Детската градина- всичко, което ни вълнува-11

  • 32 858
  • 746
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 609
Записвам се в новата тема.

Аз не знам къде се провеждат допълнителните занимания в нашата градина. За футбола, предполагам, ги водят във физкултурен салон или нещо такова, едва ли ритат вътре в стаята. Но не знам за танците и другите занимания дали излизат от стаята. Иначе при нас заниманията са само сутрин, следобед няма.

# 16
  • UK
  • Мнения: 4 311
Благодаря за темата.
Моят пък е записан на футбол, но все още отказва да ходи, срам го било, и за октомври ме изнесоха на таблото, че дължа 10 лв за 4 посещения по футбол.  Помолих госпожата да разговаря с треньора, ако го види, да му напомни, че моят син нито веднъж не е ходил (виждал го е веднъж само този месец) и нещата бяха коригирани много бързо.  

Снаха ми пък се оплаква за друго - племенницата ми (1 група) е записана на две занимания и съвсем наскоро се разбрало, че тези 2 неща се засичат като време - танци и приложни изкуства - тя плаща и за двете, но няма идея как ги съчетават след като и двете са по 20 мин. абсолютно по едно и също време. А детето било болно и няколко седмици не е ходило ходи на градина, но такси му се начисляват, такава била схемата в тяхната градина. Освен това по нейни думи, госпожите буквално я изнудват да я записва на още занимания, детето много плачело, искало на това да ходи, искало на онова да ходи, и това и се било напомняло постоянно, когато го води и прибира. Тя е бясна и се чуди дали да не я отписва от всичко.

# 17
  • Мнения: 5 513
Защо ще го отписва от всичко?Да поговори с тях и да им каже.
А за детето/съдя по моето ,но може и да греша/ още в първа група ,като му обясних какво се прави на всяко едно занимание си избра сам.Да говори с детето и то да каже какво иска или не.Даже е опитало вече и ще му е още по ясно.

Забравих да кажа за календарите.Моя си избра един ,защото всички си избират.И беше си решил да си го вземе веднага.Нещо не му се хареса,като му казах,че първо ще ги снимат и после ще ги раздават.Общовзето го третира като поредната книжка/играчка,ама не и като календар.Т.е. това което ние влагаме.

# 18
  • Мнения: 2 352
При нас записването става писмено. Съответно и отписването. Госпожите не са правили проблем за оставалите в групата по 3 или четири деца. Не е имало опити за отърваване.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 4 506
То е ясно, че не е лесно, няма лесна работа. Моята майка пък работи в детска ясла и имам добра представа как стоят нещата. По-скоро в нашата група проблемът идва от там, че все не могат да овладеят децата, много майки се оплакват от лоша дисциплина, аз специално- от липса на обучение, тетрадката от миналата година е празна просто. Едно тържество като направят и вече трябва да припадаме, правят ми се знаци да изкажа специална благодарност в една книга. Та това ме провокира да направя сметките. Все си мисля, че за 2 часа на ден, в което се занимават само с обучение, подготовка, игри и всичко каквото друго правят извън хранене и спане, не е лошо да спрат с оправданията и обясненията, колко е трудно.  Познавам 90% от децата и родителите и смея да кажа, че няма някакви агресивни и трудни деца, с които да не могат да се справят. Не са много доволните родители от нашата група и все повече чувам, че ще местят децата в училище на предучилищна.

# 20
  • Мнения: 69 089
Лесна - трудна...работа като работа си е..
И моята не е лесна, но щом получавам заплата-върша си я.

Я да идат да копаят по 10 часа ..например, да видим по-лесно ли ще им е hahaha

Не е трудна работата им, сметнете и три часа следобед , когато децата спят...кеф...

