Количка за близнаци - тема №6

  • 134 479
  • 822
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 215
Не знам дали имате друго дете/деца, но повярвайте 5 кг. са бая от значение относно количката, а и бебетата не винаги ще бъдат по 3 кг. и 50 см.  Полските колички (поне тази, която ние гледахме) без бебетата и без багаж  в нея тежеше около 20кг с зимния кош, представи си сега вътре две бебета по 5кг. + багаж отдолу (няма как без него) 2/3 кг и чантата с бебешки принадлежности и тя 2/3 кг стават 35/6., което  е убийствено дори и количката да е маневрена, а полските близнашки определено не са от най-маневрените.  Такава количка трудно би мога да бъде качена на тротоар от сам човек, поднасят на завоите, което прави мисията невъзможна за разходка на децата от сам човек.

# 631
  • Мнения: 12
RosSav
Не е едно и също количка от 15 кг и такава от 20 кг Peace
То, не е и само количката и тежината и. Трябва, да я видите и на живо, дали е маневрена. На обикновен тротоар няма да можете ,да се качите сама с нея, като добавим и тежината на двете деца. Те , няма вечно да са по 5-7 кг. Имайте и това в предвид.
А, ако вече сте решили и ви дразнят мненията на околните, то имате възможност,  да не четете ,тези коментари, а само тези, които ви устройват.
Няма нужда, да ни размахвате, пръст Peace

Ами не е и нужно и някой да ми се сопка и да казва кой да пише и кой не.Това не е мнение,а забележка.И не съм размахвала пръст.
Благодаря за отговора все пак,май пак ще умувам.

# 632
  • Мнения: 12
Не знам дали имате друго дете/деца, но повярвайте 5 кг. са бая от значение относно количката, а и бебетата не винаги ще бъдат по 3 кг. и 50 см.  Полските колички (поне тази, която ние гледахме) без бебетата и без багаж  в нея тежеше около 20кг с зимния кош, представи си сега вътре две бебета по 5кг. + багаж отдолу (няма как без него) 2/3 кг и чантата с бебешки принадлежности и тя 2/3 кг стават 35/6., което  е убийствено дори и количката да е маневрена, а полските близнашки определено не са от най-маневрените.  Такава количка трудно би мога да бъде качена на тротоар от сам човек, поднасят на завоите, което прави мисията невъзможна за разходка на децата от сам човек.

В началото исках да има всичко и бях си избрала такава.Почетох из форума и се отказах именно заради многото кг.После я показах на мъжа ми и той пак ме нави.Сега вие всички пак май ме разубедихте.
Това е че вече и не знам какво да търся в една количка.Близнаците ще дойдат скоро,а не знам дали са ми задължителни портбебетата,някои пишат че не са им били нужни.Мога ли да мина със зимни чувалчета,но пък нали в нещо трябва да ги вземем бебетата от болницата.
Общо взето май пак в задънена улица.
Чудех се и сега една зимна количка ли да вземем,после и една лятна,какво задължително ми трябва да има за зимата количката??!!


# 633
  • Мнения: 215
Вземете комбинирана количка, която обаче е по-лека - Baby Monster Mountain Buggy, Peg Perego, Britax, TFK. Можете да ги намерите и втора употреба на добри цени.

# 634
  • Мнения: 12
Вземете комбинирана количка, която обаче е по-лека - Baby Monster Mountain Buggy, Peg Perego, Britax, TFK. Можете да ги намерите и втора употреба на добри цени.

Благодаря за съвета.Ще търся май нещо по-леко.

# 635
  • София
  • Мнения: 2 411
RosSav, като купите две колички (зимна сега и лятна после) Ви излиза като да инвестирате в хубава комбинирана количка. Мн бъдещи близнашки майки се впечатляват от полските заради многото включени неща и ниската цена. Но наистина тествайте колкото колички успеете и разгледайте темата назад. Има много подробни сравнителни характеристики ЗА/ПРОТИВ на най-популярните модели. Бебета може да ги вземете от болницата и в кошовете за кола. Премислете колко време и къде ще ги извеждате зимата след като имате двор. Вижте коя количка как ще се събира в багажника. Изобщо мн неща се, а темата изобилства от полезни съвети

# 636
  • Мнения: 12
RosSav, като купите две колички (зимна сега и лятна после) Ви излиза като да инвестирате в хубава комбинирана количка. Мн бъдещи близнашки майки се впечатляват от полските заради многото включени неща и ниската цена. Но наистина тествайте колкото колички успеете и разгледайте темата назад. Има много подробни сравнителни характеристики ЗА/ПРОТИВ на най-популярните модели. Бебета може да ги вземете от болницата и в кошовете за кола. Премислете колко време и къде ще ги извеждате зимата след като имате двор. Вижте коя количка как ще се събира в багажника. Изобщо мн неща се, а темата изобилства от полезни съвети

Здравейте,лошото е че по магазините количките масово са на каталог,няма много на живо да видя.
А тези кошове за кола портбебетата ли са това?
Знам че са мноооого неща и изборът на количка стана много труден.Темата я изчетох и най-спряганите колички са Бъгито и Бейби Монстъра,а все нещо не ми харесва у тях.
Благодаря за отговора Simple Smile

