да слезем, че му кажем аз!!"

... варят с бабките ракия на партия. Вуйчо ми и чичо ми си нямат работа и й звънят от "Агенция по акцизи на алкохола", щото варила незаконно и сега идвали да я глобят. Реакцията на баба ми "Уууу, не е верно това! Я не варим, Ичко вари!". Ичко е услужливия комшия, който им е предоставил казан...

... кастрирам й котката. Съседката й казва, че като се кастрират умират до 3 дни. В продължение на 7 дни звъни всяка вечер, за да ни информира "Па она мачката и днеска не умре!", "Бабо, нали ти казах, че няма да умре! Стига си ме занимавала с глупости", "Ема виж са, оно я си се натсроИх и си я чекам!"  Crazy

- Преди около 7-8 години, още имаше 2 крави. Едната се хлъзнала от едно мостче, ноември, студ и паднала в реката. И баба ми се хвърлила след нея и я е държала 3 часа в ледената вода, докато я потърсим. "О па как нема да се фърлим бе! Она чеше да си замине иначе кравата, па оно голема работа - студено, студено па на вторио час вече ич не ми дремеше, оно се едно немаш крАка, големо чудо, ама по чеше да ме е яд кравата да си замине!" Почти мога да си я представя с какъв плонж се е хвърлила.

- получава инсулт. Не казва на никой. "Епа оно я си усетих, че нема баш да си заминем и си викам, какво сега да ги притеснявам, оно ако си е писано и докторо да дойде - кел файда!"

....  - Уууу я спри тука да се снимам!
 - Защо?
- Е да си турим снимката на паметникО!"
 -  #Crazy #Crazy #Crazy Моля!?!?
- Е, я не че че умирам, ама да си е готово... От друга страна ние тука си се събираме с жените да си пиеме та се повозвърнах, да ти кажем!

.... и до утре мога да пиша за баба ми, но да.... добре, че не живееме заедно Laughing Но обожавах като дете да съм при нея, още от тогава си беше "луда бабка", във всичките ми бели ми беше партия  Crazy, майка ми полудяваше просто  Mr. Green Много си я обичам!

# 692
  • Мнения: 4 290
.
Кучето нощес строшило вратата си и излязло. Изровило е огромна дупка на бабето в градината.
Това не е куче, вика, това е язовец. Баща ми заключи, че е най-тъпото куче на света, дори го нарече мило - тъпанар  Shocked
Намерихме го като малък и понеже е породист, та решихме, че е загубен. Само след няколко дни баща ми отсече, че "това чудо не е изгубено - изхвърлен е, изгонен".

веднага си представих  прасето на Пурко  Laughing
Поздрави на баба ти.

Жаки, наздраве!



Мяу, и на твойта баба поздрави Joy

# 693
  • Варна
  • Мнения: 6 321
Мър, усмихна ме баба ти! Hug Laughing
Абе да са живи и на крак! Аз баби нямам де.

# 694
  • Мнения: 2 674
Спаяването на свещената крава! Laughing Това е невероятна случка.

Жаки, иди направи някакво дарение и забрави за случката. Peace

# 695
  • Пловдив
  • Мнения: 23 706
Ако трябва просто да се похваля - нали ходих на родителска среща в детската градина. Първо общи приказки пред всички, ала-бала, последна година в градината какво им е входящото ниво. После индивидуално ни привикват по азбучен ред. И аз си чакам, нали моето с Ю. Оставам последна, влизам, и те - "На вас няма какво да ви кажем, той навсякъде е много добре, проблеми няма, всичко е овладял, много е напред с материала, той чете, той смята, той не знам си какво. "

Само да ми го бяха казали по-отначало налЕ, да не изчаквам всички като няма за к'во!

# 696
  • Мнения: 22 450
Мяу, баба ти е просто....уникум. Simple Smile

Аз ще подкарвам децата към леглата и лягам и аз...че нещо ми е изморено.

# 697
  • Мнения: 4 892
Яна, ужасни са и ако не му бяха спортните дрехи за футбол, щях задължително да ги препера. Сега като ходи да рита и ще ухае на фея на другите пръчове.
Бабето има вето, забрана да се доближава до дрехите ни. Защото ги слагаше както и падне, квото било в коша и се слагало заедно. Да съм ги слагала тогава предварително отделно. Е то така трябва 5 коша да наредя в спалнята. И постоянно боядисваше дрехите. Мъжът ми редовно се сдобиваше с розово бельо. Но ми беше научила цаката и ми се обаждаше в работата преди обяд да ми каже - Нине, бабе, язе направих беля. Боядисах дреите. И аз побеснявам, но докато се прибера и ми е минало.

so what? едно към едно с прасето на Пурко - слонът от Странджа планина.
Изпоял е каквото може около гаража. Днес един маркуч докопал. А падне ли от простора нещо - забрави. Гащи, кърпи, а най-обича чорапи. Но и беля ни отваря. Понеже яде от дървата за зимата и беше се задръстил та сума ти пари за лекарства дадохме, да не говорим колко го жалихме това говедо.

Мъ℘♥Мяɣ  hahaha  страшна работа. А моята на нас ще ни докара инсулт. Веднъж извика толкова силно и сърцераздирателно " Аууууууууу, лелееееее", че помислих, че е видяла най-страшното нещо на света. Получих сърцебиене, а тя довърши - забравих да извадим пилето от фризеро!

# 698
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Божеееее, боже умрях от смях с вашите баби! Да са ви живи и здрави и все така обични!  Hug
Обожавам хората на Северозапада, много са забавни, весели, освободени. Няколко познавам и всичките са ми на сърце! Мър, баба ти звучи като от него край!

# 699
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 849
Видяло се е, че ще правим отбор на бабите в темата. Да са ви живи и здрави, големи образи са!Добре ни развеселиха.

Нино, у нас вето върху прането съм наложила на свекър ми. Когато беше малка дъщеря ни, идва един ден и реве: "Виж дядо какво ми е направил новия костюм". Туника с панталон - зимни бяха превърнати в летен комплект - с къси ръкави и къси крачоли. Ами човекът просто пере всичко на 90 градуса - бяло, цветно, памук, синтетика. И не подбира - да напълни пералнята, да не върти полупразна. А как прави сладко, че и разни други постъпки...  Joy

# 700
  • Мнения: 4 785
 Hug

 Nino
, те може и сестри да се окажат накрая  hahaha

Shagya, шопкиня си е от софийско, родом от звучната Локва, или с. Редина., После се е оженила в село до София. Тази година се качвахме до там, уникално място, пътят беше екстремен, но си видя родното място на връх рождения си ден, през целия път "популичА" (или иначе казано - мрънка), но горе намерихме нейни роднини, които не беше виждала от момиче, такава емоция! Такива ревове! Братовчедка й, която е на 90 г. й били казали, че има рак, напреднал, няма шанс, от 6 месеца повече не можела да изкара, бабата казала, че в София няма да умира, а ще си мре на Локва и се качили дъщеря й и зет й... нали само 6 месеца. Та оттогава са минали 10 години  Crazy Обещахме й на пролет пак да я качим.

пп - мъжът ми се забавлява като малко дете с нея, защото го учи на нови думи...

# 701
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Уникални истории, благодаря ви, момичета!

# 702
  • Мнения: 3 867
Жаки, радвам се теб. Наздраве!
Токова хубави новини в темате днес, че дано така да продължава. Стиснете ми едни палци, че утре е първа фаза от моето начинание.
Бабите Ви са уникуми.

# 703
  • Мнения: 6 604
Браво на Лудогорец. Дано успеят да победят този път. Само се притеснявам за коментатора. Ще вземе да получи някой инфаркт от вълнение.
Ванини- успех и от мен. Praynig

# 704
  • Мнения: 4 785
Ваниниnewsm10

Жаки, сипвах си обещаната чаша вино!

А и майка ми пак така ме ядоса, защо е решила, че имаме връзки из всички институции. Ходи там, направи това и онова. Ама чакай малко бе, аз съм си подала жалба по канален ред, още нямам отговор - ходи до началника  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт