Искам да кажа ... (12)_24.11-30.11

  • 53 836
  • 1 387
  •   1
Отговори
# 945
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
...Куркума, не си прав. ......Тонове изядох!То-но-ве!

Така ли? Ами плановете да забогатея чрез круши? И онази къща, дето е само дърво, камък и вар, била е сън само? Няма я? Ти се шегуваш, нали?

Хладно беше лятото, хората са се гушкали повечко и ето на - бебета.

Няма дюли, права е жената, Нино. Все едни криви, болни. Аз едва турих няколко в кацата със зелето - за аромат и трайност. Комшийките направиха вървище да си вземат и те за зевлето преди седмица-две - ама няма. Поизбираха от падналите и си тръгваха кисели, хем и с подозрения.

# 946
  • София
  • Мнения: 18 679
Жаклин, много са нещата, които в някаква степен подсилват имунитета, сигурна съм, че ги знаеш всичките, но истината в крайна сметка при дечковците е, че просто в един момент ги израстват нещата и нищо кой знае какво друго не е необходимо. Търпение!
Според мен пък тези противоалергични препарати не са безобидни. И на моя големия ги изписваха на кило, нали все спазми правеше, но никога не съм ги одобрявала. Честно, имала съм чувството, че колкото повече лекарства се дават, толкова повече боледува детето. Спрях всичко, минах на хомеопатия и дали от нея, дали от спирането на приема на конвенционални лекарства, дали просто го израсна, не знам, но е факт, че бронхоспазъм не е правил вече 7 години, а твърдяха, че вече е за диспанзеризиране с астма.

Куркума, разбира се, че се шегувам. За тебе даже круши ще спра да ям, да видиш колко те уважавам! Който ме познава, знае, че отказът от храна ми е висша форма на жертвоготовност Naughty

# 947
  • Мнения: 14 654
Имало някакво приложение на дурекс, което те кара да си купуваш презевативи. Някак си, не знам точно как, но през телефоните за всеки случай, се пръква виртуално бебе, ама в телефона на мъжа и трябва той да се грижи за него. Реве му, нааква се, сърди се, въобще същинско тамагочи, ама го взимаш от Дурекс. Ако обаче купиш презервативи и сканираш баркода, те оставя на спокойствие за известно време без да се обажда. Аз обаче на Дурекс никак не им вярвам, защото точно техните не предпазват срещу гадно тамагочи. И не само аз го казвам, наоплакваха ми се приятелки.
пп: И моя големият като сина на Белинда. Израства се, личната лекарка ми обясни и точно какъв е механизмът на спазъма и отшумяването с възрастта, но стигнеш ли до клиничната пътека като малък, си караш така. И да, не са безобидни противоалергичните, съсипват черния дроб с невероятна бързина.

Последна редакция: чт, 27 ное 2014, 23:09 от Янечек

# 948
  • Мнения: 6 604
Жаклин, толкова съжалявам,че докторката,която излекува Мими вече е пенсионерка. Иначе бих ти я препоръчала веднага. И ние бяхме с бронхиолити и състояние пред астма. Слава Богу, вече отдавна сме подарили инхалатора, който присъстваше редовно на моето нощно шкафче.
Ще го израсте малката,дай й малко време. Hug

# 949
  • Мнения: 12 992
Много влага има в къщи, дали това не я провокира? Чак мухъл избива, на приземен  етаж сме, долу само гаражи, от някъде идва тази влага сякаш по стените пълзи, абсорбатори съм сложила, не помагат.
На пролет трябва да търсим решение на този проблем.
Лекарката спомена думата астма и щях да откача. Много се надявам и тя да го израсте.
Още малко ще отидем на топло, много добре и се отразява морския климат, дано там не кашля, за всеки случай инхалатора ще го взема, върши ни много работата. Преди лягане си седя без да гъкне с маската, примири се завалийката.

# 950
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 839
Откакто не спя, чета почти денонощно - основно на четеца или лаптопа. Просто ми е по-лесно и бързо снабдяването с такъв тип книги.  А и цялата библиотека е винаги с мен.  Grinning Ама не изпускам и възможността да се снабдя и с хартиено издание, ако няма електронно.

Жаки, бързо възстановяване на малката! Момичета, дано да намаляват болестите при децата ви.

# 951
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Пасивна вентилация ви трябва, Жаки. Това е система от отдушници, шахти и въздухозаборници, ама почти няма специалиости по това (в по-страите криминалето все през вентилационнит ешахти се подслушават. Повечето ОВИ продават готови системи, чиито дистрибутори са - няма индивидуален подход, няма мисъл. Имате ли дренаж около основите? С какви стъкла е дограмата ви? какви настилки имате? Тия работи имат значение. Много помага добра камина - да я припалвате от време на време.