# 21
  • Мнения: 9 776
Не смятам работата им за лесна. Но и моята не е лесна. Никой не е дошъл да ме оплаква.

Ние май се разминахме с календара. Снимките като че ли бяха вчера, по думите на сина ми, но не го прибирах аз от градината и съответно няма да има календар. Дано не страда, защото като че искаше да си има тази година. Rolling Eyes

Много му е скучно вечер. Гледа филмчета на таблета или изпълнява разни задачки от стари книжки, но не играе с никакви играчки. Не си пада по коли и автомати като другите момчета. Чудя се каква играчка, лего, или нещо подобно да му взема и дали ще му е интересно. newsm78

# 22
  • София
  • Мнения: 5 293
Хъм, при нас май допълнителните занимания са направо супер уредени на фона на прочетеното. Някои занимания правят едно безплатно през септември (за демонстрация и зарибяване). В началото на учебната година има списъци. Те са с антетка на фирмата, има си телефон за контакт, често - Фб страница. В последния ден от месеца лелята слага на таблото списък с децата и дължимите суми по вид занимание. Някои родители си водят сметка, други плащат на доверие. Аз в началото "хванах" един път honest mistake, говорих, разбрахме се, повече не се е налагало. Само съдействие съм срещала от персонала. От тази учебна година се издават и квитанции. Плаща се на присъствие. Миналата учебна година моичкият се отказа по средата някъде от приложното изкуствео - нямаше проблем да го отпиша.
Танците са в салон. Футболът е в салон или при хубаво време - навън (имат оградено игрище). Приложното изкуство е в стаичка, отделна от учебните стаи на групите. Английският само не знам къде е, но ги събират малко, сигурно и той е в салона  Embarassed
Не мога да си представя да ме карат да плащам за нещо, което не е на практика използвано. Какво значи, че учителката си го е платила от джоба? Нали на фирмата се плаща на брой деца? Кой е бил на вашето място? Най-малкото бих потърсила контакт и с фирмата за изясняване на ситуацията.

Оценявам натоварването на учителките. Имам си три звяра в къщи и дори не мога да си представя как се справят. Дори само като се отчете шумовото ниво е предостатъчно Mr. Green Нямат телевизор в нашата градина.

# 23
  • Мнения: 69 089
Повечето деца , когато са на детска, слушат там...не се държат, както се държат вкъщи в присъствието на мама... Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 5 293
Първите седмици на градина в София синковецът се оплакваше, че го боли главата и че е много шумно на градината. До тогава не се беше оказвал за толкова дълго време с още 30 деца в една стая  Mr. Green

# 25
  • UK
  • Мнения: 4 311
И в нашата градина нямат телевизор. Относно шума - откакто имам деца ни телевизия гледам, ни радио и музика слушам, едва сега оценявам какво е тишина и спокойствие. 

# 26
  • Мнения: 69 089
Нали има такава приказка-Най-добрата музика е тишината Mr. Green

# 27
  • Варна
  • Мнения: 5 569
Да ви попитам нещо. Как са облечени госпожите на децата ви? Само слушам колко е горещо и как децата трябва да са тънко облечени. Съответно така обличам и моето. Е да ама при тънкооблечените деца госпожите стоят с блуза и жилетка с дълъг ръкав или блуза и дебел пуловер без ръкави. А днес едната беше и с ботуши до коленете. Ако е чак толкова топло те как издържат толкова навлечени? Едно време ме учеха, че докато са бебета трябва да са с една дреха повече от мен, а след това както аз, така и те. Някак не ми се вързват децата с тънките дрешки и госпожите с пуловерите и ботушите в една и съща стая, колкото и подвижни да са децата. Нали все пак седят на едно място докато учат и ядат.

# 28
  • Мнения: 11 573
Днес беше облечена с къса пола до коляното, тънко пуловерче и обувки. Другата е по- зиморничава- ходи с дебело елече над дрехите. Simple Smile Лелята пък все е по- къс ръкав. Ха де! Слагай едно елече над блузката, като се стопли ще се съблече и готово.
Аз вече започнах да му слагам дебелите пуловери. Машинно плетени.

# 29
  • Мнения: 5 234
Моето едва ли ще се сети да се съблече. Та затова не слагам елече, ама и без това е перманентно жега в ДГ.

Общи условия

Активация на акаунт