# 637
  • София
  • Мнения: 2 411
...

Здравейте,лошото е че по магазините количките масово са на каталог,няма много на живо да видя.
А тези кошове за кола портбебетата ли са това?
Знам че са мноооого неща и изборът на количка стана много труден.Темата я изчетох и най-спряганите колички са Бъгито и Бейби Монстъра,а все нещо не ми харесва у тях.
Благодаря за отговора Simple Smile

В Сф има няколко магазина, в които може да тествате (това също е написано в темата) - Хиполенд, Дундьо, Вис Виталис, Слънчице, магазина на Лорели или Чиполино (така и не запомних).
Ако няма да раждате следващите 2 месеца в края на ноември 22-24 ще имам Бебемания, където също може да тествате колички.
Разбирам че вълнението около новите членове на семейството е голямо и искате всичко да е идеално, но в крайна сметка това дали и колко точно ще ви хареса една количка визуално е последния критерий. Аз не понасям, че Бъгито ни е чисто черно, но само такъв цвят се намираше, когато дойде момента и се примирих.

# 638
  • Мнения: 215
Baby Monster ще ползваме ние, аз лично съм много доволна, дори и на визия го докарва Grinning като цяло близнашките колички не са красиви, цветни и прекрасни, като тези за едно дете, нито са толкова много. При тях по-важното е да са леки и компактни, върху това работят и производителите.

# 639
  • Мнения: 21
Всички минават през този дълъг път на проучване. Аз прочетох всичко,  за всяка една количка, която съществува. Отне ми не малко време. Още от началото харесах Бъгито, но исках да съм сигурен, че ще е най-добрият избор. След това показах вариантите и на жена ми. Моята класация е следната:

1. Mountain Buggy - Много маневрена, тясна, 63 см, в градска среда е жизнено важно според мен. Сравнително лека - 14,6 кг. Опция за напълно легнало положение. Портбебета със сенник, с лице към бутащия количката - огромен плюс. 1469 лв за количката, 1169 лв в момента до края на октомври. Портбебета - 320 лв двете. Малка на габарити. Има и кошове за новородени, на доста висока цена и доста бързо стават малки. Минуси - не толкова актрактивен външен вид /субективно/, пукат гуми по някой път, черното избелява /най-големият минус за мен/. Втора ръка се намират лесно на разнообразни цени.

2. Baby Jogger City Mini GT - Маневрена, здрава, разнообразни цветове, лека, проходима. 76 см широка. Трудно се намира в България и цената не е реална. Може да се поръча от чужбина или да се търси втора ръка.

3. Peg Perego Book For Two - Красива, доста лека към 14 кг., 74 см широка, хубави материали, много маневрена. Не ми харесаха предните и гуми. Опция само с портбебета.

4. Baby Monsters Easy Twin - 65 см, сравнително лека, кошове за новородени - като за кукли са. Приемлива цена. Не ми хареса колко са тънки сенниците, майките казват, че са нямали проблеми с това.

Полската ще ви е супер през първите 3-4 месеца, после ще я мразите. Предвид предстоящото лошо време, не мисля, че ще се спукате от излизане, а когато дойде моментът с интензивните разходки, бебетата ще са по-тежки и ще ви е трудно.

Успех с избора Wink

Последна редакция: пн, 23 окт 2017, 16:38 от MountainBuggy

# 640
  • Мнения: 972
Здравейте и от мен.Макар и още да е доста рано започнах да следя за количка и аз.Имам един въпрос,отговарят ли си количките на дадените см.или трябва да ходя с ролетката😬.Аз за Монстъра четох,че е 65см.,а не 68.Та кое е вярното,тъй като на там съм се ориентирала.Вторият вариант ми е Бъгито и още си чудя коя количка да ми е приоритет.Бъгито май е малко по-тежка,но пък навсякъде е на първо място като най-добра.Сега в момента в продавалник има доста изгодни Бъгита,ако на някой ще му е от полза,тъй като за мен е доста рано.

# 641
  • Мнения: 215
Слънце - 65см е Бейби Монстер, лично сме я мерили с мъжа ми

# 642
  • Мнения: 21
Да, 65 см е, аз съм се объркал Simple Smile

# 643
  • Мнения: 972
Благодаря ви,предстои ми ходене за да я видя на живо и поне да имам идеята какво ще купувам живот и здраве по натам.
Оля,ти с Монстъра ли си?Извинявай ако си писала,но четох доста назад и съвсем се обърках кой от какво е доволен.

# 644
  • Мнения: 215
Слънце - Да с монстър съм, още не съм я използвала лично, но пък в магазина много ми хареса, говорих с много хора и много мнения четох за нея всичките само положителни. Причината поради която я избрахме е, че е: лека и маневрена, с регулираща се дръжка е, има възможност за позиция към мама и към пътя, изключително лесно се сгъва и разгъва, има място за багаж, което никак не е малко. На мен лично ми изглежда и много удобна за по-големи дечица, такива и отзиви съм получила от други мами.

Сигурно има и по-добри варианти, но мен този ме устройва напълно, да се надяваме и мишлетата да го одобрят и ако времето е с нас и зимата е лека да я експлоатираме възможно най-скоро след раждането - ежедневно.

Общи условия

Активация на акаунт