# 952
  • Мнения: 14 654
Влагата веднъж пречи, веднъж помага, има различни видове кашлици. Сигурно знаеш, че продават специално овлажнители за въздуха в детската стая, защото сух въздух не е добре. Освен това инхалацията също е овлажняване, виж мухълът е гадно нещо, но надали точно той ще предизвика проблема, по-скоро алергия от мухъл може да се придобие, след като си се докарал с редовен прием на какви не лекарства, до състояние да си алергичен към всичко.
Пази детето да не се разболява, спри го от ясла поне за зимата и ще ти е здраво.

# 953
  • София
  • Мнения: 18 679
Жаклин, да, влагата и спорите на мухъла са много силен провокатор точно на такъв тип кашлици. Надувай парното на макс и винаги дръж малко прозорче леко открехнато, да влиза свеж въздух отвън. Малко финансово идва, ама нали е за детето...

# 954
  • Мнения: 12 992
Куркума, уж хубава дограма, паркет, климатици, за съжаление нямаме камина. За дренажи трябв да питам, преди 30 години е строена къщата, преди 5 изолирахме и сменихме всичко.
Май другата зима ще я караме в къщата на свекърва ми, на отделен етаж и нея я няма, но ще ми е криво. Не го чуствам у дома. Ако обаче е от тъпия мухъл и Жаки боледува така, няма да се чудя. Трети етаж е с подово, парно на нафта и няма влага със сигурност.
Янечек, спрях я, от септември до сега е ходила общо 12 дни, няма смисъл. Март, като си дойдем пак ще опитаме.

# 955
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 839
Жаки, и тук имахме мухъл миналата зима. По принцип си е влажно, почти всеки ден си вали. Хазяинът ни донесе един препарат, специално за мухъл и плесен. Чичо му имал фирма за производство на бои и гарантирал за него. Мазах стените, засега няма. Не мирише. Помня, че беше немски. Мога да проверя наименованието му, ако мислиш, че ще е от полза.
Преди малко видях в другата тема за номинациите - честито!

Да се допълня - честито и на Антигона. (ама като не се ровя из клюкарника...  Grinning, пропускам)

Последна редакция: чт, 27 ное 2014, 23:50 от YanaDG

# 956
  • Мнения: X
Тук вали, не вали, влагата е много висока. В момента е 94%. Но грам проблем не сме усетили от това. Нито за нечие здраве, нито мухъл съм видяла. Строителството им е такова, а може би има значение, че температурните амплитуди през нощта и деня не са изобщо големи и по принцип е топло, т.е. няма почти няма разлика вън и вътре.
Мухълът според мен е проблемът, не влагата. От нея кожата става хубава и косата расте като луда. Заедно с всички останали косми де.  Mr. Green

# 957
  • Мнения: 7 690
За първи път чувам влагата да влияе на растежа на косата Laughing Знам, че колкото по-голяма влага има във въздуха, толкова повече влага задържа и косата. Следователно в зависимост от количеството протеин и влага в косата зависи и нейното "поведение" - понякога тя изглежда суха и крехка, а понякога мека и отпусната.
За растеж сега разбирам и изобщо не съм съгласна.

# 958
  • Мнения: 2 674
Другарки и другари, искам да кажа, че днес разбрах защо хората имат по две фурни.
Някой ден и аз ще си сложа две.

Гостито ни се отложи заради лошите атмосферни условията и отсъствието на електричество в дома на домакините. Хапнахме, пийнахме и сега се отчитам полегнала на диванчето след тежкия ден.


Мама прави два вида сладко от дюли. Като направя ще се похваля. Бяло и розово.

Янтра, лилавите картофи като ги сварих не бяха толкова ефектно лилави. Може да има някакъв такъм. Бяха бледо лилави. Tired

Последна редакция: пт, 28 ное 2014, 02:11 от Серафима

# 959
  • Варна
  • Мнения: 10 556
JACKLIN*, като написа влага се сетих как моя позната ми разказва за голямото си момче, което с години кашлял. Страшна работа, страшна кашлица, страшни изследвания, страшни, силни лекарства. Доктори в София, Варна, какво ли не и така няколко години и няма ефект и няма.

Накрая си сложили влагоабсорбатор и всичко спряло, като с магическа пръчка.

Момчето сега е с леко наднормено тегло, заради силните лекарства, които е пило месеци наред.

Нямам представа дали кашлицата е една и съща и т.н., просто се сетих какво ми разказва тя и аз бях много впечатлена.
------------------------------------------------------------------------
Мноооого обичам да чета П.Г. Удхаус. Любимо чувство за хумор  Heart Eyes Чета наум и се смея на глас Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт