отново бременна

  • 5 698
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • София !
  • Мнения: 1 240
Като цяло аз се питам, защо изобщо се задават такива въпроси по форумите ?
Нима ние сме хората, който да кажем дали да остави детето или не ?
За мен това си е лично решение . Аз не бих искала такива съвети по форумите .
Ще седна да помисля и двата варианта и ще избера този, който мен ме удовлетворява .
Не може някакви си там хора, който изобщо не познавам да ме убеждават дали да родя детето или да го махна . Да, човек иска съвет, хубаво е понякога да се търсят съвети, аз самата си дадох гледната точка в няколко поста . Обаче лично на мен, такова решение, не може да ми го даде форума .
Авторке, седи и си помисли хубаво ! Едни ти казваме да оставиш детето, ама на нас от страни ни е лесно, какво е положението ти и дали ще се справиш, само ти си знаеш !
Други може да ти казват да го махнеш, пак го премисли хубаво, какви последствия може да има след това . Ти от сега говориш за депресии, а какво остава за след това ?
Аз така като те чета, оставам с впечатление, че ти не си готова нито да го родиш, нито да го махнеш . Ама в крайна сметка, среден вариант - няма, или - или ..

# 46
  • Мнения: 39
I.Hr, не казвам, че няма разлика, а само, че крайният резултат е същият, предвид, че никой за нищо не е застрахован в този живот. Ето,  Inna D споделя своя опит. Да, важен фактор е финансовият, но не е определящ. Това, което описваш с недостига на средства до степен на  прекаленото разреждане на АМ с вода е някаква екстремна ситуация. Както се изразяват тук-"Аз ще си изсуша лайното и ще го направя на сухар, за да се храня, но за децата ще има".  Ти си "за" планираната бременност и това е твое право. Но докато ние си планираме животите, онзи - там, горе, се подсмихва. При мен, лично, мислите за аборт бяха свързани единствено и само с възрастта ми/ни, с тежкото хронично заболяване, което имам, и което може да се прояви Бог знае кога, и с факта, че буквално няма на кого да си оставим детето за половин час и помощ не получаваме никаква! Фактът, че вложихме всичките си спестявания в нещо, за което отдавна мечтаем и сега сме като младоженци-пестим наново, от кота "0", определено не беше решаващ!

# 47
  • Мнения: 7 325
При мен определящ е страха. Скоро гледах предаване в което журналистката живееше в домове на хора без доходи, ама никакви доходи. Влезе при една жена майка на две деца до 7 год. Вечерята беше булъон с фиде. Като ги слагаше да легнат по малкото взе да се моли за сандвич. Жената му обеща че ще има на другия ден. Излезе от стаята и се скъса от рев. На сутринта ги зведе на училище, като ги пренясяше на ръце през локвите, защото маратонките им са пробити и отиде в някаква църква да вземе талон за пазаруване на стойност 15 евро, ( дават и го през седмица ), на обяд хазайката и я уведоми че трябва да напусне жилището до два дена защото не може да я търпи да не плаща толкова време. Другия случай беше на семейство с 4 деца, две на 15-16 и две до 3 год. безработни са от 4 години. Двете малки са ги създали когато са били вече без работа - е, за мен това е неприемливо. И много хора живеят в екстремна ситуация, но повечето не ги виждаме. Не знам дали се подсмихва ония там горе, но повечето хора плануват раждането на децата си. И ние след раждането на дъщеря ми сме имали проблеми, мъжът ми има две доста сериозни травми които го оставиха без работа за месеци ( аз не работя ), но ... имахме готовност да посрещнем разходите си в подобен момент. На това му викам планиране - ако чакаме да забогатеем та тогава да раждаме - децата ще са на изчезване, но поне някаква сигурност...
Но... всеки разбира нещата по собствен си начин. Моето мнение отпределя само моя начин на живот.

# 48
  • Мнения: 30
Благодаря на всички за изказаните мнения/макар и със закъснение/.Мисля,че е редно,след като ви занимавах с моите терзания, да ви кажа какво съм решила.Ами......ще си имам бебче,доста съм уплашена,не знам как ще се справя,особено с разходката/много сложно ми се вижда в момента/,нооо има време.Определено няма да ми е лесно,но пък кой може да каже,че му е лесно.
Благодаря отново на всички ви за подкрепата!

# 49
  • Мнения: 183
Страхотно!  bouquet Ще се справиш! Лека бременност ти желая! Hug

# 50
  • Мнения: 30
Много благодаря!

# 51
  • Мнения: 576
 Радвам се за теб!Успех!

# 52
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 163
Пожелавам ти много щастие и успех!Ще се справиш  Hug

# 53
  • Мнения: 7 325
Ами честито, и тъй като около мен майките все са с по две с много малка разлика, ако правилно съм те разбрала че се притесняваш как ще ги извеждаш на разходка - слагат на количките едно като дъска с колелца и по голямото дете се вози там.
https://www.google.es/search?q=patinete+para+carro+jane&biw= … 253D1%3B225%3B169

# 54
  • Мнения: 183
Да! Аз имам такова, казва се бъги борд! Върши чудесна работа!

# 55
  • София
  • Мнения: 3 317
пожелавам ти много радости и успехи!  Flutter
(и аз вече искам второ)  Party

# 56
  • София !
  • Мнения: 1 240
Браво ! Много се радвам за решението ти .
Желая ти успех и ще се справиш, няма страшно  Hug !

# 57
  • Мнения: 30
Много ви благодаря момичета.И да,за излизането на разходка се притеснявам,този бъги борд го виждам за първи път.Явно ще трябва да си потърся нещо такова.Мерси много за идейката Simple Smile)

# 58
  • Мнения: 6 833
Поздравления за решението!  Hug Желая ти лека бременност и всичко да наред, пък разходките ще ги измислиш Wink

Общи условия

Активация на акаунт