Искам да кажа ... (12)_24.11-30.11

  • 53 882
  • 1 387
  •   1
Отговори
# 1 110
  • Мнения: 4 199
Приятни почивни дни и от мен, да се вдигне мъглата и да потегляме да щипя бебешки бузи, че не се трае.
В една малка чашка мъжът ми си беше сложил лещите, аз търсех с какво да си гаврътна хапчето и ги изпих. Глупаво е да питам какви може да са последствията, освен едни бастисани лещи, тъй като едва ли някоя от вас има и ще има подобен нелеп челен опит с това. Това си е за муньовщините. Blush

# 1 111
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Даун е писала в темата за плащането на сватбите обръщение към мен, но ако отговорех там, трябваше да отклоня темата. Затова искам да кажа тук - да, смятам, че с кръщенето се натрапва религия на дете, което не е устойчиво и е податливо да приеме нещо, което не разбира. Това е несъзнателно(а понякога и умишлено) промиване на мозък. Още смятам, че се извършва тук не заради някакви твърди убеждения, а заради мода, заради суеверие даже, че нещо може да му стане на детето, ако не е кръстено.
Изразявайки такова мнение, искам да кажа, че не го правя за да се направя на някаква, а за да кажа своята позиция. И там, в темата, го написах за да покажа на авторката нещо, което тя самата започна, а именно традициите какви били и кой плащал. Самото кръщене като такова е също повече показност, както е сватбата, отколкото някакво твърдо убеждение.

# 1 112
  • Мнения: 4 199
А, сега видях, че тази тема е спечелила читателския вот за тема на годината. Много се радвам, поздравления и за Лиляна за реализацията й.

Не харесвам подобни полемики кой, как и защо и коментиране на чуждия избор, който може да е продиктуван от милион фактори, обусловени от конкретна ситуация и момент, но това са едни от най ''харчените'' теми във форума съм забелязала.

Макар да няма особена връзка с дадения от Лиляна пример, по идентична причина не съм и няма да продупча ушите на детето, докато самото то  не пожелае да направи подобен избор, който да не му е натрапен.

# 1 113
  • София
  • Мнения: 10 825
Моля ви, обяснете ми като на индианец как мога да си го поръчам от тук за България и колко ще ми е доставката.  Embarassed

# 1 114
  • Мнения: 7 201
А, сега видях, че тази тема е спечелила читателския вот за тема на годината. Много се радвам, поздравления и за Лиляна за реализацията й.
Поздравления за Лиляна!  bouquet
Темата действително е интересна и много полезна. Намирам много отговори на въпросите си, понякога е забавно и никога не скучая.
Поздравления и на пишещите в нея! Тя нямаше да бъде такава, без тяхното участие.

# 1 115
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
За дупченето на уши някои казват, че детето искало. А детето е на 3-4-5, а някои и доста по-малки. Ми моето е на 10 почти и още не е поискало, никога. Носи пръстенчета, герданчета, но обеци не е пожелала.
А кръщенето, добре че е "юзър френдли" и няма необратими последствия както е обрязването и добре че е направено само заради модата и след това не обръщат чак такова внимание на религията, та детето може и да изгради някакво неутрално мнение за тази част от мисленето си.

Поздравленията са за всички, които правят темата приятна.

# 1 116
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Добро утро,

Киндъл-а не знам имат ли си вносител сега. Предишният вече не го внася, внася Покетбук. Такъв взехме на свекърва ми, няма грешка от август до сега. Мисля, че само веднъж го зарежда, а не е като да не го ползва. Конкуренция на Киндъл са NOOK® by BARNES & NOBLE - даже не знам дали не са по-добри.

И аз не продупчих ушите на децата с идеята да стане, когато те поискат. Е, Констанца все още не иска и да чуе. Аз бях в 3 клас, когато пожелах, но вече от няколко години не съм слагала обици (или обЕци) и вече едва ли бих могла да сложа. Иначе с една приятлека, като бяхме на 15-16-17г самостоятелно си дупчихме по втора дупка на едното ухо. Луда работа.

# 1 117
  • Мнения: 13 003
Добро утро! Честита победа на любимата ми тема и поздрави на Лиляна, за това че въпреки всичко изписано за нрава и, тук поддържа добра атмосфера, не се поддава на провокации и на всички ни е приятно да четем и пишем, това което Искаме да кажем:))
Исках да ходя на фестивал на боба в едно село близо до града на брат ми, но много студено, бе . А и ме е страх за Жаки, иначе така обичам съботи, панаири и цялата атмосфера по такива събития:)
Благодаря заинформацията за влагооабсорбаторите!
Дали по Коледа ще има по- добра цена на Киндълите, че два искам или това ще е намалението?
И аз, като Онна не съм пазарувала от Амазон и не знам как Embarassed
Искам такъв четец, защото уж бил най щадящ за очите, а аз имам проблем с моя астигматизъм.
Джулка, голяма простотия се сетих покрай твоите лещи, да кажа ли или сама да си се хиля:)
Ще имаш едно добре виждащо дупе днес Joy

# 1 118
  • Мнения: 14 654
Племенницата ми е от момиченцата, които едва проговорили, вече настояват за обички, но аз и друг път съм писала каква кокона е, нейното е направо страшна работа - излиза накичена с пръстенчета, герданчета, непременно чантичка и се пазари за грим. Мисля, че беше на 4 или 5, когато й ги пробиха. Освен всичко друго, е и глезла, но гък не каза, че я боли, толкова много искаше.
И аз си спомням колко много сме молили майка да ни пробият ушите, пробиха ни ги най-накрая, пък сега обици слагам само при повод, в ежедневието не нося.
Моите са момчета и не са ме молили да им дупча ушите, но и да поискат, няма как да им кажа, че само педерасите (знам, че се пише с 'т', ама не е същото Simple Smile ) носят обици, защото баща им има  Crazy


# 1 119
  • Мнения: 4 199
И аз моите ушаци ги пробих собственоръчно с игла, майка ми щеше да се капичне като ме видя със забитото острие, почна да вика, да се възмущава, сякаш съм била изскочила от някое първобитно племе Laughing То пък се оказах алергична и сега мога да нося само сребърни, дори злато не става, такива от кинкалерии слагам за по час-два само, иначе става ужасно. И моята като види обеци, пищи и си ги слага с кукичката на горната част на ухото, много е смешна, почва да се врътка, да кокетничи, та вероятно ще се слагат по - нататък.

Джаки, това беше мнооого добро, предполагам си забелязала, че си падам по подобен тим хумор Hug Joy

# 1 120
  • София
  • Мнения: 10 825
На моята дъщеря също миналата година и пробихме ушите. И тя като племенницата на Янечек е фръцла и половина и искаше много обеци. Сега редовно се присеща да отваря моя шкаф с обеци и току ми носи някой чифт да пита дали вече е станала достатъчно голяма за да носи тези.

# 1 121
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Оооо, и аз само сребро (и то не всякакво) и злато мога. Иначе ухото ми става/ше една голяма топка.
Мъж ми до преди няколко години и той носеше сребърни халки на ушаците,  но и той остаря явно, т вече не носи. Ние сме и татуирани (баща им е с ръкав на едната ръка), така че ако решат, когато станат поне на 18г, едва ли ще мрънкам.

# 1 122
  • Мнения: 13 003
Хахах, Янечек, в патова ситуация си:)
Днес Жаки ми вика, купи ми гримове и токчета да съм красива:) Сестра и до ден днешен не мога да я накарам да сложи рокля, а тази на две и половина е такава кокетка:)
Вчера не и давам да пипа моите мазила тя отива и казва на баща и, мама не ме иска, не ме обича, защото не ми да да се гримирам, ама с такава интонация, че умряхме от смях:) Много е забавна сега, вади страшни умозаключения.
Джул, аз за това си позволих да кажа, знам че ще се смееш и ти:)
Аз до осми клас нямах обеци, влюбих се в един метълист много хубав беше, за изпъкна сред другите почитателки си напрасках 5 обеци на веднъж, обръснах си коста от едната страна и си изрусих бретона.
Майка не беше очарована, тоя бой го помня и до днес:)))
Всичко се връщало, та не знам моите какво ще ми сервират:))))

# 1 123
  • Мнения: 4 199
Уха, голяма бунтарка си го раздавала Grinning

Наистина, човек никога не трябва да се зарича. Аз не харесвам татуировки по принцип, но взех, че се сдобих с една. На мястото на ужасно грозния белег от апандисита, който стоеше възлест и морав. Та никога не се знае.

# 1 124
  • Варна
  • Мнения: 10 597
Приятни почивни дни и от мен, да се вдигне мъглата и да потегляме да щипя бебешки бузи, че не се трае.
В една малка чашка мъжът ми си беше сложил лещите, аз търсех с какво да си гаврътна хапчето и ги изпих. Глупаво е да питам какви може да са последствията, освен едни бастисани лещи, тъй като едва ли някоя от вас има и ще има подобен нелеп челен опит с това. Това си е за муньовщините. Blush
Хахаха...това си е виц направо Simple Smile
Той контейнери за съхранение няма ли?

Едва ли ще ти стане нещо Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт