Има ли лек за ревността?

  • 21 534
  • 192
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 262
Когато се събрахме, не ревнувах. С течение на времето ми се дадха няколко сериозни повода. И сега ревността е на лице. Дори да няма нищо пак ревнувам. Също искам да се измъкна от този порочен кръг. Ревността ми не  е разрушителна, не му изкарвам през носа какво прави и къде ходи, но всичко си е за моя сметка. Нямам върешен покой. Той казва, че не ме ревнува грам. Искам да се науча, да съм същият непукист като него.

Смяташ ли, че сериозните поводи са неоспорими доказателства?

Не разбира се. Не смятам. Той твърди, че не се е стигало до консумиране на закачките. Дори отрича да има такива от негова страна. Въпреки, че единият път от мъжки запой, се прибра така че не помнеше изобщо какво е правил и с кой го е правил Crazy. На следващата сутрин дори го потърси въпросната дама. Разбира се след това поисках да знам какво се е случило, но той изобщо не помнеше. Whistling Въпреки всичко, привидно му вярвам. Не се карам, както и не искам много обяснения. Именно защото знам, че реши ли да изневери, ще го направи, независимо от това ревнувам или не искам ли обяснения или не. Но вътре в мен се изяждам от съмения.

Последна редакция: пн, 24 ное 2014, 16:20 от fiolio

# 46
  • Мнения: X
maybe June , изброените примери от теб не са повод за ревност.
Но, ако видиш "милото" да флиртува открито пред теб с друга и да си определят срещи, пак ли няма да ти пука?
Не че е от особено значение отговора ти, отношението ти към другия потвърждава мнението ми, че хора, които никога не ревнуват, всъщност не могат да обичат друг, освен себе си.

# 47
  • Мнения: 423
Факт е , че не съм го хващала в изневяра . Поводи  дали е имало - за едни вероятно има , за мен не . Пример - отива в командировка за един ден , казва  че вечерта ще се  върне  , обажда се по някое време и казва , че няма да се върне , наложило  се  е да остане , ще спи в хотел.  Ето повод , за който един ревнивец би се хванал , за мен - наистина се наложило да остане , имал е работа . Нито съм го разпитвала , нито съм искала подробни обяснения. 
Ако го хвана в изневяра , първо ще искам да разбера каква е причината . И какво значи да му простя , първо той трябва да си прости  .......... и вероятно няма да започна да ревнувам . Незнам със сигурност , но като се познавам бих заложила на това почти на 70-80%.

# 48
  • Мнения: 46 641
Въпрос на разбирания. За мен флиртуването е неуважение към човека до теб.

# 49
  • Мнения: 423
Ако видя , че милото си определя среща с жена - бих попитала за какво  е срещата ???  Това , че си определя среща не е повод да ревнувам.  Да флиртува не би си позволил , не защото би ме подразнил , а защото  е  добре възпитан . По повод на това , че хора които не ревнуват , не обичат другия , ами обичайте се като се  ревнувате , няма лошо . Въпрос на гледна точка и на мнение .

Последна редакция: пн, 24 ное 2014, 16:40 от maybe June

# 50
  • Мнения: 9 041
Ти пък си пълно перде. Замисляла ли си се, ако той ти изневери, и ако ти му простиш, дали ще започнеш да ревнуваш ?

Принципно човек може да ти изневери по всяко време дори без да разбереш. Това не значи, че трябва да му дишаш във врата през цялото време, защото това би вгорчило живота на всеки нормален човек.
Реално това, че имаш личностни проблеми с ревността не е повод да ги прехвърляш върху човека до теб, когато той не ти е дал сериозни поводи - разговор с бивша приятелка, общуване с другия пол и т.н. не са повод  Peace

# 51
  • Мнения: 5 892
Имала съм връзки, в които съм ревнувала много, но съм имала и такива, в които не съм. При мен това се определя от поведението на мъжа. Не търся под вола теле, но и не съм малоумна да не забележа когато нещо става. Стигне ли се до там, приключвам връзката, не се мъча.
Иначе имам доста силно изразено чувство за собственост върху всичко мое и никак не обичам да ми го пипат.  Blush Naughty

# 52
  • Мнения: X
Няма сила на земята, която да ме убеди, че след разкрита изневяра доверието може да бъде същото. А относно сериозните поводи- нека не спорим, няма общовалидни правила кое се счита за основателно, и кое не.  Peace

# 53
  • Мнения: 9 041
Няма сила на земята, която да ме убеди, че след разкрита изневяра доверието може да бъде същото. А относно сериозните поводи- нека не спорим, няма общовалидни правила кое се счита за основателно, и кое не.  Peace



Е, да де, но с превантивна ревност не можеш да предотвратиш изневяра - не работят така нещата - аз те ревнувам профилактично и ти никога не смееш да ми изневериш  Whistling

Представи си ти да си на мястото на човек, подложен на такъв тормоз

# 54
  • Мнения: 423
Не че е от особено значение отговора ти, отношението ти към другия потвърждава мнението ми, че хора, които никога не ревнуват, всъщност не могат да обичат друг, освен себе си.
Това изключително умозаключение ме подсети , за позната , която ревнуваше мъжа си от всичко и всички , включително от детето .  Пази Боже от такава любов.

"Няма сила на земята, която да ме убеди, че след разкрита изневяра доверието може да бъде същото. А относно сериозните поводи- нека не спорим, няма общовалидни правила кое се счита за основателно, и кое не.  Peace"
Вероятно е така , наистина не съм била поставяна в подобна ситуация , но това , че няма да му имам доверие , ще повлече друго след себе си , а не ревност   bouquet

# 55
  • Мнения: 62
На мен ми е неразбираемо това, но хората са различни. Вярвам, че ако човек не прави така, че да е интересен и да привлича партньора си рано или късно партньора му ще погледне настрани. Има двойки в които това се случва и продължават. Но да съдиш другия, че гледа настрани когато в теб няма какво да види ... Първата мисъл при ревност (ако няма безспорни доказателства за непоправимото) е човек да се погледне в "огледалото" Simple Smile

# 56
  • Мнения: 46 641
... Първата мисъл при ревност (ако няма безспорни доказателства за непоправимото) е човек да се погледне в "огледалото" Simple Smile

За съжаление не е така...

# 57
  • Мнения: X
Like_Smoke ,аз нямам предвид да тровиш другия с непрестанни съмнения и въпроси. Исках по-скоро да науча как човек преодолява себе си в такива ситуации.

maybe June Често стигаме до заключението, че хората реагират по различен начин, но ако се замислим в дълбочина, ще разберем, че не съществуват непознати чувства за човешкото сърце, просто са различни по интензитет.

_Lorian_, утре ставам на 28, а и мисля, че изглеждам ако не добре, то поне прилично. Не само по мое мнение, но пак всичко е относително.

# 58
  • Мнения: 62
Теичке, "огледалото" неслучайно беше в кавички. Ползвах метафора Simple Smile за да кажа нещо друго което не е свързано конкретно с външния вид Simple Smile

# 59
  • Мнения: X
Не съм обърнала внимание, прощавай !  Peace Всъщност понякога и огледалото без кавички помага !

Общи условия

Активация на акаунт