Детската градина- всичко, което ни вълнува-11

  • 32 824
  • 746
  •   1
Отговори
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 352
 


тема 1
тема 2
тема 3
тема 4
тема 5
тема 6
тема 7
тема 8
тема 9
тема 10

Последна редакция: вт, 25 ное 2014, 18:51 от Тарталета

# 1
  • Мнения: 5 513
Иха първа съм.Благодаря Тарт.
Докато едните са на занятие другите играят.Така съм чувала.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 707
Ех и тук сам втора тюх  Laughing

# 3
  • Мнения: 11 569
  bouquet за темата!

Редактирам- не мисля че искат да се отърват от детето, а по- скоро искат да вземат парите, може да са гъсти с г-та на танците. При нас от 30 деца около 12 ходят на футбол, 10- ина на керамика и 5 на англ.- това като гледам пликовете си правя извода. Само футбола е в салона, другото- на масичките в стаята, а останалите по столчетата гледат детско.

Последна редакция: вт, 25 ное 2014, 19:51 от Дари П.

# 4
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Мерси, Тарталета за темата   bouquet

Да, хубаво едните седят с учителката - тези не записаните на нищо Rolling Eyes Макар да се броят на пръстите на ръката.
А, защо не госпожите да се пробват /както мисля в нашия случай/ да се отървават от гледане на едно. Така и така ме виждат, че се съгласявам със всичко още от миналата година. Работата става, защо не да пробват и тази година. И както се вижда до тук беше успешно за тях.

# 5
# 6
  • Мнения: 5 513
При нас от 7-8 допълнителни занимания и 30деца 5-6 бр са записани на почити всичко.10 бр.
на 1-2 занимания и масово на 4-5 занимания.Моя е на 4бр.В понеделник е на 3 от тях.Всички са
изнесени извън стаята.И съм почити сигурна ,че на тях са деца от първа до четвърта група.Т.е. на
танцовата са деца от първа до четвърта група.Малкия е доволен.Значи и аз.Повече не го мисля.

# 7
  • София
  • Мнения: 372
При нас винаги има деца, които са при учителките, защото има такива дечица, които са записани на всички допълнителни занимания и няма как да са по едно и също време. Но никое дете не го пращат без изрично написано заявление от родител,  дори и  мъника да иска.

# 8
  • Мнения: 3 961
Днес точно плащах за първи път такси за допълнителни занимания. Направи ми впечатление, че са имали едно занимание по танци, по мои сметки би трябвало да са 2-3. Записала съм я на 2 неща - едното е в 11:30, другото в 15:30, в различни дни са. На мен ми се струва, че не са много удобни тези часове - в 11:30 доколкото знам обядват, а си мислех, че в 15:30 още спят или поне ги будят тогава. Преди това бяха други часове, но откакто ги смениха, не съм имала възможност да говоря с госпожите. Напоследък е болна и от миналата седмица не е на градина. И да ви питам - имате ли контакт с учителките, водещи заниманията?

# 9
  • София
  • Мнения: 4 561
В градината се е случвало да има объркване. 2 деца имат разлика от 1 буква в името. При правенето на списъците 'изяждат' едната буква и отива 'грешното' дете.
Майката чак за концерта в края на годината разбра, че нейното дете не е ходило на танците. А то не искаше нищо да покаже, но понеже и моята не искаше, че било изненада - ние не се бяхме впечатлили особено.
Учителката беше предложила тя да заплати таксите, но не разбрах в крайна сметка какво са се разбрали.

Но никое дете не го пращат без изрично написано заявление от родител,  дори и  мъника да иска.
При нас, ако някой много се размрънка да ходи някъде, изрично питат родителя какво да правят. Не пращат самосиндикално.

# 10
  • Мнения: 5 513
При нас ги водят да гледат.Госпожите говорят с детето дали е сигурно ,че иска и после казват
на родителя.Присъствах и на разговор в който майката искаше от госпожата да заведат
момиченцето и на пеене да гледа и да го убедят да ходи.
Ние имаме едно занимание което е 12.15ч.Кога се хранят,кога
спят тези деца не знам.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 4 481
Миналата година моят ходеше в понеделник и сряда на плуване, приложни изкуства и английски. Две от тях сутрин, едно следобед, но не са съвпадали като часове. Футболът беше във вторник и четвъртък.

Понеже стана дума за това, какво правят учителките, когато повечето деца са на занимания и аз скоро си правих сметката, във връзка с това, че все се оплакват колко много са децата. Като стане дума за нещо и все се казва- ами те са 30, трудно е, шумно е, не знам какво е. Та си направих сметка за трудностите им. Сутрин ядат до 9 ч. обядват в 12 ч. Значи учителката трябва да ги занимава 3 часа. Един от тях поне половината деца ги няма, разпръснати по занимания. Значи всички деца са 2 часа заедно, ако е топло 1 час от това време са навън. Тоест учителката трябва да положи усилия да ги ангажира, обучава, занимава, укротява 2 часа сутрин. Следобедната смяна има ангажимент с тях по-малко от два часа, тъй като пак има занимания. Децата закусват до 15,30 ч. , а в 17 ч. вече са наредени пред тв. Ами чудя се тогава защо толкова се оплакват Crossing Arms

# 12
  • Мнения: 11 569
Абе не е баш така за заетостта на учителките, отстрани е лесно. Майка е такава, и друг път съм споменавала. Има доста работа за подготовка, и вкъщи си носи работа, и баща ми се включва в изработка на шаблони и други щуротии. Те не са детегледачки, а учителки- и те разработват уроци, занимават се със сума ти щуротии, не си мислете че и тяхната е лесна. Stop

# 13
  • София
  • Мнения: 4 561
Те не са детегледачки, а учителки- и те разработват уроци, занимават се със сума ти щуротии, не си мислете че и тяхната е лесна. Stop
Не е лесно, ама хич.  Peace
Свекървата е била учителка в техникум - ами и там при големите беше зор. Не ми се мисли при малките какво е откъм организация и нерви.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 6 638
ние събота и неделя полудяваме с двамата само, ако сме си вкъщи, пък какво остава ако са 25-30... Винаги съм се чудела как издържат госпожите там Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт