Детската градина- всичко, което ни вълнува-11

  • 32 894
  • 746
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 11 580
Поне аз не познавам дете, което сутрин става с единствената мисъл как да отиде възможно дай-бързо в градината...
Има, има. Laughing Моето е така. Голяма драма е като вземем в петък раницата. Ако може и там да спи.
Отначало ми беше жал как няма почивка лятото, все в градината, но вече не ми пука- щом му харесва, да ходи. Щото пък с мен е много интересно.
Има кой да го гледа, алтернативи много, но така сме решили.

# 616
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Поне аз не познавам дете, което сутрин става с единствената мисъл как да отиде възможно дай-бързо в градината...
Има, има. Laughing Моето е така. Голяма драма е като вземем в петък раницата. Ако може и там да спи.
Отначало ми беше жал как няма почивка лятото, все в градината, но вече не ми пука- щом му харесва, да ходи. Щото пък с мен е много интересно.
Има кой да го гледа, алтернативи много, но така сме решили.
Щастливка! Grinning
Дано със същия ентусиазъм бъде и в училище  Wink Hug

# 617
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 855
По принцип моята дъщеря обича да ходи на градина, но "мъдрото" заключение и е: "Хубаво е на градината, но по-хубаво си е вкъщи."

# 618
  • София
  • Мнения: 23 130
Дъщеря ми всеки петък казва: "Нямам търпение да дойде понеделник, че да ходя на градина".  Grinning Човек ще рече, че вкъщи е подложена на тормоз...

# 619
  • Мнения: 30 087
Дъщеря ми всеки петък казва: "Нямам търпение да дойде понеделник, че да ходя на градина".  Grinning Човек ще рече, че вкъщи е подложена на тормоз...


 hahaha  Ще си признаеш ти!!!

Моят е същият, особено като имат плуване. Тази сутрин 5 пъти ме пита дали е време за тръгване.... Grinning

# 620
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 616
...Ние вземаме отпуска отвреме-навреме, а за тях няма - чак до на лято ако ги оставим в къщи.

Всеки път, когато аз съм отпуска, детето си е вкъщи. Независимо по кое време на годината е. Никога не ползвам цялата си отпуска на куп лятото.

# 621
  • Мнения: 9 776
...Ние вземаме отпуска отвреме-навреме, а за тях няма - чак до на лято ако ги оставим в къщи.

Всеки път, когато аз съм отпуска, детето си е вкъщи. Независимо по кое време на годината е. Никога не ползвам цялата си отпуска на куп лятото.

Така е и при нас принципно. Но в предучилищната с това задължително присъствие става малко сложно. Whistling

# 622
  • София
  • Мнения: 7 673
Дъщеря ми всеки петък казва: "Нямам търпение да дойде понеделник, че да ходя на градина".  Grinning Човек ще рече, че вкъщи е подложена на тормоз...


 hahaha  Ще си признаеш ти!!!

Моят е същият, особено като имат плуване. Тази сутрин 5 пъти ме пита дали е време за тръгване.... Grinning
И моят обожава детската. Вечер винаги се сърди, когато го вземам, а аз стигам там чак около 18,00 часа. Прави ми впечатление, че след нас остават десетина деца, което, доколкото знам, на много малко места се случва. До 19 плътно си има деца. Всеки ден.
...Ние вземаме отпуска отвреме-навреме, а за тях няма - чак до на лято ако ги оставим в къщи.

Всеки път, когато аз съм отпуска, детето си е вкъщи. Независимо по кое време на годината е. Никога не ползвам цялата си отпуска на куп лятото.

Така е и при нас принципно. Но в предучилищната с това задължително присъствие става малко сложно. Whistling
Аз също си планирам отпуската точно съобразено със семейните почивки. Не ми е чак толкова голяма, нито дните по домашни причини толкова малко, че да не мога да съвместя нещата.

# 623
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 450
А при нас имаше друга лятна простотия в ОДЗ-то - ще споделя, за да го имат предвид и други родители  Peace

 В яслените групи  няма сборни групи - в месеца, в който градината почива - няма посещения.  Но в граинските групи има и миналата година баткото беше първа група. През май месец ни връчиха един куп бележки, в които ден по ден трябва да изброим - в кои дни ще посещаваме - они и юли в нашето ОДЗ, а август в съседно.

Седнахме до календара и писахме - ден по ден. Имахме колебания защото умувахме дали август да ходим на море или септември.

В първия ден на август водим баткото в другата градина, проверяват в списъка - няма го. А сме сигурни, че е записан - тези 100 бележки не се забравят  Mr. Green Таткото отива в нашето ОДЗ, с надеждата, че има някой все пак и го посрещат с информацията, че имало и още една бележка "заявление" ...която не сме подготвили. Те не са ни я дали ..... и съвсем умишлено. Почти никое от децата  от групата не знаеше за "заявлението", само родителите на по-големи деца, които по-рано са изгорели така ....

И каква се оказва причината - ако над 22 деца отидат в другата градина - то нашата трябвало да предостави педагог. Е, затова са се скатавали - давали са заявлението само на тези, които знаят и изрично са го искали. Хем имаме ФБ група - коментираме теми, но кой да допусне  Crossing Arms Само 2-3 деца се бяха "уредили" ......

Много грозно от страна на персонала, отвратена бях ... Stop Повечето родители бяха меко казано бесни  #Cussing out И с основание - ходят на работа, планирали са си лято, отпуск и т.н. ....

# 624
  • Мнения: 69 292
Това си е измама направо...аман от тарикатщини, нямам думи направо... Shocked

Следващата година поне с чиста съвест си искате и попълвате въпросното заявление..

# 625
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 980
Алена, оплакахте ли се в РИО, примерно? Защото това наистина си е измама, а и какво правите ако няма баба или детегледачка под ръка?  Tired
Преди 2 години в Стара Загора и нашето ОДЗ ни спретна номер - задължително си вземали отпуските през август и затваряли градината. Ама факта, че аз още нямах право на отпуска (работех само от 5-6 месеца) или че едната баба беше болна, а другата работи - това няма значение... Добре, че тогава пуснаха работещата баба в отпуска, а другата оздравя, та да се редуват.  Crazy

# 626
  • Мнения: 5 513
Моя ходи на дежурни градини.Тази година по Нова година го гледа баба му уж да си почине и да не ходи.На 3 ден ми каза —По добре да беше ме записал на дежурна градина.
Иначе тази година пчиваха една седмица от януари.Почиват задължително една седмица от юни,целия август и първата от септември.По нова година също ще има,но не е ясно колко.Това за една година.Аз толкова отпуска нямам.

# 627
  • София
  • Мнения: 5 308
Нашата градина почива август. Сега имам възможност, ще си ги гледам. Но догодина ще трябва да намерят начин да им осигурят място в друга градина, това е положението. Никога няма да ме пуснат цял месец отпуска лятото от работа, каквото ще да стане. Градината не работи м. август, каза директорката на първата родителска среща. Всички родители кимаха усмихнато в тон, сякаш това е нормално положение. Само аз питах кой се очаква да успее да излезе цял месец отпуска и какво се прави... та в в прав текст ни беше казано, че на градината й коствало пари да праща децата в други градини и се похвалиха, че предната година нямало никакви такива "разходи". Е, догодина ще има...

# 628
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 450
Никъде не се оплакахме, но колективно много мрънкахме .... Как да се оплачеш, като нали още 3 години децата ни ще са там  Cry А аз тази година ще кандидатствам и за второто с още няколко семейства  Stop Stop Stop Този тарикатлък не бил нов, така изгаряли родителите на децата в първите групи, ако нямат по-голямо и да знаят .... Едва ли не било нормално и практика, какво толкова се вживяваме  Stop Stop Stop Всеки да се оправя  Crazy Все едно за парче салам става въпрос  Sick

А между другото миналата седмица попълвахме декларации, че децата ще останат в градината догодина (и няма да карат предучилищна другаде) .... Странно ми е, било за поръчката на учебници, безплатни били. Нали, ако напусне дете - ще приемат друго, какво значение има  Thinking Такива клетви от сега са ми странни.

Таткото много се ядосва с ОДЗ-то и искаше да местим баткото за предучилищна група в училището - за да бъде приет и там с предимство, но на мен не ми се искаше още от сега ....

# 629
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 616
Мен навремето не ме спря това, че детето ми е в ДГ и се оплаках, и жалби пусках, и с кметове се срещах. Малката ми дъщеря не посещава същата градина, но поне знам, че съм направила каквото трябва тогава.

Общи условия

Активация на акаунт